Ko lai dara – Latvijā viss ir slikti. Kaut klausies aizbāztām ausīm, tik un tā vārdi iespraucas galvā. Un runa nav par laikapstākļiem, kas kādam patiks, citam ne. Tāpat kā var patikt vai nepatikt kāda valstsvīra frizūra. Bet Latvija viss sliktums, izrādās, cēlies no iepriekšējiem – paaudzēm, valdībām, likumlēmējiem. Tagad jaunajiem, kas redz savu pasauli, kaitējums, neizdarības jālabo.
Enerģijas un gribēšanas pietiek, un var ķerties pie darba, lai šīs pasaules kārtību mainītu. Tas taču nav nekas slikts, ja vēl zina, kā labāk.
Lūk, lai kā negribētos, ironiskas situācijas. Tikko izskanējis apkopojums par ceļu satiksmes negadījumiem pērn. Salīdzinot ar 2017.gadu, pērn letālu avāriju skaits pieaudzis par 9% – pērn bojā gājuši par 12 cilvēkiem vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā pērn avārijās gājuši bojā 148 cilvēki. Tāpat pērn nedaudz pieaudzis smago avāriju skaits. Arī galvenais iemesls avārijām skaidrs – šoferu pārgalvība un bezatbildība, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Nekā jauna, par to runā gadu desmitus. Taču, izrādās, pēdējo divu mēnešu laikā administratīvie sodi stājušies spēkā sešiem Saeimas deputātiem, par ko visiem piemēroti naudas sodi. Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu kārtējo reizi sodīts Jānis Urbanovičs. “Saskaņas” frakcijas vadītājs iepriekš ir ticis sodīts vairākkārt, taču solījumi laboties tā arī nav piepildījušies. Vitālijs Orlovs nav ievērojis aizlieguma ceļa zīmes prasības. Ceļu satiksmes noteikumus pērn novembrī ir pārkāpis zaļzemnieks Viktors Valainis un “KPV LV” tolaik tikai deputāts, tagad iekšlietu ministrs Kaspars Ģirģens.
“Mēs cīnīsimies ar amatpersonu noziegumiem augstākajā līmenī, nebūs tā, ka tiek meklētas tikai zemākā līmeņa amatpersonas, cīņa būs diezgan nežēlīga, mēs monitorējam amatpersonas ar korupcijas riskiem,” medijiem teicis par ātruma pārsniegšanu sodītais ministrs. Viņš arī paudis cerības, ka amatpersonām sodi būs tādi, lai amatpersonas pat neiedomātos strādāt ārpus likuma.
Tik pareizus un viedus vārdus ne vienmēr var saklausīt pat no gadsimtus senas baznīcas kanceles. Līdzība gan ir vecajā tautas teicienā, kas dažādi deldēts, bet patiess bez gala – klausies manos vārdos, neskaties darbos. Interesanti, kādus cēlus un patiesus vārdus labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) izvēlēsies stāstā par to, vai vīra uzņēmumā maksā vai nemaksā algas aploksnē. Patiesi filozofiska tēma!
Nu, vai nav Latvijā viss slikti? Tiklīdz kaut kam pieķeries, gribi ko sakārtot, tā kāds ar saviem likumiem aizliek kāju priekšā. Vai tad var atnest pārmaiņas, ja visu laiku traucē tam, kurš nolicis vieglās dienas un tautas labā kalnā veļ akmeņus.
Nuja, Latvijā viss slikti. Kādas pasakas pēc gada vai diviem stāstīs tie deputāti gan Saeimā, gan pašvaldībās, kuriem būs pienākusi kārta atbildēt vēl jaunākiem, ambiciozākiem. Tad varēs visu novelt uz vēl iepriekšējiem.
Komentāri