Raksti

Dzīves stils

Zaubes koristi katru mēģinājumu uztver atbildīgi

No Pirmās Adventes koncerta 27.novembrī.
Foto: no albuma

Zaubes jauktajam korim aktivitāšu netrūkst. Šogad kolektīvam apritēja 11. jubileja.

Kora rindās balsis tur divdesmit septiņi dalībnieki, no tiem vīru balsis pieder sešiem.

“Kad koris uzsāka darbību, mūsu rindās bija trīsdesmit četri dalībnieki. Patiesībā jau nemaz tik slikti nav, arī pandēmijas laikā savējos zaudējuši neesam. Pēc gadu mijas ceram uzņemt kora rindās vēl vienu vīrieti,” pastāsta Zaubes jauktā kora vecākā Anita Knēta.

Par koristu vecumiem runājot, viņa teic, ka kolektīvā pārstāvētas teju visas vecuma grupas: “Jaunākās dziedātājas mācās 10.klasē, bet vecākajām ir pāri septiņdesmit.” Ne visi Zaubes koristi ir vietējie, daži brauc no Nītaures, daži – no Taurupes. Mēģinājumi notiek katru trešdienu Zaubes kultūras nama telpās, un kora vecākā teic, ka ir svarīgi piedalīties visos, jo viens izlaists mēģinājums nozīmē, ka daudz kas ir iekavēts. “Esmu tā, kas atzīmē visus, kas ir vai nav ieradušies, un zinu, ka lielais vairums tomēr cenšas nekavēt nevienu mēģinājuma reizi,” viņa dalās priekā par koristu centību un apzinīgumu.

Pati Anita Knēta atzīst, ka savas koristes darbības laikā nokavējusi tikai vienu mēģinājumu. “Arī pandēmijas mēnešos, kad ierobežojumi to atļāva, mēģinājumus noturējām. Protams, dziedājām ārā. Bijām no kultūras nama izstūmuši soliņus, lai var arī atsēsties. Atradām veidus, kā sadziedāties pat tad, kad kopīgas aktivitātes telpās bija liegtas,” teic kora vecākā.

Aizvadītajā mēnesī, novembrī, korim bijuši vairāki koncerti. Pirmajā Adventē kolektīvs dziedāja Zaubes baznīcā, izpildīja deviņas dziesmas. 5.novembrī koris uzstājās vietējo pašdarbnieku koncertā “Senču acīm raugoties”. Tas notika Zaubē un bija veltīts vietējiem iedzīvotājiem. Nedēļu vēlāk pagastā bija liela koru sadziedāšanās, kuru rīkoja paši Zaubes dziedātāji. Koncertā piedalījās astoņi kori – kopumā ap divsimt dziedātāju. “Par to jāsaka paldies kora vadītājam, diriģentam Rihardam Rudzītim, jo koru sadziedāšanās pasākums bija viņa iniciatīva. Atbraukuši bija viesi no Rīgas, Salaspils, Ērgļiem. Un noslēgumā bija ļoti jauka balle,” piebilst A.Knēta un smaidot atzīst, ka mazākos pagastos vienmēr liels prieks par ballēm.

Par nākotnes plāniem kolektīva vecākā A.Knēta teic, ka Ziemassvētki iecerēti mierīgi savā lokā, bet februārī gan gaidāms koncerts Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, kā arī jau aizrunāts priekšnesums kora atbalstītājam, Zaubes veikalam “Skorpions” trīsdesmit gadu jubilejas svinībās. Tāpat Zaubes jauktais koris regulāri brauc uz kopmēģinājumiem Cēsīs. A. Knēta piebilst, ka joprojām ir aktuāli aicināt jaunus dalībniekus, tāpēc visi, kam patīk kora māksla, var droši sazināties un pieteikties dalībai Zaubes kora rindās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *