Aldis Gobzems jau pirms laba laika paziņojis, ka Latvijai jādraudzējas ar Krieviju, gan nepaskaidrojot, kā to var izdarīt, ja “draudzība” Putina un viņa svītas izpratnē nozīmē darīt tieši tā, kā to vēlas viņš.
Pašlaik Gobzemam acīmredzot gan vairs nav laika domāt par šo draudzēšanos, jo tagad viņam pats galvenais ir stāstīt, ka masku valkāšana un ierobežojumi saistībā ar pandēmiju līdzinās holokaustam. Turklāt savam paziņojumam Facebook viņš klāt pielicis attēlu, kurā augšējā daļā ir viņš pats ar dzelteno zvaigzni rokās, bet apakšējā – ebreji, kurus nošauj nacistu formās ģērbti cilvēki. Šķiet, te jebkuri komentāri lieki. Acīmredzot par to, ka deputāts Gobzems ir pārkāpis jebkuras ētikas un morāles normas, būtu jālemj Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Protestu ir paudusi arī Latvijas Ebreju kopiena. Vai nonāks līdz tiesas darbiem, vai arī Latvijas nākotnes solītājam būtu jāmeklē palīdzība kādā ārstniecības iestādē, laiks rādīs.
Nupat bezmaksas avīzītes no vēl viena Latvijas glābēja laikam jau ir saņēmuši gandrīz visi vēlētāji. Kādreizējais satiksmes ministrs un Saeimas deputāts Ainārs Šlesers ir bijis ne vienas vien partijas dibinātājs. 11. Saeimas vēlēšanās pilnībā izgāzies, bija spiests aiziet no oficiālās politikas skatuves, bet tagad savos atbalstītājos sapulcinājis ne vienu vien bijušo politiķi un dažas personas, kuru reputācija, maigi sakot, ir ne pārāk tīra.
Ja palasa bezmaksas avīzīti, naivam vēlētājam var rasties priekšstats, ka Latvijas valsts eksistē, tikai pateicoties Šleseram, ka, piemēram, nacionālā aviosabiedrība “airBaltic” eksistē tikai tādēļ, ka savulaik Latvijā ir piedzimis Šlesers – tieši tāpat kā virkne viesnīcu, lielveikalu, Rīgas pasažieru osta u.t.t., kuras taču ir darbavietas daudziem iedzīvotājiem.
Aizgūtnēm tiek slavēti arī Šlesera atbalstītāji, kuri gan vēl nav solījuši, ka iestāsies partijā un kandidēs vēlēšanās, bet ir gatavi stāstīt, ka Latvijā viss ir slikti un ka tik ģeniālu un gudru cilvēku kā Šlesers Latvijā vēl nekad nav bijis un nebūs. Viena no lielajām Šlesera rūpēm ir par to, ka Latvijas premjers un Valsts prezidents esot pret Lukašenko un Putina režīmiem, jo, pēc Šlesera domām, premjeram vajagot tikties ar Putinu, lai sarunātu draudzību.
Ja avīzīte veltīta slavas dziesmām Šleseram, tad Facebook lapā Ainārs Šlesers atklāti ņirgājas un sunī gan premjeru, gan Valsts prezidentu. Protams, Latvijā viss ir slikti un gan premjers, gan prezidents ir vainīgi pie visa, kas noticis un notiek. Taču visskarbākie pārmetumi gan premjeram, gan Valsts prezidentam ir par to, ka viņi ir nostājušies pret Baltkrievijas diktatoru un slepkavu Lukašenko un Krievijas politiku un tās karognesēja Putina totalitārisma un diktatūras virzienā strauji slīdošo politiku. Piemēram, daži citāti no Šlesera “atklāsmēm”, un atvainojos par to stilu, bet atstāstīt to ir gandrīz neiespējami, tas jācitē: “Jampampiņš Kariņš atkal kvaukšķ! Kariņš, kurš aktīvi ir iesaistījies Lukašenko režīma gāšanā, tagad ir kļuvis par galveno cīnītāju pret Krieviju!”; ““Eiropa var uzstādīt noteikumus un prasības Krievijai”, paziņo Kariņš”; “Vai tiešām Kariņš ir pārkarsis saulē vai vienkārši aptracis? Kāpēc viņš grib būt par galveno karognesēju cīņā pret Baltkrieviju un Krieviju? Kāds no tā labums Latvijai?”
Protams, to, ka brīvība, neatkarība un demokrātija tomēr prasa upurus jeb – kā mēdz teikt – par demokrātiju tomēr nākas maksāt katrai paaudzei, topošo Latvijas glābēju neinteresē. To, ka mums aiz robežas divās valstīs veidojas baiss režīms un ka to ignorēt nozīmē riskēt vēlreiz attapties 1940. gada vasarā, Šlesers pat negrib zināt.
Kāda tad ir Šlesera sapņu zeme Krievija? 23. jūnijā Levadas Centrs publicēja rakstu par aptauju šī gada maijā, kurā pētīts, kāda ir Krievijas un Ukrainas iedzīvotāju attieksme pret Staļinu. 56 procenti Krievijas iedzīvotāju ir pārliecināti vai drīzāk pārliecināti par to, ka Staļins bija izcils vadonis. Tikai 14 procenti respondentu domāja citādi. Turklāt kopš 2016. gada ir dubultojies to Krievijas iedzīvotāju skaits, kas Staļinu uzskata par izcilu vadoni – 2016. gadā par izcilu viņu uzskatīja tikai 28 procenti iedzīvotāju. Savukārt to skaits, kas ir pretējās domās, ir samazinājies no 23 līdz 14 procentiem. Ukrainā par izcilu viņu uzskata 16, bet pretējās domās ir 40 procenti iedzīvotāju.
Atliek vien domāt, ka Šlesers zina, ar kādu valsti viņš ļoti grib draudzēties un kādas valsts vēlmes grib izpildīt, jo nevar taču būt, ka tik ģeniāls cilvēks nezina un nesaprot, ko dara, un rīkojas tikai savtīgu interešu dēļ. Tiesa gan, to, vai klausīt Putinam, tomēr izvēlēsies Latvijas pilsoņi.
Komentāri