Saskaņā ar mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia veiktā pētījuma datiem, absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju (92 % jeb ~ 1 miljons 665 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem) plāno svinēt Lieldienas.
Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji vecuma grupā no 15-74 gadiem Lieldienās plāno apciemot radus/ draugus (56 %) un atpūsties (50 %). Savukārt aptuveni divas piektdaļas Lieldienas plāno pavadīt atbilstoši tradīcijām (37 %) un aptuveni trešdaļa respondentu plāno apmeklēt dievkalpojumu (30 %). Mazliet mazāk nekā piektā daļa iedzīvotāju apmeklēs dažādus pasākumus (17 %).
Radus, draugus Lieldienās salīdzinoši biežāk plāno apmeklēt šādu sociāli-demogrāfisko grupu pārstāvji – sievietes, iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem, iedzīvotāji ar vidējiem personīgajiem ienākumiem (no 100 līdz 200 latiem mēnesī), kā arī Kurzemē un Latgalē.
Savukārt Lieldienas atbilstoši tradīcijām salīdzinoši biežāk plāno atzīmēt sievietes, vecākā gada gājuma iedzīvotāji (no 55 līdz 74 gadiem), latvieši, iedzīvotāji ar vidējo speciālo izglītību, iedzīvotāji, kuri ir precējušies, bet nedzīvo kopā ar partneri, ir šķīrušies vai atraitņi, pensionāri, kā arī skolēni, studenti, iedzīvotāji ar vidējiem personiskajiem ienākumiem (no 100 līdz 200 latiem mēnesī) un vidējiem ģimenes ienākumiem (no 50 līdz 100 latiem uz vienu ģimenes locekli mēnesī).
Iedzīvotāji vecuma grupā no 15-74 gadiem, jautāti par Lieldienu svinēšanas tradīcijām, visbiežāk min olu krāsošanu (93 %) un olu sišanu (71 %). Lieldienās izšūpojas (38 %), sacenšas olu ripināšanā (19 %) un slēpj olas (18 %). Sagatavojusi Sarmīte Feldmane
Komentāri