Bērniem patīk šausmu stāsti, kurš gan tos nav klausījies vai stāstījis nometnē, kad pienācis naktsmiera laiks, klases vai draugu pulciņos. Un pēc tam baiļu pilni tumsā mēģinājām aiziet padzerties. Varbūt sociālo tīklu pārstāsti par pasaules līmeņa sazvērestībām, kuras caur kovidu grib īstenot vārdā nenosaukti briesmoņi, cilvēces nīdēji un paverdzinātāji, ir atblāzma no tām bērnības dienām? Bet varbūt šausmināšanās un vajadzība ticēt kaut kam nezināmi briesmīgam ir kāds tāls, vēl neapzināts ģenētisks mantojums?
Kaut kas tajās vīzijās, ka “Covid-19” ir plaša dezinformācijas kampaņa, lai čipētu cilvēci, ka nezin kāpēc tajā ir iesaistītas tik daudzu valstu valdības, medicīnas darbinieki visā pasaulē, slēpjas. Psihologi mēdz skaidrot, ka, noliedzot kovidu, cilvēki it kā sevi sargā no sliktām ziņām, dzirdēts, ka noliegumu pamatā ir arī neuzticēšanās politiķiem un valsts varai. Bet man gribas izteikt dezinformatora cienīgu spekulāciju, proti, cilvēku dzīves ir pārāk līdzenas un ikdienišķas, vajadzīgs kas tāds, kas kutina nervus, un tad nu kā šausmu stāsti bērnībā rodas visdažādākās baisās versijas, kā kāds grib sagrābt cilvēci. Teiksiet, vai tad nepietiek baiļu no jaunā vīrusa? Nu tas taču nav interesanti un aizraujoši, ka ārsti var ārstēt un izārstēt, ka būs vakcīna un vīruss kļūs par parastu sezonas slimības izraisītāju. Garlaicīgi un ļoti apgrūtinoši. Tik daudz sīkmanības – mazgājiet rokas, ieturiet divu metru distanci, valkājiet sejas aizsargmaskas… Nekāda šova, nekādas šausmināšanas! Un pie visa klāt vēl nedrīkst iet uz lielveikaliem, kad vien iegribas!
Bet, ja bez ironijas, aizvien biežāk “Covid-19” noliedzēji maina attieksmi pret jauno koronavīrusu, diemžēl iemesls tam gauži skumjš, saslimis vai nu pats, vai kāds tuvinieks. Labi, ja vieglā formā (kaut pagaidām medicīna nezina, kādas sekas cilvēka organismā var atstāt šī slimība). Zinām taču, ka mediķi saka – 20 procenti saslimušo nonāk slimnīcā. Un diemžēl daļa arī mirst. Šie vairs nav šausmu stāsti. Tā ir realitāte, kuru ar veselu saprātu var ierobežot.
Komentāri