Raksti

Skolās

Svētku sajūta īpašiem bērniem

Pārsteiguma mirklis. Bērniem pārsteigumus gādāja gan rūķi, gan Ziemassvētku vecītis.
Foto: no albuma

Gada pirmajās dienās īpašu pārsteigumu un svētku sajūtu bija sarūpējuši Cēsu Jauniešu mājas rūķi kopā ar sabiedriskā labuma organizāciju “Brīnummāja”.

Jau sesto gadu tika organizēts Ziemassvētku pasākums bērniem no audžuģimenēm un bērniem ar invaliditāti. Spītējot laikapstākļiem, šoreiz svinēšana notika svaigā gaisā, tika pildīti radoši uzdevumi, ēstas piparkūkas un dzerts siltais ziemas dzēriens, kā arī rūķu un Ziemassvētku vecīša pavadībā saņemtas īpaši sarūpētas dāvaniņas.

“Brīnummājas” vadītāja Liena Graudule “Druvai” sacīja, ka pasākums notika ārā, lai ievērotu visas epidemioloģiskās prasības, bērni nepulcējās, uz svētkiem nāca pakāpeniski, bet tas nemazināja prieku. Acis mirdzēja, kad viņi, ienākot pagalmā, satika daudzus rūķus un arī pašu Ziemassvētku vecīti: “Arī vecāki bija aizkustināti par to, ka mūsu pašu jaunieši veltīja laiku un rūpes, lai iepriecinātu bērnus, lai ar katru apsveicinātos, katram sarūpētu piemērotu uzdevumu un izklaidi.”

Pasākums notika Cēsīs, Jauniešu mājas pagalmā. Cēsu novada Jauniešu domes prezidents Kristers Jurciņš pauda: “Laikapstākļi – līņājošais lietus un kūstošais sniegs – noteikti nebija šķērslis, jo sildījāmies ar siltu ziemas dzērienu un jautriem mirkļiem! Ziemassvētku vecītis varēja priecāties, jo bērni bija jauki, attapīgi, un katrs no viņiem pelnījis saņemt dāvanu.”

Liena Graudule vērtēja: “Tie ir kopā būšanas svētki, kad Cēsu novada Jauniešu dome rīko burvīgu, piedzīvojumiem pilnu pasākumu, dažādu uzņēmumu kolektīvi sarūpē dāvaniņas un mēs, “Brīnummāja”, aicinām piedzīvot brīnumus kopā! Mums bija patiess prieks redzēt ikviena bērna smaidus un sajūsmu. Īpašs paldies arī foršajiem rūķiem no “SAF Tehnika” kolektīva kā arī “Tet.lv” Korporatīvās klientu daļas un, protams, ikvienam, kurš iesaistījās.”

Kopā tika sarūpēta 81 dāvana bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 14 gadiem. 42 bērni piedalījās pasākumā, pārējiem dāvaniņas tiks nogādātas, turklāt tie ir bērni ne tikai no Cēsīm un tuvējās apkārtnes, bet arī no Alūksnes, Gulbenes, Balviem, Smiltenes. Tāpat vēl papildu dāvanas saņēma arī dienas centru jaunieši un pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem Cēsīs, Priekuļos, Alūksnē. Viņiem veltes palīdzēja sarūpēt veikals “Maxima”. Liena Graudule teica: “Šogad ir vislielākais skaits bērnu un jauniešu, ko iepriecinājām. Bija satraukums, kā tas izdosies. Kad viss notika, arī paši piedzīvojām Ziemassvētku brīnumu, ka plānotais izdevās, kā iecerēts.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *