Pandēmijas laikā masku lietošana ir nepieciešama, lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas. Tikmēr tikko noslēdzies šovs “Balss maskā”, kur maskas bija daļa no koša šova.
Man mājās televizora nav, tā pirmo šova sezonu, kas kļuva par skatītāko šovu, nemaz neredzēju, vien zināju, ka tāds raidījums ir. Šogad, protams, ir krietni mazākas iespējas gūt iespaidus dažādos pasākumos, toties vēl lielāks piedāvājums ir virtuālajā vidē. Un tā vienā mirklī arī es ievēroju nelielu raidījuma fragmentu sociālajos tīklos. Tā kā man radās diezgan drošs minējums, kas varētu slēpties zem maskas, āķis bija lūpā, gribējās noskatīties arī pašu raidījumu, lai pārbaudītu, vai mana nojausma bijusi pareiza. Skatīties pārraides arī tiem, kas neizmanto televizoru, mūsdienās nav nekādu sarežģījumu, visu var redzēt arī datora un viedtālruņa ekrānā.
Protams, kā par jebkuru šovu, arī par šo bija ļoti daudz dažādu atsauksmju, dažam patika, citam galīgi nē. Kādam interesēja, kas slēpās zem maskas, bet citiem vairāk interesēja žūrijas komentāri. Katram savs pieturas punkts. Jāatzīst, šova tērpi bija daudzveidīgi un pamanāmi, tāpēc aizdomājos, vai tos rada tepat pie mums Latvijā vai tomēr citviet. Izrādās, tērpus veido Igaunijā zināma un veiksmīga modes māksliniece Līsi Ēsmā. Interesanti uzzināt, ka māksliniece labprāt piedalās neparastos projektos, bet viņas radītos tērpus nēsā arī Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.
Protams, cilvēki, kas bija maskās, nebija tikai ar mūzikas un aktiermākslas pasauli saistītie. Zem krāšņajiem tērpiem slēpās modes mākslinieks, ķirurgs, konditore, basketboliste, mediju pārstāvis. Es pati neesmu nekāda dziedātāja, tāpēc man vēl jo lielāka apbrīna par cilvēkiem, kuru profesija nav saistīta ar mūziku, tomēr viņi spēj tik talantīgi dziedāt. Bet, kā teica maska Siļķe Kažokā, kas bija konditore Anna Panna, pat viņas vīrs, ar ko viņa ir kopā jau vairāk nekā desmit gadu, neesot zinājis, ka viņa prot tik skaisti dziedāt.
Tomēr, ja paanalizē dziļāk, bieži vien atklājas, ka cilvēki, kas apguvuši profesijas, kurās vajadzīga liela koncentrēšanās, precizitāte, atbildība, bērnu dienās mācījušies mūzikas skolā vai apguvuši kādu instrumentu. Šīs nodarbes prasa jau no bērna kājas trenēt atmiņu, pacietību, ievērot noteiktu kārtību un sistēmu, tās ir īpašības, kas palīdz apgūt arī tādus priekšmetus ka matemātika, fizika un ķīmija.
Un, protams, mūzika ir vēl viena valoda, ar ko bagātināt savu pasauli, vēl viena pasaule, kuru iepazīt. Tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka, neskatoties uz pandēmiju, bērni joprojām var turpināt dziedāt, var turpināt apgūt instrumentspēli, būt skaistajā mūzikas pasaulē. Skatoties uz brīnišķīgajiem šova dziesmu izpildītājiem, atkal pārliecinājos, cik skaisti, ka dzīvi varam piepildīt arī ar vaļaspriekiem, kas ne vienmēr ir tieši saistīti ar darbu. Mūzika – tā ir dvēseles valoda, tāpat arī brīnišķīgs veids, kā mazināt stresu, uzlabot garastāvokli, atgūt mieru vai gluži otrādi – uzņemt tik vajadzīgo enerģiju.
Komentāri