Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Sievietēm dāvina pavasari

Iveta Rozentāle
00:01
10.03.2024
71
Tulpes (111)

SVĒTKU SAJŪTĀS. Arī “Kliģenu” siltumnīcās ir svētku noskaņa. Puķu siltumnīcu vadītāja Inese Raubiško-Reķe teic, ka tulpes arvien ir visiecienītākie ziedi Starptautiskajā sieviešu dienā.

“Uz Starptautisko sieviešu dienu uzziedinām ap 90 tūkstošiem tulpju, 20 tūkstošiem narcišu, kā arī vēl ir puķu kompozīcijas podos,” pastāsta “Kliģenu” puķu siltumnīcu vadītāja Inese Raubiško-Reķe.

“Tulpēm, manuprāt, pieprasījums ir stabils, nav ne samazinājies, ne palielinājies. Puķes tirgojam tepat uz vietas, un paldies klientiem, kas nemainīgi pie mums iegriežas. 8. martā ir ļoti daudz pircēju – vīriešu. Tas mums ļoti patīk, jo lielākā daļa kolektīvā esam sievietes. Līdztekus tulpēm gana pieprasītas ir arī narcises. Tieši tāpat krāsu ziņā visiecienītākā ir dzeltenā, kas saistās ar pavasari. Tulpēm patīk sarkanā. Tikai pēdējos divus gadus neizvēlas vienkārši sarkanu, ziedam jābūt ar bārkstiņām, kādu citu krāsas līniju,” vērtē I. Raubiško-Reķe.
      Viņa arī pastāsta, ka pirms diviem gadiem kaimiņvalsts notikumu dēļ bija ļoti jūtama cilvēku nevēlēšanas svinēt 8. martu, bet pamazām Starptau­tiskā sieviešu diena kā svētki ir atgriezusies. “Lai gan daļai šie svētki asociējas ar agresīvo kaimiņvalsti, tomēr zināms, ka Starptautiskās sieviešu dienas pirmsākumi ir Amerikā.”
Tulpes audzējot, siltumnīcās apmēram astoņdesmit procentus šķirņu izvēlas gadu gados pārbaudītas, tomēr piektā daļa katru gadu ir eksperimentālas, izraugoties atšķirīgāku krāsu, piemēram, tumšāk lillā vai vēsāk lillīgu, kādu vizuāli mākslinieciskāku. “Dažkārt pircēji tieši arī prasa – kādas jums šogad ir jaunas šķirnes. Šī gada jaunums mums ir dzeltena tulpe ar cakiņu, spuriņām augšā,” pastāsta puķu siltumnīcu vadītāja.
      Ziedus pircēji šo svētku laikā ir dažādu paaudžu vīrieši, par to I. Raubiško-Reķei prieks. “Atšķiras tas, ko viņi pērk. Piemēram, vīrieši gados vairāk mēdz izvēlēties puķu kompozīcijas, lai savai kundzei uzdāvinātu pavasarīgu galdu, nevis trīs tulpītes vāzē. Tāpat prieks par tēviem, kas nāk kopā ar dēliem, tā no mazotnes audzinot, ka mammas, māsas, omes un vispār sievietes ir jānovērtē, jāmīl un jāiepriecina.” Viņa atzīst, ka pircēji vīrieši ir steidzīgi, viņiem vajag skaisti un ātri, tāpēc dārznieces katru gadu arvien vairāk cenšas ziedus un podiņus arī iesaiņot svētku noskaņā, lai vīrietim par to galva nav jālauza.
      Lai gan visintensīvākais darbs ir nedēļu pirms svētkiem, kad tulpes griež, veido kompozīcijas, un, protams, svētku dienās, kad tiek pagarināts arī darba laiks, arī siltumnīcu darbiniecēm un pārdevējām šajā dienā ir svētku noskaņa. Turklāt arī uzņēmuma vadītājs vienmēr padomā par    90 kolektīvā esošajām sievietēm, dāvinot gan ziedus, gan kādu saldumu. I. Raubiško-Reķe atklāj, lai gan cilvēkiem šķiet, ja viņa strādā ziedu siltumnīcās, tad nevēlas, ka viņai dāvina ziedus, tā nav: “Jā, varbūt ne tik izteikti kā svētkus dienās, bet man patīk saņemt ziedus, tāpat kā tos dāvināt. Man ļoti patīk savvaļas puķes. Un pati vienmēr ciemos eju ar ziediem, cenšos izvēlēties tādus, kas ir neparastāki, pārsteigs saņēmēju.”
      Bet, lai tulpes uzziedētu tieši uz 8. martu, rosīšanās sākas jau janvāra vidū, kad tulpju sīpolus liek kastēs, kurās ir ar barības vielām bagāts ūdens, nevis augsne, un sīpoli apsakņojas. Lai puķes modinātu, siltumnīcā pakāpeniski paaugstina temperatūru, kas palīdz tulpēm uzziedēt tieši pašās februāra beigās. Pēc nogriešanas tās glabājas lielā ledusskapī, lai svētku dienā priecētu kā pircējus, tā saņēmējas.
      Bet siltumnīcās tikmēr pamazām ienāk vasara, jo daba te vienmēr tiek apsteigta par pāris mēnešiem. Vēl līdz Liel­dienām ziedēs pēdējās prīmulas, bet dārznieces jau ir vasaras sajūtās, jo siltumnīcās mainās augi, tur jau uztur citu temperatūru un ienāk jaunas smaržas.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
7

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
11

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
20

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
47

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi