Brasla, tad Ruckas un Riebiņu ezers ir rokas stiepiena attālumā no “Gamdru” mājām. Tajās pa vasarām saimnieko Imants un Aleksandra Gintēni. Saimnieki stāsta, ka skaisto vietu noskatījuši bērni. Rīdzinieki, kuri tikai no bērnības atceras lauku gaitas, atraduši vietu, kur ievilkt elpu.
“Esam pensionāri un, ja nebūtu lauku, tad tagad sēdētu Iļģuciema dzīvoklī. Tas mums piektajā stāvā un saule tā sakarsē, ka par Latvijas vasaru nav nekāda prieka,” sacīja Aleksandra un priecājās, ka viņiem, kā daudziem pilsētniekiem, tagad ir savs zemes stūrītis, kurā ražo ābeles un ķirši, zied puķes un nākas parosīties, pļaujot zāli, pacērpot dzīvžogu, palocīties burkānu dobītē.
“Mēs jau te visu darām tikai pašu priekam. Šogad vēl ķirbīšus iestādīju, tad redzēs, vai līdz rudenim paspēs izaugt. Rītos un vakaros jūties kā no jauna piedzimis. Un daba, daba,” priecājās Aleksandra, bet Imantam dzīvošana lauku mājās tik ļoti iepatikusies, ka viņš to apvieno arī ar dažiem darba pienākumiem Rīgā.
“Aizbraucu, nostrādāju un braucu atpakaļ. Tas nemaz nav grūti, ja šeit ir vieta, kur varu atpūsties,” tā Imants un nopriecājās, ka ir nedēļas nogales, kad pagalms ir ļaužu pilns – atbrauc draugi, bērni, mazbērni.
“Protams, ka apzināti meklējām māju ūdens tuvumā. Un atradām. Katru dienu var iet uz upi peldēties, daudzi garām mūsmājām brauc uz ezeriem. Var arī makšķerēt. Pirms dažām dienām labi ķērās līdakas,” sacīja Imants un bilda, ka prāts jau sen nesoties izpētīt šīs vietas vēsturi. “Gamdri” ir vairāk nekā simts gadu senas mājas un neesot pamata noliegt, ka ēka celta uz kādas muižas ēkas pamatiem. Vietējie jokojot, ka šejieniešiem kaimiņos barons dzīvojis.
“Bija domāts, ka mājas sauksim – “Gandri”. Tā Baltijā senatnē saukti stārķi. Pašā pagalmā ir stārķu ligzda, un redzams, ka putniem te patīk. Meita izdomāja nosaukumu, bet rakstot zemesgrāmatu, ierēdņi bija ar burtu kļūdījušies. Tā sanāca, ka nedzīvojam gluži gandru ligzdā, bet savos mīļajos “Gamdros”,” stāstīja Imants un aicināja katru pilsētnieku, kuram vien mazākās iespējas, kādu daļu vasaras pavadīt ārpus pilsētas mūriem.
Komentāri