
Pēdējos gados Skujenes pagasta attīstībā investēti vairāki miljoni latu. Padarīts daudz – izveidots jauniešu centrs Sērmūkšos, tautas nams pagasta centrā, atjaunota nodegusī estrāde, izbūvēti vairāki dzīvokļi pagasta skolas pedagogiem, noasfaltēts ceļš, kas ved cauri ciemata centram, kā arī izbūvēts apvedceļš. Šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl.
Viens no labajiem darbiem ir arī kādreizējās divstāvu dispečeru ēkas renovēšana, kurā iekārtoti septiņi sociālie dzīvokļi maznodrošinātām ģimenēm. Pagasta sociālā darbiniece Biruta Bebriša stāsta, ka darāmā atlicis pavisam maz un jau šogad ģimenes varēs iekārtoties jaunajos dzīvokļos.
„Ēkas remontā ieguldīti 35 tūkstoši latu, lielākoties finanses rastas no valsts investīciju programmas. Taču naudiņas vēl nedaudz vajag, lai visu varētu padarīt līdz galam. Šobrīd aktuāls ir kanalizācijas jautājums,” stāsta B. Bebriša un skaidro, ka jau pērnā gada nogalē pagasta avīzītē ģimenes aicinātas sākt pieteikties uz jaunizbūvētajiem dzīvokļiem.
„Mēs jau zinām, kurām ģimenēm šāds dzīvoklītis būtu nepieciešams, bet cilvēki vēl klusē. Nav sadūšojušies nākt un ko prasīt. Nezinu, kādēļ tas tā. Varbūt kādam liekas nepieņemami pašvaldībai ko prasīt, bet mēs taču darbojamies tikai pagasta ļaužu interesēs. Tiesa gan, līdz šim vēl cilvēkus neesam veduši un jaunos dzīvokļus izrādījuši. Iespējams, tad atsaucība būtu lielāka. Jāatzīst, ka, ceļot šo māju, domājām arī par novadu reformu. Iespējams, arī kādai no novada ģimenēm uz priekšdienām šāds dzīvoklis būs nepieciešams,” domās dalās sociālā darbiniece un stāsta, ka arī pagasta pansijā brīvas vēl piecas vietas.
B. Bebriša nenoliedz, ka vairākas ģimenes un vientuļie cilvēki dzīvo grūtos apstākļos, bet, spītējot visam, palīdzību no pašvaldības pieņemt nevēlas.
„Ir ģimenes, kurām aktuāls jautājums ir apkure un malkas sagāde. Citi nav spējuši samaksāt par elektrību, tā viņiem atslēgta. Jāsaka, šādā sociālajā dzīvoklī izcenojums komunālajiem pakalpojumiem būtu zemāks. Turklāt dzīvokļi būtu nodrošināti ar siltumu, elektrību un ūdeni, bet šo labiekārtojumu nodrošināšana dažām ģimenēm pašreiz sagādā lielas grūtības,” skaidro sociālā darbiniece. Jautāta, ko nesīs jaunais gads, B. Bebriša atbild: „Būs grūti. Domāju, ka cilvēki daudz vairāk nāks pēc pabalstiem. Tie, kuriem vēl pašreiz ir bezdarbnieku pabalsts, nākamajā gadā paliks bez regulāriem mēneša ienākumiem. Turklāt, ja līdz šim varēju bezdarbniekus aicināt meklēt darbu un izskatīt nodarbinātības Valsts aģentūras vakances, šobrīd saprotu, ka tas ir diezgan nereāli. Pašvaldībās saņemam informāciju, ka vakanču tikpat kā nav. Ko vairs sociālais darbinieks var piedāvāt? Tikai pabalstu un no pārtikas programmas miltus un putraimus.”
Komentāri