Kovida laiks zināmā mērā sašķēlis sabiedrību tajos, kuri tic, ka tas tiešām ir nopietni, un tajos, kuriem joprojām ir pārliecība, ka tā ir pasaules mēroga sazvērestība. Lai sagrautu planētas ekonomiku, visus paslēptu aiz maskām un, galvenais, piespiedu kārtā vakcinētu, ievadot obligāto mikročipu, lai tieši Bils Geitss zinātu, ko katrs darām.
Patiesībā pēdējā laikā nedaudz bažīgu dara tas, cik ļoti lielā apmērā saradies noliedzēju, un vislabāk tas redzams feisbuka vietnē. Atliek tur parādīties kādam rakstam, kas skaidro sejas masku noderību, uzreiz seko n-tie komentāri, kuros cilvēks, kas paudis viedokli par maskām, tiek apliets ar samazgu spaiņiem.
Protams, viss atkarīgs no tā, kādus lielumus salīdzinām. Ja negatīvo komentētāju skaitu skatās pret kopējo interneta lietotāju skaitu, nieks vien ir. Taču nevar noliegt šo komentāru negatīvo ietekmi.
Iespējams, pareizākais ir visu ignorēt, nelasīt komentārus un vēl mazāk – mēģināt iesaistīties diskusijā, skaidrojot pretējo viedokli. Vajag noskaitīt līdz desmit un atcerēties atziņu, ka strīdēties ar muļķi ir bezjēdzīgi, jo viņš novilks tevi līdz savam līmenim un uzvarēs ar pieredzi. Vajag atstāt, lai komentētāji savā sulā vārās, ja neviens necentīsies viņiem ko argumentēt, kaut kad tas viņiem apniks.
Ja tomēr gribas ar pilnu krūti mesties cīņā par taisnību, vajag atrast komandu un noorganizēt “pozitīvo komentētāju” vienību, kas mestos virsū šiem negatīvajiem troļļotājiem. Tāpat kā viņi uzbrūk ziņām.
Ja tomēr patīk palasīt komentārus, ierosinu rūpīgāk papētīt šo komentētāju profilus, drīz vien sapratīsiet, kas ir kas. Liela daļa ir viltus profili, kas radīti tikai ar mērķi komentēt, dalīties ar viltus ziņām, sazvērestības teorijām. Vai uzticību vieš profils, kurā nav nekādu personīgo fotogrāfiju, daudziem pat neviena drauga, un tajā ir tikai kaut kādi materiāli, ar ko šis profila īpašnieks dalījies? Šo profilu galvenais uzdevums ir ievilināt diskusijās reālus lietotājus, lai viņus arvien vairāk ievilktu apzināti radītajā viltus ziņu burbulī. Atliek vien dalīties ar dažām šādām viltus ziņām, kaut tikai nospiest “like”, lai turpmāk jūs profilā saņemtu arvien vairāk šādu vēstījumu, un tad jau rodas sajūta, ka tā taču visi domā. Reizēm var tikai pabrīnīties, ka pazīstami cilvēki dalās ar visām šīm muļķībām. Varbūt tomēr labāk atgriezties pirmskovida laikā, kad cilvēki dalījās ar jauku minku fotogrāfijām. Lai arī tolaik par to citi nedaudz pasmējās, tagad tas šķiet pareizāk, nekā tikt ierautam viltus ziņu un negatīvisma burbulī.
Domāju, ko šie cilvēki darītu, ko komentētu, ja nebūtu kovida? Lai gan zinām taču, ka ir tie, kuriem jau pēc būtības viss ir slikti, un, ja valstī veicas labi, tas taču ir slikti.
Komentāri