Tomēr noteikti nevaram piekrist apgalvojumam, ka Gaujas nacionālā parka administrācija neveic savas funkcijas un neiesaistās akcijā.
Gaujas nacionālā parka administrācijas darbinieki visos laikos lielu darbu ir ieguldījuši lašu nārsta aizsardzībā. Par to liecina palielais veiksmīgi atbruņotais un brīžiem pat cietumos saliktais elektrozvejnieku skaits, protokoli, sodi un vēl jo vairāk iespēja daudziem dabas draugiem vērot lašu nārstu no Gaujas tilta Siguldā. Ja šogad lašu mazuļu uzskaite Gaujā un tās pietekās nerāda pieauguma pozitīvu tendenci, tad tur gan ir jāmeklē citi iemesli.
Pašas pirmās akcijas viens no centrālajiem notikumiem bija Pasaules dabas fonda un Gaujas NP administrācijas kopīgi organizētais pasākums Siguldā pie Gaujas tilta pirms pieciem gadiem. Gadu vēlāk Siguldā bija liels “šovs”, kur Roberts Gobziņš kopā ar Āfrikas puišiem dziesmā “Lašiem būt Latvijas upēs” iesaistīja plašas skolēnu un bērnu masas. Pērn liels pasākums, piedaloties Latvijas makšķernieku asociācijas amatpersonām, notika pie Vikmestes upītes, kur pirms tam tika nojaukts ūdenskritums, kas neļāva lašveidīgajām zivīm iet uz nārstu.
Akcija notiek tikai piecus gadus, bet Gaujas nacionālā parka inspektori ar upmalu iedzīvotājiem un godīgiem makšķerniekiem sadarbojas jau vairākus gadu desmitus.
Un vēl viens, tā kā joks vai anekdote – pērn 15.decembrī, beidzoties akcijai “Lašiem būt!”, pats Latvijas makšķernieku asociācijas prezidents Egons Simsons pasniedza Gaujas nacionālā parka inspekcijas daļas vadītājai Ivetai Timzei pateicības rakstu ar paša E.Simsona parakstu – par radošu sadarbību un īpašu ieguldījumu akcijas “Lašiem būt!” īstenošanā 2004.gadā. Skaisti ierāmētais dokuments Gaujas nacionālā parka administrācijas telpās stāv goda vietā.
Komentāri