Pirmais sniegs šogad bija jāgaida gana ilgi, neuzsniga ne oktobrī, ne novembra sākumā, bet gan 23. novembrī, tikai mēnesi pirms Ziemassvētkiem, kurus parasti ceram sagaidīt baltus un sniegotus.
Bija jau šur tur snidzis arī iepriekš, bet sniega sega neizveidojās. Šonedēļ lielāko Latvijas daļu klāja vismaz neliela kārtiņa sniega. Laika ziņu cilvēks Toms Bricis gan teica, ka tas nav uz palikšanu, jo atkal kļūs siltāks. To jau jutām vakar. Varam gaidīt uz brīvdienām, kad sola vēsāku laiku, un atkal kādu dienu cerēt piedzīvot sniegu.
Toms Bricis arī apkopojis informāciju, kad pirmā sniega kārta veidojusies Rīgā. Dati no 1991. gada rāda, ka bijušas lielas atšķirības, sniegs reizēm bijis oktobra, citu gadu decembra sākumā. Redzama tendence, ka sniega kārta vidēji veidojas arvien vēlāk, var vērtēt, ka tas ir 4. decembris.
Klimata pārmaiņas noteikti ietekmē arī dabiskās pārmaiņas, protams, arī cilvēkus. Pirms pāris dienām, ejot vakara pastaigā, klausījos senāku diskusiju, kas aktualitāti nav zaudējusi arī šodien. Tajā atcerējās daudziem zināmo teicienu par taureni, kas, vienā pasaules malā savicinot spārnus, otrā pasaules pusē izraisa vētru. Un, lai gan cilvēks nereti domā, ko gan viena viņa darbība var ietekmēt lielajā pasaules kārtībā, tieši tik daudz kā teicienā par taureni arī tas var nozīmēt. Jo lielāka ietekme ir ikdienas regulārām darbībām nekā reizi gadā rīkotam lielam pasākumam. Tāpēc, pieņemot lēmumus ikdienā, būtiski domāt ne tikai par īstermiņa, bet arī ilgtermiņa ieguvumu.Reizēm tas, kas īstermiņā ir ieguvums, ilgtermiņā ir zaudējums.
Klausoties diskusiju, arī es paskatījos no malas uz saviem ikdienas ieradumiem, aizdomājoties, kā tie vēlāk ietekmēs mani un ar laiku, protams, arī manus bērnus. Un vai ir kas tāds, ko varu mainīt uz labo pusi. Piekrītu atziņai – ja man kaut kas nepatīk lietu kārtībā, vispirms ir jāpaskatās uz sevi, ko es vēl varu mainīt, vai esmu darījusi visu, lai būtu labāk. Un vienmēr jau ir, kurp tiekties, un vienmēr var labāk. Nenoliedzami, mūsu šodienas soļi, ikdienas darbības ietekmē to, kādā pasaulē dzīvosim nākotnē.
Komentāri