
Grūtajos laikos arvien vairāk ģimeņu iepērkas lietoto apģērbu veikalos, tā mēģinot izdzīvot un ieekonomēt naudu kam citam.
Veikalā “Lietotie apģērbi visai ģimenei” katru dienu apģērbus pārdod cita firma. Pārdevēja Linda Pandare stāsta, ka viņas uzņēmums šeit tirgojas vienu dienu nedēļā.
“Daudzi cēsnieki nāk uz šo veikalu. Kādreiz pat no rītiem var manīt rindas. Ir pastāvīgie klienti. Mēs tirgojamies vairākās Latvijas pilsētās – Cēsīs, Alūksnē, Madonā, Valmierā, Ērgļos un citviet. Vislabāk man patīk tirgoties Alūksnē. Tur ir vismazāk lietoto apģērbu veikalu un pircēju skaits ir lielāks. Valmierā, arī Cēsīs, ir ļoti daudz lietoto apģērbu veikalu,” smaidot saka pārdevēja un atklāj, ka pircēju skaits šogad nedaudz sarucis. Arī apģērbus cilvēki iegādājas par viszemākajām cenām.
“Meklē tieši tos apģērbus, kam ir atlaides. Esmu ievērojusi, ka sievietes vairāk iegādājas izejamās drēbes. Kaut ko šikāku – blūzes, topiņus. Ziemā daudz pērk arī džemperus un bikses,” stāsta lietoto apģērbu pārdevēja un dalās pārdomās, ka cilvēki vēl īsti nav sajutuši krīzes radītās sekas.
“Domāju, ka lietoto apģērbu veikaliem klientu skaits vēl tikai pieaugs, jo paredzams, ka cilvēkiem naudas būs vēl mazāk. Taču nav arī tā, ka lietoto apģērbu veikalos iepērkas tikai nabadzīgākais sabiedrības slānis. Arī Cēsu veikalos iegriežas dāmas, kurām naudas ikdienā noteikti netrūkst,” saka pārdevēja, piebilstot, ka diezgan bieži tieši lietoto apģērbu veikalos var atrast apģērbus ar kādu rozīnīti.
I. U. “Tauriņi” vadītāja Evita Klodža arī saka – pircēju skaits sarucis.
“Lietotos apģērbus tirgojam gan Cēsu rajonā, gan braucam izbraukumtirdzniecībā uz Latgali. Cilvēki meklē labus apģērbus par zemu cenu. Sievietes meklē izejamos svārkus vai blūzes. Bērniem nopērk labākas drēbes skolai . Darba bikses lielākoties neinteresē, jo tādas jau mājās ir. Bet skaidrs, ka patlaban cilvēki vairāk pērk maizi un desu, ne apģērbu,” domās dalās E. Klodža un atzīst, ka laukos nereti drēbes kādam tiek atdotas bez maksas.
“Ja redzu, ka atnākusi mamma, kurai makā pēdējie santīmi, un viņa meklē apģērbu bērniem, to dažkārt atdodu bez maksas. Ir cilvēki, kuriem pašlaik klājas ļoti grūti, ir gandarījums, ja var kādam palīdzēt,” saka lietoto apģērbu I. U. “Tauriņi” vadītāja.
Kaivēnietei Dacei Linkumai pagasta centrā ir veikals, kurā vietējie var iegādāties gan pārtiku, gan saimniecības preces, ziedus un daudz ko citu. Dace nolēmusi, ka turpmāk tirgos arī lietotos apģērbus.
„Vēl ir grūti spriest, kā man veiksies šajā jomā. Lietotie apģērbi veikalā nopērkami tikai pāris nedēļas, taču redzu, ka cilvēkus tas interesē,” saka veikala vadītāja un stāsta, ka līdz šim katru otrdienu pagasta centrā lietotas apģērbus pārdevuši iebraukušie tirgotāji.
„Laukos cilvēki pērk lietotas drēbes. Ne visi var atļauties braukt uz pilsētu iepirkties firmas veikalos. Tāpat jau laucinieki visbiežāk apģērbu pērk tirgū, kur tas maksā lētāk,” saka Dace, neslēpjot, ka veikalniekam laukos jātirgo viss iespējamais, lai izdzīvotu. „Druva” pārliecinājās, ka labas H&M džinsa bikses Kaives veikalā var nopirkt par diviem latiem, labus džemperus un siltas jakas pat par latu gabalā. Apģērbjas par piečuku
Lietoto apģērbu veikalā Cēsīs sastaptā jaunā māmiņa Arnita Janeviča nekautrējoties atzina, ka, šeit iepērkoties, viņa apģērbjas par pieciem latiem.
“Par piečuku var apģērbties mierīgi. Biksēm vidējā cena lētākajos humpalu veikalos ir Ls 2.50. Tirgū jaunas bikses maksā 15 līdz 20 latu. Atšķirība ir, vai ne? Labs džemperis lietoto apģērbu veikalā Ls 1.80, bet tirgū nepilnus desmit latus. T-kreklus var atrast, sākot no 50 santīmiem. Ja ir atlaides, kā šodien veikalā “Lietoti apģērbi visai ģimenei”, virsjaku var nopirkt pat par 50 santīmiem, bet džemperi par 30. Man ir mazs bērns, kuru arī ģērbju tikai šādos veikalos pirktā apģērbā. Bērniem jauni bodiji maksā pat sešus, septiņus latus. Lietoto apģērbu veikalos tos nopērku par desmit līdz piecdesmit santīmiem. Tā ka ieekonomēt var daudz. Turklāt lietoto apģērbu veikalā drēbes dažkārt ir vēl izturīgākas un kvalitatīvākas, nekā firmas veikalos pirktās. Arī apavus sev pērku tikai humpalās. Tos mazgāju veļas mašīnā, nav vēl izjukuši ne reizi,” saka cēsniece.
Aija Fjodorova ir divu bērnu mamma. Arī viņu “Druva” sastapa lietoto apģērbu veikalā.
“Drēbes lietoto apģērbu veikalos pērku ierasti sev un vīram. Bērniem apģērbu šādos veikalos nepērku. Tik daudz naudas jau mums ģimenē ir, lai apģērbtu savus bērnus. Uz humpalām nenāku tādēļ, ka trūktu naudas. Iemesls drīzāk ir tas, ka šajos veikalos dažkārt var atrast interesantus apģērbus. Turklāt nevarētu teikt, ka Cēsīs ir plašs labu apģērbu veikalu klāsts . Nepatīk nopirkt blūzīti, kādā uz darbu atnāk arī kolēģe. Taču, iepērkoties šajos veikalos, varu būt pārliecināta, ka nevienam tāda apģērba gabala nebūs. Turklāt noteikti tā ir arī naudas ekonomija. Kaut gan netrūkst pilsētā arī tādu lietoto apģērbu veikalu, kur cenas ir līdzvērtīgas teju vai firmas veikaliem,” saka Aija.
Komentāri