Piektdiena, 22. novembris
Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris

Neviens datums neizglābs sliktas attiecības

Jānis Gabrāns
11:55
21.02.2018
38
Nnddn 1

Kopš seniem laikiem cilvēki vēlējušies uzzināt nākotni. Tautas folklorā lasāmi neskaitāmi ticējumi, kā rīkoties meitām, lai uzzinātu, kurš būs izredzētais, ar ko laimīgi nodzīvot visu mūžu. Tagad uz ticējumiem vairs nepaļaujas, bet atbildes meklē pie astrologiem, cenšoties uzzināt, kurš būtu labākais datums, kad gredzenus mīt cerībā, ka tad laulības dzīve būs ilga un laimīga.

Astroloģe Aija Austruma, kura Cēsis sauc par savu mājvietu, pirms astoņiem gadiem absolvēja Andra Rača Astroloģijas skolu un saņēma profesionāla astrologa sertifikātu. Viņa vada portālu orakuls.lv un kā savu vismīļāko tēmu norāda attiecību astroloģiju. Uz jautājumu, vai cilvēka liktenis tiešām zvaigznēs ierakstīts, astroloģe atbild: “Pareizāk būtu teikt, ir sazīmēti uzdevumi un dekorācijas, kurās nāksies darboties. Mūsu varā ir dotajās dekorācijās uzvest tādu lugu, kādu vēlamies, bet jāatceras svarīga lieta. Ja būs uzliktas dekorācijas “Trīs sivēntiņiem”, tajās nevarēs nospēlēt “Annu Kareņinu”. Skatītājs to nesapratīs, un nebūs rezultāta. Cilvēkam jāsaprot, kādas dekorācijas viņam dotas, lai piemeklētu īsto lugu. Vēl var teikt tā, ja kādam, piemēram, dots skatuves cilvēka potenciāls, bet viņš visu mūžu mēģina nostrādāt par noliktavas pārzini, var teikt, ka labas dekorācijas tiek sacūkotas. Bet, protams, mums katram dota brīvā griba rīkoties, kā uzskatām par pareizu. Kā saka, vienmēr ir izvēle būt par bandītu vai policistu, jo zvaigžņu kartes abiem būs vienādas.”

Runājot par cilvēka likteni, neviļus rodas jautājums, vai astrologi tic Dievam? Atbilde ir skaidra un konkrēta: “Protams, strādājot tieši ar lielajiem cikliem, vislabāk var pārliecināties, ka ir kāds ģenerālais plāns, ka viss notiek secīgi un jēgpilni. Ja man jautā, vai es ticu astroloģijai, atbildu – neticu! Tāpat kā neticu fizikai vai gramatikai, jo nesaprotu, kāpēc tām vajadzētu ticēt. Jo te nav stāsts par ticību, bet par instrumentiem, kas apraksta zināmas likumsakarības un ir izmantojami ikdienā.”

Atgriežoties pie attiecību astroloģijas, A. Austruma atzīst, ka interese par īsto kāzu datumu nav tas biežākais jautājums, ko nākas dzirdēt sarunās ar klientiem. Protams, šādas vēlmes izskan, bet astroloģe aicina saprast, ka neviens datums neizglābs sliktas attiecības: “Var paņemt ideālāko datumu, kas labākajā gadījumā garantēs, ka attiecības būs nedaudz ilgākas, bet tas neizglābs nesaderīga pāra attiecības, tas nepārveidos cilvēkus. Datums jau nerunā par vienu vai otru cilvēku, bet par šo divu cilvēku laulību kā atsevišķu “lietu”, kas atkarībā no tā, kad slēgta, arī pastāvēs. Šis datums neparāda vienu vai otru cilvēku šajā laulībā. Tāpēc vien, ka konkrētajā datumā tiks noslēgta laulība, cilvēki nemainīsies, vīrs nesāks katru vakaru dāvāt sievai rozes, ja nav to nekad pirms kāzām darījis.”

Dažkārt dzirdēts, ka astrologs noteicis ļoti precīzu stundu, kurā jāsalaulājas, dažkārt tas iekrīt kāzām neatbilstošā laikā, piemēram, darbadienas rītā. A. Austruma skaidro – precizitāte rodas tādēļ, ka astrologi lielu uzmanību pievērš Mēnesim, kādās attiecībās tas ir ar planētām. Kāzu gadījumā svarīgi pamanīt, vai šādas attiecības vispār izveidojas. Ja ne, tad ir tā sauktais čika laiks, kad vispār neko nevajadzētu uzsākt, arī slēgt laulību.

