Gandrīz pussimts mediķu no Cēsu rajona slimnīcas un veselības aprūpes centra, Vecpiebalgas psihoneiroloģiskās slimnīcas un vēl citām mūspuses veselības aprūpes iestādēm vakarrīt devās uz Rīgu, lai piedalītos piketā pie Ministru kabineta ēkas un sadzirdētu amatpersonu viedokli.
“Vēlreiz atgādināsim, ka vēlamies, lai tautsaimniecībā vidējā darba alga būtu arī mediķu kabatās. Mēs joprojām to nesaņemam. Jo vidējās algas apmēri ik pārmēnešus faktiski pieaug, bet mēs saņemam iepriekš prognozētās summas, kas ir ievērojami zemākas. Mēs negribam, ka mūs šmauc! Uzklausījām Veselības ministrijas viedokli. Ministrijā darījuši, ko spējuši, tālāk rokas par īsām. Izšķīrāmies par piketu,” sacīja Cēsu rajona veselības aprūpes darbinieku arodorganizācijas
priekšsēdētāja Valda Stanne un piebilda, ka izlemts uz galvaspilsētu doties visai kuplā skaitā, lai Ministru prezidents Aigars Kalvītis un finanšu ministrs Oskars Spurdziņš pamanītu, cik būtiski ir jautājumi, kurus ne tikai sevis, bet arī savu kolēģu dēļ cenšas risināt piketa dalībnieki.
“Vasarā vajadzēja būt algas pielikumam, bet nebija. Kāda ir inflācija? Kas būs vēl pēc jaunā gada? Visiem taču ir ģimenes, izdevumi bērnu izglītošanai. Mediķiem pašiem ir jāmācās. Saeimā meklē līdzekļus kancelejas precēm, bet medmāsām uz kursiem jādodas par savu naudu,” sprieda Cēsu rajona slimnīcas operāciju nodaļas virsmāsa Agnija Bahmane, bet piebilda, ka tik ilgstoši ar mediķu algu jautājumu valstī var spēlēties tādēļ, ka šajā profesijā strādā cilvēki, kuriem tas ir aicinājums. “Mūsu kolektīvā maz runā par cita darba meklēšanu, bet nevienam nav viegli,” noteica A.Bahmane.
“Druva” ar aktīvajiem mediķiem telefoniski sazinājās arī pēc stundu ilgušā piketa.
“Konkrētas atbildes nesaklausījām. Ar mums tikās veselības ministrs Vinets Veldre un ārstu biedrības priekšsēdētājs Pēteris Apinis. Nevaru atbildēt, kā mediķi rīkosies turpmāk. Noteikti būs sarunas, solījumi, ” tā Valda Stanne, kura apstiprināja, ka piketā piedalījušies vismaz 500 veselības aprūpes sfērā strādājošo.
Komentāri