“Līgatne vēl aizvien daudziem ir baltais plankums. Apmeklē dabas takas, pārceltuvi, pastaigā pa pilsētas centru un vaicā, bet kur pati pilsēta, ja te centrs,” stāsta gide Rasma Vanaga un piebilst, ka Līgatne – tie ir kalni un lejas, daudz eksotikas, tā nav tikai Gaujas Nacionālais parks.
Rasma 44 gadus nostrādājusi papīrfabrikā, tad kā pensionāre kļuvusi pašnodarbināta persona, pabeigusi kursus un tagad par Līgatni stāsta katram, kurš tik vēlas ko uzzināt. “ Dabas takās var iepazīt dzīvniekus, bet Līgatne pati ir kas eksotisks. Pēdējos gados arvien vairāk cilvēku grib redzēt mūsu pilsētu – alas, kalnus un lejas, fabriku, kāda tā ir šodien, pēc televīzijas radījuma arī koka Līgatni,” stāsta gide.
Šovasar tūristu interesi piesaistījusi reklāma, kas tapusi ar Cēsu tūrisma informācijas centra atbalstu. Arī Rasma Vanaga atzīst, ka ļoti veiksmīgs izraudzīts aicinājums – “Līgatne – deviņu brīnumu pilsēta”. Līgatnieši iesaistījušies arī tūrisma maršrutā “Vidzemes vidienes vidus ceļš”. “Tūrismā galvenā ir reklāma. Nu jau grupas brauc no visas Latvijas. Arī mutvārdu reklāma strādā,” pārliecināta Rasma Vanaga. Viņa divpadsmit stundas
varētu vadāt ekskursantus pa Līgatni. Daudzi ir pārsteigti par alām un iespēju baudīt vīnu.
“Līgatne ir ne tikai skaista, tā ir arī ar ļoti bagātu vēsturi, nostāstiem. Papīrfabrika, bērnudārzs, mūsu barakas – atbraucējiem patīk, ka te kopā šodiena un vakardiena. Cilvēki bez pagātnes nav nekas. Fabrika ir mūsu senču pagātne, ja par to jauniem nestāstīsim, tad te nekā nebūs, Līgatne aizies nebūtībā,” atzīst bijusī fabrikas darbiniece, tagad Līgatnes pilsētas gide.
Ar ko populārs kļuvis Līgatnes kultūras nams? Unikāls tas bijis vienmēr, bet tikai zinātāju acīs. Bet plašākam lokam var paskaidrot, ka te filmēti “Likteņa līdumnieki”. Kad to pasaka un vēl, kādi tieši kadri, interesentu redzēt šo vietu netrūkst.
Visos laikos ciemiņus Līgatnē pirmie uzņēmuši gulbji dīķī. Tie patīk visiem. Gribas nofotografēties, tāpat kā pie alām, kultūras namā.
Var teikt, ka Līgatne savu vietu tūrismā pamazām iekaro. “Jo paši vairāk par sevi stāstīsim, jo vairāk par mums zinās un vairāk brauks,” pārliecināta Rasma Vanaga. Viņa arī piebilst, ka pilsēta un pagasts jau sen ekskursantiem ir vienkārši Līgatne. Kāda nozīme, ka bunkuri jāmeklē pagastā, bet alas – pilsētā.
Komentāri