“Bet Mēness ir nemitīgā kustībā, un var būt, ka deviņos no rīta tam vēl ir attiecības ar kādu planētu, bet jau pēc stundas iestājas šis čika laiks. Tāpēc dažkārt var būt, ka tiek norādīts precīzais laiks, lai neiekāptu tukšajā laikā,” skaidro astroloģe, piebilstot, ka dažkārt rīta stundas iekrītot, jo mēģināts atrast iespējami labāku brīdi datumā, kas pārim svarīgs vai kurā beidzot var atbraukt radi no ārzemēm.

Man kā skeptiķim gan rodas sajūta, ka šāda vēlme pēc konkrēta datuma laimīgai dzīvei ir tāda kā atbildības novelšana no sevis. Sak, astrologs pateica, ka viss būs labi, tad jau pats neko var nedarīt. Arī A. Austruma, norāda, ka astrologa pateiktais laiks ir tikai viens no elementiem: “Mēs dzīvojam laiktelpas daudzdimensiju vidē, ja visu noveļam tikai uz vienu dimensiju, jau pašā pamatā tiek veidota nestabila konstrukcija. Cilvēki bieži neizmanto savas iespējas, jo paļaujas, ka astrologs teica – būs.”

Viņa stāsta, ka astrologam jābūt arī psihologam, jo cilvēks nāk, lai gūtu apstiprinājumu vai noliegumu kādai savai iekšējai sajūtai, un ir jājūt, cik kurš gatavs dzirdēt patiesību.

“Labo atbildi visi gatavi dzirdēt, tur nav problēmu,” saka A. Austruma. “Jāņem vērā arī, ka pirmajā brīdī vairums neatklāj patieso vizītes iemeslu. Vīrieši jau it kā nāk runāt par biznesu, kad to sākt, kad veikt lielus darījumus, bet lielāko laika daļu runā par sievietēm. Neviens nekad nav teicis, ka grib runāt par attiecībām, bet patiesībā tas ir galvenais vizītes iemesls. Šis tikai viens piemērs, jo cilvēki vairās runāt par konkrēto jautājumu, grib to darīt aplinkus, bet mēs redzam, ka patiesais iemesls ir cits. Cilvēki tikai baidās sākt par to runāt, tāpat kā dažkārt baidās dzirdēt patieso atbildi. Klienta biolaukā jau tas labi parādās. Tāpēc vispirms katram vajadzētu tik skaidrībā ar sevi. Vislabāk katram ir dzirdēt pasauli un sevi tik ļoti, ka nav citam jāprasa, kurš ir labākais datums, kurš piemērotākais cilvēks, jo tad viņš pats to sajutīs.”

Piebilstu, ka tad astrologiem darba nebūtu, uz ko astroloģe saka: “Taisnība, bet tā būtu ļoti laimīga pasaule, kurā es labprāt gribētu dzīvot. Gan jau es atrastu, ar ko nodarboties!”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Cienīt laika nospiedumus

06:44
22.11.2024
19

Atjaunotais Uzvaras piemineklis Cēsu centrā    ir līdz šim arhitekta Imanta Timermaņa vērienīgākais darbs. Par Atmodas gadu notikumiem un šodienu saruna ar SIA “Arhitekta Imanta Timermaņa birojs” vadītāju. -Par pieminekļiem runā, diskutē, ceļ un nojauc arī šodien. -Šķiet, virziens aizgājis ne īstajās dimensijās. Andreja Upīša    pieminekļa zāģēšana ir muļķība. Ja ir kādi izteikti ideoloģiski […]

Viens bez otra nevaram nekādi

10:41
21.11.2024
309

Straupes pagasta bioloģisko zemnieku saimniecību “Eicēni” divi skoloti dārznieki Elita un Jānis Reinhardi nodibināja pagājušā gadsimta deviņdesmitajos, drīz pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Sāka tā romantiski – ar mazu siltumnīcu pie Elitas dzimtas mājām, kurā koši izauga izjukušās kopsaimniecības pamesti rožu stādi. Veidojot saimniecību, piedzīvota gan ziedēšana, gan ērkšķu dūrieni, un nu jau abi dārznieki ar […]

Katrā augā ir kas vērtīgs. Jāprot to izmantot

11:32
20.11.2024
28

Pastāv uzskats, ka kaut kur tālās zemēs ir tie vērtīgie augi, kas veselību var ļoti pozitīvi ietekmēt. Patiesībā viss, kas ir vajadzīgs mums, aug tepat tuvumā, atzīst dabas velšu vācēja, aktīva ārstniecības augu pētniece un augu valsts izzinātāja ELITA MELNE. “Savs jaukums ir būt dabā arī šajā nosacīti drūmajā laikā, tas ļauj izjust zināmu pirmatnību. […]

