Noslēgušās Meža dienas, kuru laikā visas rajona mežniecības veikušas informatīvo darbu, ir izlikti putnu būrīši, stādīti kociņi, kā arī sakopta vide. Akcents likts uz aktivitātēm jauniešu izglītošanai un vides sakopšanai.
Pārgaujas mežniecības mežsargs Raimonds Mežaks skaidro Meža dienu būtību: “Pasākuma pamatuzdevums ir atgādināt sabiedrībai par meža, savdabīgas un sarežģītas ekoloģiskās sistēmas, lielo nozīmi gan mūsu, gan arī citu dzīvo organismu pastāvēšanā.”
Šogad liela uzmanība veltīta skolēnu izglītošanai un informēšanai par mežu un dabu. Pārgaujas mežniecība organizēja Meža dienu pasākumus Stalbes vidusskolā, Straupes, Rozulas un Raiskuma pamatskolā. Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu bija izveidots arī tests, kurā iekļauti jautājumi gan par mežsaimniecību, gan par dabas aizsardzību un bioloģiju. Dažādas grūtības pakāpes testa variantus aizpildīja skolu direktori, skolotāji un skolēni, kopumā apmēram 400 cilvēki.
Raunas mežniecībā mežsargs Andrejs Lodziņš Raunas vidusskolas 1. klases skolēnus iepazīstināja ar dažādiem Latvijas putniem, gan rādot attēlus un grāmatas, gan putnu izbāzeņus, gan atskaņojot putnu balss ierakstus.
Arī Piebalgas mežniecībā Inešu, Drustu pamatskolas, Zosēnu pagasta Pēterskolas, Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas skolēni iepazinās ar putniem. Drustu pamatskolas bioloģijas skolotāja Inga Zariņa ar mežsarga Anda Rēdmaņa palīdzību organizēja pasākumu “Vai pazīsti putnus?”. Mežziņa vietnieces Inga Lūse un Antra Lejniece skaidro, ka dalībnieki varējuši “pārbaudīt zināšanas putnu izbāzeņu, spalvu pazīšanā, ievingrināt roku mākslas nodaļā – gan izkrāsojot balto un melno stārķi, gan izveidojot putnu mozaīkas. Vajadzēja palauzīt galvu atjautības viktorīnā, bija nepieciešama tikpat laba dzirde un balss kā putniem, jo norisinājās arī dziesmu minēšana.”
Pārgaujas, Raunas, Ieriķu un Piebalgas mežniecībā tika izlikti un
arī tīrīti iepriekš izvietotie putnu būrīši.
Lielākoties visās mežniecībās, tai skaitā arī Pārgaujas , stādīja kociņus. Tika vākti atkritumi, interesenti iepazinās ar mežu. Meža dienās egļu sargjoslu iestādīja arī SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija”, lai novērstu atkritumu poligona nelabvēlīgo ietekmi uz vidi. Vāca neorganiskos atkritumus.
Ieriķu mežniecībā uzsākta jauno priedīšu stādījumu kopšana Spāres internātskolas mežā, turklāt mežniecības darbinieki sakopa savu teritoriju un izveidoja bērzu birzi.
Piebalgas mežniecībā turpināja par tradīciju kļuvušo Jaunpiebalgas pagasta liepu alejas stādīšanu vairāku kilometru garumā. “Pagasta pašvaldība katru pavasari neatlaidīgi turpina uzsākto darbu, kaut gan atrodas cilvēki, kuri spēj liepiņas “pa kluso” aplauzt un iznīcināt. Pašlaik liepiņām jau raisās skaistas lapiņas, aizvien ceram, ka tās izaugs par lieliem kokiem,” stāsta I.Lūse un A.Lejniece.
17 meža īpašnieki Eglītes sastādīja arī Zosēnu pagasta saimniecībā “Ābelskalns”.
Raunas mežniecība informē, ka Veselavas skolas skolēni iesaistījās meža stādīšanā, tomēr mežziņa vietniece Inese Pedece norāda, ka ne visi vecāki izpratuši pasākuma nozīmību, daudzi nedeva bērniem atļauju piedalīties akcijā, to skaidrojot ar piesardzību pret ērcēm: “Mani tas pārsteidza. Tie taču ir lauku bērni, kuriem pie mājām arī ir zālīte, daudziem pat meži, tur taču arī ir ērces.”
Dzērbenes mežniecības Meža dienu pasākumos šogad dominēja sakopšana. Mežzinis Jānis Taškovs informē, ka sakopa Skujenes un Kaives pagasta parkus, kā arī Skujenes pagastā Gaujas izteku. Taurenes pagastā rūpējās par Brežģa kalna apkārtni, lai izveidotu skatu laukumu.
Raunas mežniecībā vidusskolas skolēni piedalījās Staburaga apkārtnes sapošanā, taču Liepas pagasta “Ellītes” kultūrvēsturiskās ainavas veidošana neizdevās, kā iecerēts, Liepas vidusskolēnu neieinteresētības dēļ.
Ieriķu mežniecībā toties skolēni turpināja Līgatnes pagasta Gaujas Nacionālā parka teritorijas sakopšanu, kā arī guva zināšanas par dižkoku noteikšanas un mērīšanas metodiku. Piebalgas mežniecībā skolēni sakopa Vecpiebalgas viduslaiku pili, Inešu pagasta Pāvītes ezera un Lieldienu kalniņa apkārtni.
Arī Amatas pamatskolas bērni kopā ar mežsargu otro gadu pēc kārtas vāca atkritumus meža zonā gar Ģikšu ceļu.
Piebalgas mežniecības mežzinis Ivars Alksnītis atzīst, ka lielākoties aktivitāšu mērķpublika ir jaunieši: “Meža dienas ir vajadzīgas. Tā ir iespēja visiem kopā sakopt teritoriju, iestādīt kociņus, tomēr cilvēkus ir grūti rosināt uz darbību.”
Komentāri