Maija sākumā, vidū piedzīvojām burvīgas ziemeļblāzmas, kas ar savu krāsu spožumu priecēja nudien daudzus. Sociālajos tīklos bija redzams daudz fotouzņēmumu, kas bija tapuši arī Cēsu pusē, cilvēki centās cits citu pārspēt ar savas kameras kvalitāti, attēla kompozīciju vai gluži vienkārši labāko atrašanās vietu bildes tapšanas laikā. Vieniem – tikai skaists, naksnīgs skats debesīs un brīnumjaukas bildes, ar kurām padižoties sociālo tīklu plašumos. Citiem – varbūt vēl kādas citas pazīmes, kas liek aizdomāties, kāpēc šodien ir tā? Pašai jau krietnu laiku šķiet, ka saules vētras ietekmē manu fizisko pašsajūtu, tāpēc sāku meklēt informāciju par šo parādību. Skaidrs, ka ir cilvēki, kas sevi klasificē kā sajūtošus katras izmaiņas atmosfērā, gaisa spiedienā un vispār apkārtējo vidi izjūt daudz spēcīgāk, bet vēlējos saprast, vai tiešām saules vētras var ietekmēt to, kā fiziski un arī emocionāli jūtamies šajā laikā.
Lai gan daudzos pētījumos arvien apšauba saules uzliesmojumu ietekmi uz cilvēka veselību, ietekme no radio signāliem un satelītiem ir sen pierādīta. Taču saskaņā ar senām zināšanām un dažiem jauniem pētījumiem ir apgalvojumi, ka saules uzliesmojumi patiešām var ietekmēt veselību. Mēdz teikt, ka saules vētras nes sev līdzi garastāvokļa svārstības, galvassāpes, asinsspiediena paaugstināšanos un tamlīdzīgi. Kamēr astroloģija piemin, ka mainīgās enerģijas ietekmē cilvēku garastāvokli un enerģijas līmeni, kas apgrūtina jūtu izpratni, publiski pieejams pētījums angļu mēlē ar nosaukumu “Ilgtermiņa pētījums par sirdsdarbības mainīguma reakciju uz izmaiņām saules un ģeomagnētiskajā vidē” liecina par kaut ko līdzīgu. Pētījumā minēts: “Saules vēja intensitātes palielināšanās bija saistīta ar sirdsdarbības ātruma palielināšanos, ko mēs interpretējam kā bioloģisku stresa reakciju.”
Cik noprotams no ārvalstu medijiem, tad arī maija izskaņā un jūnijā saules vētras būs. Interesanti, ka, aprunājoties ar paziņām, noprotu, ka arī citi izjūt saules vētru aktivitāti – līdzīgi kā daudziem jau par normālu kļuvis teiciens: “Ir taču Pilnmēness!” Skaidrs, ne visus cilvēkus ietekmē Mēness fāzes, laika tips vai citi dabas faktori. Kāds uz pazemes āderēm nevar gulēt, cits turpat blakus guļ saldā, ciešā miegā.
Tomēr nevar noliegt, ka jebkura enerģētiska parādība mūs vairāk vai mazāk ietekmē. Tādēļ nākamreiz, kad ziņu vietnes sludina iespēju vērot ziemeļblāzmas zaļi lillā debesis, pavērojiet, kā jūtaties. Vai saules uzliesmojumi kaut ko pamaina arī jūsu labsajūtā? Taču, kamēr gaidām nākamo ziemeļblāzmu, turot gatavībā fotoierīces un pretodu līdzekļus, un baudām Latvijas maijam tik neierasti dienvidniecisko laiku ar skaistajām, zilajām debesīm, sāk gatavināties mūsu pašu meža zemenītes!
Komentāri