Jānis Gabrāns, “Druva” Pēc otrdienas “Druvā” publicētā raksta “Ko pārņemt, ko nepārņemt”, saņēmām vairākus jautājumus, lasītāji ir neizpratnē par domes lēmumu nepārņemt “Pieaugušo izglītības centru”. Neskaidrību radījis teikums, ka “Pieaugušo izglītības centrs” nodrošina pieaugušo izglītības funkciju Jaunpiebalgas un Drustu pagastā. Te varbūt neliela vaina jāuzņemas arī “Druvai”, jo, publicējot rakstīto domes lēmumā, tika izlaisti divi vārdi. Domes lēmumā bija rakstīts: “Cēsu rajona iestāde “Pieaugušo izglītības centrs” nodrošina pieaugušo izglītības funkciju – tautskolu attīstību – Jaunpiebalgas pagastā un Drustu pagastā…”. Iespējams, tas lika cilvēkiem saprast, ka šis centrs darbojas tikai divos šajos pagastos. Patiesībā centra darbības teritorija ir krietni plašāka.
Pieaugušo izglītības centra direktore Daiga Rubene paskaidroja, ka centrs sadarbojas ar daudzām pašvaldībām, bet lielākā daļa, aptuveni 55 procenti klausītāju centra piedāvātajās mācībās ir Cēsu iedzīvotāji: “Katra pašvaldība organizē pieaugušo izglītību savā teritorijā, piemēram, tautskolā Jaunpiebalgā notiek dažādi kursi, ko rīko un finansē pašvaldība. Jā, arī caur mums kā rajona padomes iestādi viņi nelielu finansējumu saņem, bet nevar teikt, ka mēs šajās pašvaldībās organizējam mācības.”
D. Rubene arī nepiekrīt apgalvojumam, ka viņas vadītajam centram ir tieši tādas pašas funkcijas kā “Reģionālajam izglītības centram”, kas nodarbojas ar pedagogu tālākizglītību, “Pieaugušo izglītības centra” funkcija ir pieaugušo izglītība kā mūžizglītība. Ir Cēsu tautskola, kas darbojas “Pieaugušo izglītības centrā”, un tajā zināšanas un redzesloku papildina galvenokārt cēsnieki.
“Apgalvojums par vienādajām funkcijām ir nepārdomāts, Cēsu domes pārstāvji nav iepazinušies ar mūsu centra funkcijām, nav mani aicinājuši uz pārrunām, neviens nav pateicis, ka tas, ko darām, neder. Iespējams, viņiem nav īstas skaidrības, ar ko nodarbojas viena vai otra šī iestāde.
Jā, atrodamies privātīpašumā esošās telpās, bet negribu piekrist teiktajam, ka tāpēc ir lielāki izdevumi iestādes uzturēšanai. Ja salīdzinām kvadrātmetra izmaksas, tad mums tās ir mazākas nekā rajona padomes ēkā,” skaidro D. Rubene.
Komentāri