Starptautiskajā Vides aizsardzības dienā sperts vēl viens solis, lai plašāku sabiedrības uzmanību pievērstu vides problēmām Šogad pilsētas pašvaldība galveno akcentu lika sadarbībai ar nevalstiskajām organizācijām, kuras aicināja uz kopīgu talku. Tai sekoja diskusija par vides aktualitātēm.
Domes attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Inta Ādamsone informēja, ka atsaucība bijusi liela. Tas pierāda, ka nevalstiskās organizācijas ir vērā ņemama mērķpublika. Talka bija viens Vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Pirtsupītes rehabilitācija, ūdens kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības uzlabošana” pasākumiem. Talcinieki rosījās Pirtsupītes daļā, kas atrodas aiz uzņēmuma “Jāņa sēta”. “Druva” pārliecinājās, ka šī teritorija ir pamesta un piedrazota, darba netrūka. Gados vecākās talcinieces gan atzina, ka grūti izkāpelēt pa upītes stāvajiem krastiem, ar lielāku atdevi varētu strādāt pieejamākā teritorijā. Tomēr paveikt izdevās daudz, no upītes izcēla gan vecas autoriepas, gan daudz citu priekšmetu. Talkas laikā nācās secināt, ka teritorijas sakopšanai vajadzētu atvēlēt finansējumu, jo ar sabiedriskajām aktivitātēm visu paveikt nav iespējamas. Pēc talkas sekoja maltīte un diskusija par aktualitātēm vides jomā.
“Centāmies uzzināt, kā uzlabot sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, kā veicināt viņu iesaistīšanos sabiedriskajās apspriešanās. Izraisījās saturīga diskusija, uzzinājām daudz noderīga, kas jāņem vērā. Jādomā, kā sabiedrību informēt iespējami saprotamāk, jādomā par vispusīgāku informēšanu, ne tikai ar laikrakstu palīdzību,” atzina I.Ādamsone.
Sabiedrības pārstāvji atbalstīja arī talku rīkošanu, vien uzsverot, ka tās nevajadzētu organizēt darba dienas vidū, bet laikā, kad var iesaistīties iespējami vairāk cilvēku. Izskanēja arī ieteikums, ka konkrētus pilsētas objektus apsaimniekošanā varētu ņemt uzņēmumi, jo pašvaldības spēkos nav ar visu tikt galā
nepieciešamajā līmenī.
Kultūrvēsturisko mantojumu Cēsu dabas un kultūrvēsturiskā parka teritorijā šogad akcentēja Vides aizsardzības klubs, kā parasti, savu informāciju papildinot ar muzikāliem brīžiem. Kluba priekšnesums pulcēja daudz interesentu. Kluba vadītājs Jānis Krastiņš norādīja, ka cēsnieki ar interesi uzklausījuši stāstījumu par mūsu pilsētas vērtībām: “Kārtējo reizi nācās pārliecināties, ka cilvēkiem trūkst informācijas par mūsu pilsētas kultūrvēsturiskajām vērtībām. Mūsu pasākums nebija velts, un šoreiz gribu uzslavēt kluba jauniešus, kas darbojās ļoti aktīvi. Tagad mūsu sagatavotie stendi ar informāciju atrodas Cēsu domes ēkā.”
Cēsu pils parka dārzā notika SIA “ZAAO” vides izglītības projekta “Cilvēks vidē” noslēguma pasākums pirmsskolas izglītības iestādēm, kurā piedalījās pārstāvji no visa Ziemeļvidzemes reģiona.
“Konkursi vismazākajiem notiek sesto gadu, un šogad savus darbus bija iesūtījušas 17 pirmsskolas izglītības iestādes, tostarp piecas no Cēsu rajona. Vislabāk veicās bērnudārzam “Mežmaliņa” no Priekuļiem, kas uzvarēja konkursā “Puķes dabas riņķojumā” un Cēsu bērnudārzam “Akmens ligzda”, kuri bija labākie konkursā “Vides avīze”. Labi šajā konkursā veicās arī Sērmūkšu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupai. Vēl rajonu pārstāvēja pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzes” no Veselavas un “Kastanītis” no Amatas novada,” pastāstīja “ZAAO” vides izglītības speciāliste Ieva Veģere.
Bērni saņēma balvas, piedalījās rotaļas, mielojās ar svētku kliņģeri.
“Vides dienas izdevās, jo spējām aptvert ļoti plašu sabiedrības daļu. Sapratām, ka vides problēmas ir svarīgas visiem, tāpēc arī kopīgi jādomā par to risināšanu,” teica I.Ādamsone.
Komentāri