Militārā tehnika – stāsts par Latvijas vēsturi

11:04
18.11.2024
21

Cēsniekam Lūkasam Matutim bija pieci gadi, kad televīzijā redzēja, kā brauc tanki. “Tas šķita kas tik liels un interesants,” ar smaidu atceras Lūkass. Jau padsmitnieka gados viņš sāka izgatavot dažādas tehnikas modeļus. Un, protams, arī tanku. Līdztekus arī izzināja Latvijas militārās tehnikas vēsturi. Cēsu muzejā šomēnes apskatāma viņa veidoto modeļu    izstāde “Latvijas militārās tehnikas […]

Kā ikdienas paradumi var uzlabot zobu veselību

19:03
16.11.2024
30

Ikdienas paradumi spēlē būtisku lomu zobu veselības uzturēšanā un var novērst daudzas mutes dobuma problēmas. Regulāra un pareiza zobu kopšana palīdz ne vien uzturēt skaistu smaidu, bet arī izvairīties no biežām zobārsta vizītēm saistībā ar infekcijām, kariesu un smaganu iekaisumu. Aplūkosim trīs vienkāršus ieradumus, kas var ievērojami uzlabot zobu veselību. Regulāra un pareiza zobu tīrīšana […]

Vai plastiskā ķirurģija patiesi ir ceļš uz pārliecinošāku ārieni?

19:00
16.11.2024
26

Šis jautājums, kas sākotnēji var šķist vienkāršs, patiesībā slēpj sevī vairākus aspektus, kas saistīti gan ar fiziskajām, gan psiholoģiskajām izmaiņām. Plastiskā ķirurģija ne vienmēr nozīmē tikai ārējas pārmaiņas – tā bieži ietekmē arī cilvēka pašpārliecību un kopējo dzīves kvalitāti. Daudziem pacientiem šīs izmaiņas ir ceļš uz harmoniskāku dzīvi, kurā viņi izjūt gan iekšēju, gan ārēju […]

Tautas balss

Vai svarīgākā ir domes vadība

11:01
21.11.2024
43
J. raksta:

“Pagājušajā “Druvas” numurā bija ziņa, ka Cēsu novada pašvaldība par labu darbu valsts svētkos apbalvo 50 darbiniekus. Neviens pagodinātais vārdā nebija nosaukts, bet domes priekšsēdētājs un viņa vietnieki gan minēti pilnībā. Vai tad tikai viņi pelnījuši tādu godu, citi ne,” neapmierinātību ar publikāciju izteica J.

Sveiciens glābējiem un policistiem

11:01
21.11.2024
14
12
Seniore raksta:

“Noskatījos dokumentālo filmu par ugunsdzēsēju glābēju darbu. Tajā bija uzskatāmi parādīti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku pienākumi, reālas situācijas, kādās viņi strādā, ar kādu bīstamību jāsastopas un cik profesionāli viņi atrisina situācijas. Gribu novēlēt visiem, kas strādā šajā dienestā, veselību un izturību un visus sveikt svētkos. Paldies vēlos teikt arī Valsts policijai. Arī tas […]

Kur novilkt robežu

11:39
20.11.2024
31
Lasītāja raksta:

“Lasu, ka Cēsīs Leona Paegles ielai atjaunots Ģimnāzijas ielas nosaukums. Nosaukumā, protams, nav nekā slikta, taču, manuprāt, nav pareizi, ka mēs cenšamies aizslaucīt visu mūsu vēsturi. Šoreiz varbūt ne tik daudz par Cēsīm, bet kopumā. Nav jau neviens cilvēks ideāls, arī rakstnieki, mākslinieki. Katram savi un varbūt daudziem nepareizi uzskati, bet vai tāpēc viņu vārdi […]

Pilsoniska atbildība

11:39
20.11.2024
27
M.N. raksta:

“Paldies priekulietim Gundaram Muceniekam, kurš Lāčplēša dienas rītā Priekuļu birzītē pie piemiņas zīmes Kārlim Ulmanim nopļāva kūlu. G.Mucenieks nežēloja savu laiku un izmantoja arī savu trimmeri,” pastāstīja M.N.

Nevar atrast tualetes

14:54
13.11.2024
65
Seniore no kaimiņu novada raksta:

“Mēs, trīs kundzes astotajā gadu desmitā, no kaimiņu novada bijām ciemos Cēsīs. Izstaigājām pilsētu, vēsturiskās vietas. Kā jau ekskursijā, katrai bija līdzi ūdens pudele. Pienāca brīdis, kad, kā mēdz teikt, daba sauc. Tā kā man Cēsis zināmākas, vedu draudzenes uz Rožu laukumu, atceros, tam līdzās bija pārvietojamās tualetes. Aizgājām, bet nekā, to vairs nav. Un […]

Sludinājumi