Apkopotie dati par jaunuzņemto skolēnu skaitu Cēsu pašvaldības skolās liecina, ka pirmklasnieku ir vairāk, nekā dome bija prognozējusi.
Cēsu pilsētas pamatskolā uzņemti 83 skolēni, Pastariņa pamatskolā – 51, 1.pamatskolā – 36, 2.pamatskolā – 37. Cēsu skolas bērnu izglītošanai izvēlējušās samērā daudzas ģimenes, kuru dzīves vieta ir ārpus Cēsīm.
Tāpat kā iepriekšējos gados, lai iestātos abās Cēsu ģimnāzijās, 10. klašu skolēniem bija jāiztur konkurss. Skolās uzņemts maksimāli iespējamais skaits – Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā izveidotas trīs klases no 84 skolēniem, Cēsu Valsts ģimnāzijā četras klases no 115 skolēniem.
Trešo gadu Cēsu 2. vidusskolas vecākās klasēs mācības ir organizētas divās plūsmās – latviešu un krievu. 10. klasē krievu plūsmā uzņemti 22 skolēni, latviešu plūsmā izveidotas trīs klases no 72 skolēniem. Jaunajā mācību gadā vidusskolā samazinājies 12. klašu skolēnu skaits, tāpēc latviešu plūsmā ir trīs klases un 74 audzēkņi, krievu plūsmā viena klase un 19 audzēkņi.
Lai iegūtu vidējo izglītību Cēsu pilsētas vakara vidusskolā, uz 10. klasi pieteicies 71 skolēns, izveidotas četras klases.
No 1. līdz 12.klasei vispārējās izglītības iestādēs valstī šogad skolēnu ir par 12, 5 tūkstošiem mazāk nekā pērn. Provizoriski – 267 500 skolēnu.
Centrālās statistikas pārvaldes Sociālās statistikas departamenta iedzīvotāju statistikas daļa prognozējusi arī skolēnu skaita izmaiņas nākamajos mācību gados. Kopējais skolēnu skaits turpinās samazināties vēl vismaz sešus gadus, pie tam nākamajos trīs gados samazinājums būs par apmēram desmit tūkstošiem skolēnu gadā.
Kaut arī 1.-3. klašu grupā bērnu skaits atkal palielinās un 4.-6.klašu grupā būtiski nemainīsies, 7.-9.klašu grupā gaidāms skolēnu skaita samazinājums. Prognozes liecina, ka vidusskolēnu skaits nākamajos astoņos gados varētu samazināties gandrīz uz pusi.
Ja šobrīd 378 dienas vidusskolu 2560 klasēs strādā apmēram 5 700 skolotāju (vidēji viens skolotājs uz desmit skolēniem, kad vidēji klasē ir 23 skolēni), tad nākamajā periodā jārēķinās ar skolu, klašu un pedagogu skaita samazinājumu.
Komentāri