Vairāk par tūkstoti lielu un mazu apmeklētāju Tēvu dienā paviesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Cēsu daļā.
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa atzina, ka tik lielu atsaucību tiešām neesot gaidījuši: “Pēc divu gadu pauzes, kad pandēmijas dēļ neko rīkot nedrīkstēja, cerējām, ka interese būs, bet tik milzīgu ļaužu pieplūdumu negaidījām. Bijām izsludinājuši, ka pasākums plānots no desmitiem rītā līdz diviem pēcpusdienā, domājām, ka pirmā stunda būs mierīga, cilvēku uzreiz nebūs, bet kļūdījāmies. Jau no pirmās minūtes līdz pēdējām bija apmeklētāji, pacietīgi stāvēja rindās, lai tiktu pie kādas darbības.”
Uz Cēsu daļu nāca bērni ar mammām, tētiem, vecvecākiem, apmeklētāju vidū ne tikai cēsnieki, bet arī no Valmieras, Gulbenes, citām pilsētām. Atnākušie varēja apskatīties gan modernāko ugunsdzēsības tehniku, gan no Gulbenes daļas atbraukušo “Mercedes Benz” ugunsdzēsības auto, kam jau 50 gadi. Interesenti varēja uzvilkt ugunsdzēsēja glābēja tērpu un pamēģināt pilnā ekipējumā nest “ievainoto”, varēja izmēģināt, cik viegli ar ūdens strūklu trāpīt mērķī, veikt citus uzdevumus, kā arī saņemt kādu sev interesējošu informāciju. Visur bija rindas, bet cilvēki baudīja šo dienu, bija priecīgi, un daža ģimene pat vairākkārt stāvēja rindā pie ugunsdzēsības stobriem, lai trāpītu mērķī.
Uzrunātie apmeklētāji ļoti atzinīgi novērtēja pasākumu, jo cits nekas Tēvu dienā pilsētā nenotika. Tēvs Valērijs ar dēlu Kurtu iejutās ugunsdzēsēju glābēju lomā un pēc tam atzina, ka tas licis citādi paskatīties uz šo profesiju.
“Nebija viegli pārvietoties ugunsdzēsēja tērpā un vēl nest šo lelli – ievainoto, kas sver aptuveni 50 kilogramus. Skaidrs, ka tas nav viegls darbs, tikai no malas izskatās vienkārši,” teica Valērijs. Arī padsmitnieks Kurts atzina, ka šis bijis interesants piedzīvojums. Viņi abi Cēsu daļā uz šādiem pasākumiem nākuši jau otro vai trešo reizi un vienmēr te esot interesanti.
Arī Aldiņu ģimene laiku pavadīja ļoti intensīvi, tētis ar dēliem izstāvēja rindas pie ūdens stobriem, mamma tikmēr pārrunāja aktuālāko par ugunsdrošību: “Varam tikai teikt paldies par pasākumu, mums bija interesanti. Esam te pirmo reizi, bet, ja būs vēl kāds pasākums, noteikti nāksim!”
Jautāti par Tēvu dienas tradīcijām, viņi teica, ka īpašas tradīcijas neesot, bet svētku pusdienas gan kopā sadomāšot.
Apmeklētājiem uzdevumu veikšanā palīdzēja un uz jautājumiem atbildēja ugunsdzēsēji glābēji, kuri bija ieradušies no maiņas brīvajā laikā, jo maiņā esošajiem bija jābūt gataviem doties izsaukumā, ja tāds būtu, taču pasākuma četras stundas pagāja bez izsaukumiem. Apmeklētāji varēja uzzināt, kā rīkoties, ja notikuši dažādi nelaimes gadījumi, ja izceļas ugunsgrēks mājās vai aizdegas automašīna.
Pasākumā bija sastopams arī aktīvais ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš, kurš atzinis, ka tik daudz fotografējies vēl neesot nevienā pasākumā.
Pasākumi Tēvu dienā VUGD Cēsu daļā notika arī pirms pandēmijas, bet, kā skaidroja S. Vējiņa, tad galvenais rīkotājs bija pašvaldība: “Tad nāca divi tukšie gadi, bet šogad sapratām, ka paši gribam uzrunāt auditoriju, ka svarīgi parunāt par drošības jautājumiem. Un, kā redzējām, cilvēkiem jautājumu ir daudz un tie ir visdažādākie. Gan par ugunsdrošību, gan par ugunsdzēsēju glābēju rīcību notikumu vietās, par tehniku, ekipējumu, par daudz cita, un tieši šī ir pasākuma galvenā pievienotā vērtība. Gribam likt cilvēkiem aizdomāties par šīm lietām, jo viņi ikdienā neredz to, ko redz mūsu dienesta darbinieki. Tā bija iespēja nākt, jautāt. Varbūt ikdienā viņi nenāks, lai kaut ko noskaidrotu, bet šādi, brīvā atmosfērā, ir gatavi jautāt par viņiem svarīgo.”
Atvēlēto četru stundu laikā dienesta darbiniekiem nebija ne brītiņa atpūtai, tāpēc S. Vējiņa saka paldies katram, kurš savu brīvo laiku veltīja Tēvu dienas pasākumam: “Nogurums visiem darbiniekiem pēc šīm četrām stundām liels, bet arī gandarījums milzīgs. Tik lielu cilvēku pieplūdumu vēl nekad nebijām redzējuši, ja nebūs nekādu ierobežojumu, arī nākamgad Tēvu dienā Cēsu daļā rīkosim šādu pasākumu!”
Komentāri