Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Iedvesmot ar savu stāstu un izdejot emocijas

Iveta Rozentāle
00:00
04.04.2024
321
Viva (2)

Kad deja ir dzīve. Lai arī stalbēniete Līga Laudiņa šobrīd pārvietojas ratiņkrēslā, viņas mīlestība uz deju nav mazinājusies ne par kripatiņu. Tā būs redzama arī deju grupas “Viva” 25 gadu jubilejas koncertā “SAPŅTājas”. FOTO: Iveta Rozentāle

Cēsu Bērnu un jauniešu centra deju grupa “Viva” cītīgi gatavojas 25.jubilejas koncertam “SAPŅOTājas”, kurā izdejos savas emocijas un sapņus.

Koncerts ir īpašs, tajā dejos arī ilggadēja grupas dalībniece, stalbēniete Līga Laudiņa, kura pirms pāris gadiem neveiksmīgas medicīniskas manipulācijas dēļ nokļuva ratiņkrēslā.

Tagad jaunā meitene regulāri apmeklē fizioterapeitu, tomēr ikdienā saskaras ar spēcīgām sāpēm, ko varētu palīdzēt mazināt pretsāpju sūkņa implantēšana Vācijā. Tas arī dotu cerību iespējai sākt staigāt. “Viva” vadītāja Inga Cipe aicina: “Satiksimies koncertā 6. aprīlī Cēsu koncertzālē, kur katram būs iespēja redzēt Līgu uzstājamies un piedalīties viņas sapņa īstenošanā, ziedojot meitenes ārstēšanai Vācijā. Es ticu, ka pienāks brīdis, kad Līga atkal varēs nostāties uz savām kājām un dejot tāpat kā senāk!”

I.Cipe saka, ka atbalstā jaunietei no visas sirds piedalās dejotāju kolektīvs. “Mūsu vislielākais sapnis, ka, darot to, kas tik ļoti patīk, varēsim palīdzēt kādam no sava kolektīva. Mēs nekad nezinām, kā dzīve var iegriezties. Šis ir stāsts, ka sapņot un īstenot sapņus var turpināt arī tad, ja dzīve iegriežas pavisam negaidīti! Līga un viņas ģimene mums ir ļoti liela iedvesma, spēka avots un arī apliecinājums nepadoties, neskatoties ne uz ko. Mēs visi mācāmies iejūtību, drosmi, piemēru, ka, pat ja notiek kas neglābjams, tās nav beigas, vēl ir tik daudz iespēju, kā tomēr darīt. Tā mēs visi bagātināmies. Novērtēju Līgas ģimeni, kas ir tik atbalstoša.”

Arī Līga uzsver, ka bez ģimenes grūto brīdi nebūtu varējusi pārvarēt, un ir ļoti pateicīga, ka vecāki gatavi viņu visur izvadāt, vienmēr atbalsts ir arī brāļi Roberts un Viesturs. Līgas mamma Sandra atklāj, ka viņai ļoti patīk vest bērnus uz mēģinājumiem, sporta pasākumiem, mammai svarīgi, lai viņi var būt aktīvi. Inga Cipe atzīmē, ka Līgas mamma arī vienmēr ļoti palīdzējusi deju kolektīvam.

Līga Laudiņa, vidusskolniece, “Vivā” dejoja no pirmās klases. “Deju iemīlēju uzreiz. Man patīk dejas radīšanas process, mēģinājumi, koncerti, sajūta uz skatuves. Vienmēr ar prieku braucu gan uz mēģinājumiem, gan koncertiem. Man ļoti mīļa ir vadītāja, kolektīvs, kas bija tik ģimenisks, ka kļuva par otrajām mājām. Tik daudz kas kopā piedzīvots – nometnes, Dziesmu un Deju svētki -, bet īpaši atceros pirmo koncertbraucienu uz ārzemēm, Vāciju, vēl pavisam maziņai esot, kad vēl ir bail, bet kolektīvs dod drosmi ļauties piedzīvojumam. Deja manā sirdī ir uz palikšanu. Tāpēc esmu ļoti pagodināta, ka mani uzaicināja uzstāties jubilejas koncertā. Dejošanas visu laiku ļoti pietrūka. Man ļoti daudz nozīmē tas, ka vadītāja izdomāja īpašu horeogrāfiju, lai es varētu piedalīties. Šobrīd izbaudu ikvienu mirkli dejā,” emocijās dalās Līga.

