Ja projekta īstenošanā jāpiedalās arī iedzīvotājiem ar savu naudu, tad rodas jautājums, kā šis projekts ir saskaņots ar māju iemītniekiem? Vai daudzdzīvokļu mājās notikušas kopsapulces, kur paskaidrots, cik tūkstoši iedzīvotājiem būs jāmaksā un kad šo darbus veiks? Vai māju iedzīvotāji ir piekrituši?
Pilsētas domes rīkotajā sanāksmē, uzdodot jautājumu siltumtīklu uzņēmuma vadītājam J. Blauam, kas notiks, ja māju iedzīvotāji nevarēs samaksāt par kārtējo siltumtīklu modernizāciju, atbilde bija – mājas tiks atslēgtas no centralizētās siltumapgādes. Un kādu atbildi uz šo jautājumu iedzīvotāji saņems no domes speciālistiem?
Viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc siltums Cēsīs ir dārgs, ir garās pārvades līnijas, kas rada prāvus siltuma zudumus (skat. “Druvu”). Bet tāds stāvoklis radās pēc pēdējās siltumtīklu “modernizācijas”, kad likvidēja katlumājas un pārgāja uz garajām siltumpārvades līnijām. Arī šo “modernizāciju” pilsētas iedzīvotāji bija spiesti samaksāt.
Paši deputāti ir atzinuši, ka mūsu pilsētas iedzīvotāju protesti pret siltuma sadārdzinājumu ir aktīvi, bet vai tiešām jārīko protesta akcijas, ja domes deputāti nesaprot, ka visi iedzīvotāji nav spējīgi samaksāt dārgos komunālos maksājumus un vēl piedalīties, maksājot tūkstošus siltumtīklu modernizācijas projektos. Un kādu atbildi lai izvēlas pilsētnieki, piedaloties diskusijā – vai Cēsu dome strādā sabiedrības interesēs? L. Paegles ielas 8.a nama 17 iedzīvotāju vārdā Anna Kuzņecova
Komentāri