Notikušo skaidroja neatliekamās palīdzības dienesta vecākā feldšere Miranda Šmite: “Feldšere pacientes stāvokli novērtēja, viņa nebija agresīva un nevajadzēja šo cilvēku hospitalizēt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka sieviete tikai pirms trijām dienām bija beigusi ārstēšanos Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā, izrakstīta un var mājās lietot turienes ārstu parakstītās zāles. Es uzskatu, ka feldšere rīkojās ļoti kompetenti. Pie tam es neuzsveru, ka šajā gadījumā, bet ir reizes, kad tuvinieki vienkārši vēlas tikt no slimnieka vaļā.”
Mediķi paskaidroja, ka pacientu nogādāšanu Strenču slimnīcā tiešām bez maksas veic neatliekamās palīdzības brigādes, bet operatīva transportēšana notiek, ja pacients kļuvis agresīvs, apdraud apkārtējos. Lai pacientu vestu uz speciālo ārstniecības iestādi, vajag vai nu ģimenes ārsta, vai speciālista-psihiatra nosūtījumu. Ja pacientam nav slimības paasinājuma, tad cilvēku var nogādāt speciālajā stacionārā, iepriekš šo braucienu piesakot. Parasti to izdara ģimenes ārsts, bet šajā gadījumā pieteikums nav saņemts.
Tuvinieki, protams, var nogādāt cilvēku stacionārā arī pašu spēkiem, bet Ķepīša kunga sacītais, ka ātrajiem nāksies apmaksāt ceļa izdevumus, jo viņš kundzi piektdienas vakarā Strenčos nogādājis ar drauga transportu, neiztur kritiku.
“Droši varu teikt, ka paciente varēja ārstēšanos turpināt ambulatori. Varējām transportēt nākamajā dienā, jo tieši 2.jūnijā divas reizes mūsu brigādes bija braukušas uz Strenču slimnīcu. Arī mums ir atvaļinājumu laiks, jāvērtē akūtās situācijas un vajadzības,” tā Miranda Šmite.
Komentāri