Policijas tēlu veido paši darbinieki, tāpēc ir ļoti svarīgi, kādi cilvēki strādā policijā. Būt policistam nebūt nav viegli. Viņam jāpārzina visas pagasta problēmas, jāpazīst iedzīvotāji, un viņiem jābūt drošiem, ka pie policista pēc palīdzības var vērsties ikviens pagasta vai pilsētas iedzīvotājs jebkurā laikā. Atzīstu, ka policista darbs ir gana saspringts, taču esmu pārliecināts, ka šī darba nozīmība un atbildības sajūta gūs virsroku, un jaunie cilvēki to novērtēs. Vēlos, lai policijas inspektors savā pagastā būtu kā šerifs.
Jāņem vērā arī ikdienas darba specifika. Policists nevar strādāt no pulksten 8 rītā līdz 16.30, viņam jāstrādā arī naktīs un brīvdienās. No savas pieredzes varu apgalvot, ka to policisti uztver kā obligātu darba pienākumu, kurš jāpilda bez apspriešanas. Vienlaicīgi ceru, ka beidzot nopietnāk iekšlietu sistēmai uzmanību pievērsīs arī valdība un domās, kā policistu darbu padarīt tīkamāku, jo sniedzam pakalpojumus visiem cilvēkiem.
Nereti policijai pārmet, ka tā nepietiekami masu medijos informē par notikušiem likumpārkāpumiem. Slepkavības, vardarbības , citas nelikumības tiek izmeklētas, mums pārmet, ka neinformējam, kas, kā noticis. To darīt nedrīkst. Pirmkārt, tas traucē izmeklēšanu. Otrkārt, oktobrī valstī stājās spēkā Kriminālprocesa likums, kurš paredz vairākas izmaiņas ne tikai izmeklēšanas darbā, bet arī informācijas izplatīšanā. Turpmāk par jebkurām ar policiju saistītām darbībām informāciju sniegs valsts policijas preses un sabiedrisko attiecību biroja darbinieki. Katras informācijas saturu nosaka konkrētās sfēras atbildīgie policijas darbinieki. Ikvienu faktu vai komentāru, kas saistīts ar krimināllietu izmeklēšanu, atklātībai drīkst nodot tikai ar izmeklētāja atļauju. Patiesībā tā tas bija arī līdz šim, tikai rajona policijas pārvalde bija pretimnākošāka sadarbībā ar izmeklētājiem. Ceru, ka valsts policijas preses un sabiedrisko attiecību biroja darbinieki sadarbosies arī ar “Druvu” un tās lasītāji būs informēti par policijā notiekošo. Pierakstījusi Diāna Kaupe
Komentāri