Cēsnieku, mūzikas pedagogu Anitras un Ivara Raušu ģimene atzīst, ka Vasarsvētki ik gadu viņiem pienāk tik ātri, ka nespēj aptvert laika ritumu ikdienas darba steigā. “Mūsu ģimenē tā iegājies, ka vairāk uzmanības pievēršam Ziemassvētkiem un Lieldienām. Kad atnāk Vasarsvētki, skolā ir mācību gada beigas, mēs vēl nevaram atiet no darba, bet bērni no mācībām,” saka Anitra Rause, četru bērnu māmiņa, un secina, ja visu gadu esi noskrējies, sadzīvei kalpodams, bieži vien sev pārmet, ka pārāk maz esi domājis par šiem nozīmīgajiem, garīgajiem svētkiem vasarā. “Cilvēki savā ikdienas aizņemtībā pat nenojauš, ka Svētā Gara dāvanas saņemam par maz. Domāju, ka Vasarsvētkiem vajadzētu būt visu gadu,” uzsver Anitra, kura savus bērnus ved pa garīgās atziņas ceļu, uzskatot to kā vienīgo, kas cilvēku var pasargāt no skaudrajām ikdienas problēmām. Raušu ģimene apmeklē septītās dienas adventistu draudzi “Sadraudzība”, un Anitra stāsta, ka Vasarsvētkos draudze svin tapšanas gada jubileju.
Savu bērnu garīgajā attīstībā Raušu ģimene ņem palīgā mūziku un caur to piesaista sapratni par Dieva dotajām vērtībām. “Draudzē esam iesaistījušies muzikālajā kalpošanā. Uzskatu, ja bērniem nav garīgu nodarbību un ģimenes tradīciju, tad viņi tik bieži strīdas un dala nevajadzīgo,” uzskata Anitra.
Runājot par Vasarsvētkiem, Ivars Rausis stāsta, ka ģimene šai dienā meijas mājās nenes, bet labāk aizbrauc pie dabas un paskatās, kā kokiem saplaukušas lapas. “Būt dabā ir īstākā atslodze no ikdienas. Vāveres ritenis – dzīvot, lai nopelnītu un iztērētu – nogurdina. Pelnām, pelnām, bet būtībā cilvēkam uz šīs zemes nekas nepieder. Jumts virs galvas un sadzīvei nepieciešamie priekšmeti iedoti tikai uz laiku,” domā Ivars.
Raušu ģimenes bērni katrs spēlē kādu mūzikas instrumentu. Krišjānis mācījies trompetes spēli Cēsu 1. pamatskolā , Elīza spēlē klarneti, Beāte vijoli, prasmi apgūstot bērnu mūzikas skolā. Tikai mazajai Tabitai vēl domā, kādu mūzikas instrumentu izvēlēties. “Kad visi kopā esam muzicējuši un dziedājuši, ir neizsakāms gandarījums. Bērni nāk mājā ar īpašu garīgo pacēlumu un atvainojas par sen piedotu palaidnību. Izlasīju grāmatu „Kā patiesi mīlēt savu bērnu?”. Tur autors uzdeva jautājumu, ko varat iedot bērnam, ja jums pašam trūkst garīgā pamata. Sapratu, ka neko,” vērtē Anitra un piebilst, ka bērniem ir jāprot dot izvēle. Neraugoties uz to, ka septītās dienas adventisti svin sestdienu, ģimenē muzicēšana un mīlestības darbi – kādam palīdzēt – nekad netiek atlikti.
Vasarsvētki ir brīdis, kad vasara kāpj kalnā. Kad daba ar spēku plaukst, cilvēki ikvienā vecumā jūt prieku, cerību un pārliecību, ka viss veiksies, it kā kāds neredzams sargs piestātos blakus. Vasarsvētki pazīstami arī kā “Pentakosta diena”, kas no grieķu valodas nozīmē – piecdesmit. Jo Vasarsvētki ir tieši 50 dienas pēc Kristus augšāmcelšanās un saucas par Svētā Gara svētkiem.
Komentāri