Izzinošu nakts pasākumu Ungurmuižā apmeklēja vairāk nekā piecdesmit interesentu. Visi gribēja iepazīties ar sikspārņu dzīvi, saprast, cik un kādas no pasaulē mītošajām sikspārņu sugām dzīvo Latvijā, Gaujas Nacionālajā parkā, kāds ir mazās lidojošās peles dzīvesveids, iedaba.
“Ikviens varēja salīdzināt savas rokas uzbūvi ar sikspārņa spārnu, uzzināt, kur sikspārņi uzturas, kā vairojas, kā izturas savās dzīves vietās, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem,” stāstīja GNP administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece un piebilda, ka sikspārņu pētnieks Gunārs Pētersons bija parūpējies arī par to, lai sikspārņu nakts apmeklētāji mazo dzīvnieciņu varētu apskatīt tuvplānā.
“Kad Ungurmuižas parkā sāka satumst, bruņojušies ar līdzpaņemtajiem kabatas lukturīšiem vai galvas lampām un sikspārņu detektoriem, visi devās sikspārņu vērošanas pārgājienā,” atcerējās Kristīne Melece un priecājās, ka sikspārni, kurš izvēlēts arī par parka simbolu, tāpēc, ka tajā konstatētas visas Latvijā sastopamās sikspārņu sugas, gribēja apskatīt lieli un mazi. Bērni veidojuši arī krāsainus sikspārņu modelīšus no papīra.
Eiropas sikspārņu nakts Gaujas NP tiek atzīmēta jau piekto reizi. Sikspārņu nakts pasākumi notiek arī citās Eiropas valstīs.
Komentāri