Iedzīvotājiem dienu no dienas vairāk jātērē rūpniecības precēm, pakalpojumiem un pārtikai. “Druvas” satiktie pircēji sacīja, ka viss kļuvis dārgāks, ka naudas trūkst, bet preču pārdevēji ir pārliecināti, ka tomēr nebankrotēs, jo veikalu plaukti iztukšojas pat ātrāk nekā pērnajā gadā. Bez tam sācies pavasaris, kad nedēļas nogalēs cilvēki ērtāk atpūšas, un tas nozīmē, ka arī vairāk izdzer un apēd. Arī tos pašus dārzeņus un gaļas izstrādājumus, kuriem cenu lēciens aprīlī bijis pats straujākais.
“Pārtikai tērējam tik, cik varam atļauties. Vispirms jāsamaksā rēķini, komunālie maksājumi, bet tāpat jāpērk piena produkti, augļi. Arī bērna dēļ nevar atteikties, bet, protams, ka cenu kāpumu jūtam. Uz kādu apģērbu var ietaupīt,” vērtēja trīsgadīgās Samantas mamma Inga Vēsma. Cita pircēja teica, ka pārtikai mēnesī izdodot vismaz 100 latus, ja sanākot kādi svētki, tad tēriņu ir vēl lielāki.
“Man jau liekas, ka cilvēki pērkas daudz vairāk. Ļoti reti ir tāda reize, kad kāds lūdz nosvērt tikai vienu tomātu vai ābolu. Pērk daudz,” sacīja veikala “Solo” pārdevēja Iveta Bērziņa. Vecāka gada gājuma cilvēki atklāti saka, ja ikdienā nepalīdzētu bērni, nemaksātu lielākos izdevumus, tad pārtikai un medikamentiem naudas dikti pietrūktu.
“Kad pensiju saņemam, tad sapērkamies. Mums ir tā laime, ka ir trīs dēli, kuri finansiāli ļoti palīdz, tāpēc varam pirkt arī dārzeņus, augļus, ko ļoti vajag lietot uzturā,” sacīja priekuliete Vija Vārna.
Firmas “Beatus” valdes priekšsēdētājs Uldis Kvants neslēpa, ka cenas pieaug, bet veikalos apgrozījums nekrītas.
“Tiešām iet labi! Man pat liekas, ka cilvēki pērk vairāk nekā citus gadus,” tā Uldis Kvants un piebilda, ka cenas kāpušas arī maizei, konditorejai, bet cilvēki tāpat nopērk pa kūkai un arī pusdieno ārpus mājas, nesarūk arī pieprasījums pēc gaļas izstrādājumiem un alkohola.
“Man liekas, ka valstī to baidās skaļi teikt, bet pārtikas cenas vēl noteikti kāps. Kādas cenas ir Eiropas valstīs? Tur apavi, apģērbs maksā mazāk, bet pārtika ir daudz dārgāka,” tā Uldis Kvants.
“Druva” iegriezās arī pāris galantērijas un bērnu preču veikalos, kur pārdevējas nenoliedza, ka cenas precēm ceļas, bet iedzīvotāji tāpat, mainoties sezonai, iegādājas jaunas kurpes, somas un vasaras kleitas un neatsakās arī no ziedu pirkšanas, jo latviešiem tā ir tradīcija, kuru negrauj pat cenu pieaugums.
Komentāri