Siguldieši cēsniekiem nodevuši vēsti par gaidāmajām kaimiņpilsētas 800gades svinībām. Ceturtdien Cēsīs iebrauca Siguldas jubilejai veltītā velobrauciena dalībnieki, ap 30 cilvēku. Mūsu pilsēta bija pirmā vieta, kur piestāja siguldieši. Projekta “Sigulda 800” vadītāja Jolanta Borīte vēstīja: “Mēs apzināti vispirms devāmies uz Cēsīm. Bija jābrauc ciemos pie savas vecākās māsas, kurai ir gads vairāk.”
Gaidot Siguldas skaisto jubileju, no 5. līdz 13. jūlijam siguldieši apņēmušies veikt 800 kilometru velobraucienu pa Latviju, aicinot apmeklēt vērienīgos svētkus, kas notiks augustā. Brauciena laikā velobraucēji uz jubileju vēl lūgs citu Latvijas novadu pilsētas.
Pasākuma dalībnieks Viktors Meinards atzina, ka velobraucienā piedalās dažāda vecuma un sagatavotības braucēji, ne jau visi tikšot līdz finišam. V.Meinards: “Esmu brauciena vecākais dalībnieks, taču man ir daudzu velobraucienu pieredze, nebūs problēmu būt kodolā, kas spēs veikt visu distanci.” Velobraucienu dalībnieki vērtē kā svētīgu pasākumu savai pilsētai un fiziskajai izturībai.
Velobrauciena idejas autors ir Siguldas novada domes priekšsēdētājs Tālis Puķītis: “Siguldai šogad ir 800, tādēļ izdomājām, ka par katru gadu jāveic viens kilometrs. Mums paveras iespējas Latvijai stāstīt par Siguldas jubileju un aicināt ciemos.” T.Puķītis pats arī mina pedāļus līdzi savējiem un atzina, ka velobrauciens ir gan izaicinājums, gan prieks un gandarījums, ka ideja tiek atbalstīta.
Pasākumā piedalās arī tautā iemīļoti sportisti – kalnu slēpotāji Ivars Ciaguns un Renārs Doršs, bobslejists Mihails Arhipovs un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Einārs Fogelis. E.Fogelis saka: “Esmu dzimis siguldietis, uzskatu – tas ir mans pienākums braukt un stāstīt par dzimto pilsētu. 800 gadi ir tikai vienreiz, tādēļ jābūt kopā ar savējiem.” E.Fogelis atceras arī Cēsu lielo jubileju pērn un ir pārliecināts, ka Siguldai svētki izdosies tikpat spilgti kā Cēsīm.
Pasākuma dalībniekus Cēsu Pils laukumā ar apsveikumiem sagaidīja arī Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs, kurš “Druvai” stāstīja: “Šāds pasākums ir vajadzīgs. Kurš gan asti cels, ja ne pats! Braucienu vērtēju kā saliedēšanas, pilsētas popularizēšanas pasākumu.”
Cēsu pašvaldības informatīvajos resursos tiks ievietota informācija par kaimiņpilsētas 800gadi, un tās svētku laikā Cēsīs nav paredzēti nekādi pasākumi. Cēsis nekonkurē ar Siguldu, jo atceras, kā paši pērn satraukušies par savas pilsētas 800gades organizēšanu, tā atzina A.Mihaļovs.
Vēstījuma nodošanas laikā pilsētu domes locekļi jautrā vārdā apmainījās ar spriedumiem par kaimiņpilsētām. T.Puķītis bilda, ka Cēsis ir otra skaistākā Latvijas pilsēta, aiz Siguldas, uz ko A.Mihaļovs atbildēja: “Cēsis ir ja ne skaistākā, tad labākā gan.”
“Siguldai 800” organizatore J.Borīte pērn vadīja arī projektu “Cēsis 800”. Viņa informēja: “Svētku programmas pamatprincipi no režijas viedokļa paliek nemainīgi, bet saturiskās svētku atšķirības noteikti Siguldā būs. To nosaka pati pilsēta. Cēsis ir kompakta, Siguldā ir sešus kilometrus gara svētku teritorija ar trim administratīvajiem centriem, trim pils atslēgām – Turaidas, Krimuldas un Siguldas.”
Komentāri