Arī Inga Cipe piebilst: “Veidojot horeogrāfiju, vienmēr domāju par meitenēm, kuras dejos, viņu raksturiem, jo deja ir stāsts un deju kustībā meitenes izsaka savas emocijas. “Viva” ir emociju krātuve. Tāpēc ir tik īpaši, ka kolektīvs ir kā radoša ģimene, kur mācāmies attiecības, dalāmies emocijās un savā piedzīvotajā.”
   

Lai gan Līga nu jau divus gadus nevar dejot tā, kā to turpina kolektīva biedrenes, dejošana ir devusi gan fizisko izturību, gan rūdījumu, un viņai ļoti patīk aktīvs dzīvesveids. Jauniete šoziem ar instruktoru Dāvi Si­minaiti “Žagarkalnā” iemācījās braukt ar sēdslpēpi, pievērsusies ratiņdejām, sporto un domā par piedalīšanos parasportā. Bet pēc atgriešanās no slimnīcas, kur varējusi tikai gulēt, meitene atklājusi savu gleznošanas talantu.

Par izjūtām un pārdzīvoto viņa rakstījusi domrakstu “Kas ir mans varonis?”, kur vidusskolēnu grupā ieguvusi pirmo vietu. Viņa raksta: “Visas dzīves garumā mēs saskaramies ar dažādiem izaicinājumiem un šķēršļiem. Arī man tādi ir, bija un būs. Pirms divarpus gadiem no meitenes, kas savu dzīvi nevarēja iedomāties bez dejošanas, tagad esmu meitene, kas cer, ka atkal varēšu staigāt, būšu vesela un dzīvošu dzīvi, kādu biju iztēlojusies un par kuru biju sapņojusi. Mani varoņi nav supervaroņi vai slepenie glābēji no filmām. Viņi ir pavisam parasti cilvēki man apkārt. Viņu spēks slēpjas ikdienas darbos un attieksmē.”

Arī “Druvai” L.Laudiņa pastāsta, ka par vislielākajiem varoņiem uzskata savu ģimeni, kas palīdzējusi iet cauri viņas smagajam dzīves posmam: “Viņu varonība ir acīmredzama – tā ir mīlestība, nebeidzama gatavība palīdzēt, atbalsts un nemitīgi centieni uzlabot manu dzīves kvalitāti, un dot iespēju man piepildīt savus sapņus.” Iedvesmu Līgai sniedz arī viņas līdzcilvēki – fizioterapeiti, draugi un jauniepazīti cilvēki: “Mani iedvesmo Latvijas parasportisti Diāna Krūmiņa, Aigars Apinis, Ieva Melle, Poļina Rožkova, Annija Kļaviņa un visi parabasketbolisti.” Viņa pastāsta, ka pārdzīvotais padarījis arī viņu pašu stiprāku, varonīgāku: “Ne­skatoties uz to, ka dzīvoju nebeidzamās sāpēs, dzīvoju ar sarežģītām diagnozēm un fiziskiem ierobežojumiem, es turpinu smaidīt, priecāties par dzīvi, kāda tā ir.”

Līgas dzīves stāsts, pieredze, viņas un ģimenes pozitīvais skats uz dzīvi, gaišums un cerība bija ļoti būtiska koncerta programmas veidošanā. Inga Cipe pastāsta: “Ideja par koncertu radās dejotājām, kas jau kādu laiku vairs nav kolektīva dalībnieces. Kad viņas uzzināja par Līgu, viņas stāstu, radās gan koncerta nosaukums “SAPŅOTājas”, gan koncerta sižetiskā līnija. Redzu, ka esmu meitenēm iedevusi to īpašo dejas dzirksti, aicinājusi sapņot, un tagad meitenes sapņo un rada.”

Mūsdienu deju grupa “Viva” darbojas jau 30 gadus, ietverot gan laikmetīgās dejas, gan džeza, hip-hopa un citus mūzikas žanrus. Bet ar nosaukumu “Viva”, ko izdomāja viena no dejotājām Anete Veldre, kolektīvs pastāv 25 gadus. “Domājot par koncertu, man ir sajūta par brīnišķīgu satikšanos. Dejos meitenes, kurām jau ir vairāk nekā 30 gadu, būs arī deja kopā ar dejotāju mazulīšiem, ar dziedātāju Renāru Kauperu,” atklāj I.Cipe. Koncertā uzstāsies ap 100 “Vivas” dejotāju un vēl tikpat deju draugu no citiem kolektīviem.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
38

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
64

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi