Brīvdabā, Cēsu pilsmuižas svētkos, kur tika apspēlēta pils kādreizējo saimnieku Zīversu dzimta, Cēsu pilsētas pamatskolas 4.b klases teātra pulciņš, vadītāja Astrīda Rozenberga, uzstājās ar speciāli svētkiem iestudētu izrādi ”Amore, amore, tutti di amore”.
Tā ataino mīlētāju dienas un nedienas viduslaiku Itālijā. Iestudējums veidots kā farss, ko bērni mēneša laikā labi apguvuši Rīgas režisores Grētas Gorjuško vadībā. Svētku laikā mazā ludziņa Maija parka estrādītē tika izrādīta četras reizes un ar katru reizi arvien labāk. Tā atzina paši jaunie mākslinieki. Viņiem svētku rīkotāji no ”Marana Production” bija sagādājuši iespēju spēlēt smalkos kostīmos, pirms uzstāšanās ar bērniem strādāja grima māksliniece.
Skatītāji pastaigu laikā pa parku piestāja, lai noskatītos aizkustinošo mīlas stāstu, ko bērni atainoja ar mīmiku un kustībām, nepasakot nevienu vārdu. Teicēja lomā iejutās Valmieras drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš. Galvenās lomas atainoja Artūrs Zaikovskis, Elizabete Sīlīte un Elizabete Ikauniece.
”Izrādi sagatavojām īsā laikā, jo šīs klases bērni ir lielos draugos ar teātri,” pastāstīja Astrīda Rozenberga, kura pulciņu ar šiem bērniem izveidoja pirms divarpus gadiem. ”Man patīk strādāt ar klasi, un bērniem ir aizraujoši, jo mūsu pulkam pievienojušies arī tie klasesbiedri, kuri sākumā atturējās nākt.”
Teātra piedzīvojumi maijā turpinās, jo šodien Drabešos sākas Cēsu rajona skolēnu teātru festivāls ”Divas puses”. Cēsu pilsētas pamatskolas pulciņš gatavojas uzstāties ar diviem uzvedumiem – humoristisku stāstu ”Brauciens uz Bambāļiem” ar ainiņām, kas noskatītas dzīvē, un slavenā bērnu grāmatu varoņa Pīlēna Tima piedzīvojumiem. Pīlēns Tims jau piedzīvojis 15 izrādes. Ar šo iestudējumu cēsnieki ļoti veiksmīgi piedalījās Vidzemes skolēnu teātru kolektīvu konkursā un lielā konkurencē guva iespēju spēlēt Latvijas mēroga salidojumā, kurš notika Daugavpilī.
”Uz Daugavpili ar bērniem aizbraucu viena, mums līdzi nebija neviena Cēsu rajona pārstāvja, kamēr citiem kolektīviem bija tāds atbalsts. Teātra spēlēšana Cēsu rajona skolās balstās uz skolotāju entuziasmu. Šī mākslinieciskā joma ir kā nekopts lauciņš. Ne tuvu tam, kā tiek atbalstīta koru un deju kolektīvu kustība,” vērtēja Astrīda Rozenberga. Taču bērniem teātra spēlēšana patīk. Viņi atraisās, iemācās sevi pasniegt. Daži – kā Alīna Slaidiņa, Elizabete Sīlīte un Elīna Krūze – uz skatuves jau var improvizēt. Teātra māksla interesē arī puišus. Lai gan viņiem vairāk patīk draiskoties, skolotāja atbildīgos brīžos uz viņiem var paļauties kā Emīlu Gaiķi un humora pilno Jēkabu Čakaru.
”Mēs teātri gribēsim spēlēt arī 5. klasē,” vēlmi izteic Alīna Slaidiņa, un klasesbiedri tai pievienojas.
Komentāri