Česlavs Sadovskis, pensionārs: – Vienmēr saku, ka nevar iet ārā no mājas un atstāt krāsni kuroties, kur vēl gāzes plīti! Vasarā pat televizoru no tīkla atvienoju, kad negaisa laiks. Un bērniem jāstāsta, kā jārīkojas ar spičkām un svečkām. Uguns var būt briesmīgs posts.
Nikolajs Stepanovs, pensionārs: – Man liekas, ka visbiežāk nelaimes izceļas no nesakārtotām krāsnīm, kad tās vēl ņem un pārkurina. Pats tīru rierus, reizēm esmu saucis arī profesionāļus. Jādomā, cik un kā kurini, vai ogles nevar izkrist. Dzidra Stalbova, pensionāre: – Dzīvoju privātmājā, esam īpašumu apdrošinājuši pret nelaimes gadījumiem un cenšamies visu kārtīgi izdomāt. Ugunsnelaimes pārsvarā notiek neuzmanības un arī netikumu dēļ. Mājas nosvilina smēķējot un pēc alkohola lietošanas.
Jānis Līsmanis, arodskolas audzēknis: – Dzīvoju kojās un ar draugiem izsmēķus noteikti metam ārā. Tāpat raugāmies, kādas sildierīces drīkst lietot. Mums jau arī prasa ievērot ugunsdrošības noteikumus, bet gadās tādi, kas bāž drātis rozetēs, lai izsit korķus. Stulbi ākstās.
Sintija Pleša, skolniece: – Mums mājās ir malkas apkure, tāpēc ģimenē esam pārsprieduši, kā kurināt ir droši. Ja ārā ir vējains, slikts laiks, promejot izslēdzam arī elektrības drošinātājus. Esmu no draugiem dzirdējusi, ko nozīmē pārdzīvot ugunsgrēku, tāpēc ir ļoti bail.
Komentāri