Pirmdiena, 16. jūnijs
Vārda dienas: Justīne, Juta

Mārsnēnu un Kauguru pagastu sadarbība neliela

Druva
23:00
05.06.2007
44

Laikraksta „Druva” aicinātas uz sarunu, satikās divas kaimiņu pagastu padomju priekšsēdētājas – Cēsu rajona Mārsnēnu pagasta padomes priekšsēdētāja Irma Vilka un Valmieras rajona Kauguru pagasta padomes priekšsēdētāja Aina Saleniece.

– Kāds bija pagastu deputātu lēmums par administratīvi teritoriālo reformu, kas bija jāpieņem līdz 1.maijam?

I.Vilka: – Līdz šim datumam pašvaldībai bija jāsagatavo un jāaizsūta ministrijai viedoklis. Pašvaldību lietu ministrs atzīst – lai apvienotos, nav jābūt kopējai robežai. Tad nu vēlamies pievienoties Cēsīm. Ja tā notiks, tad brauksim cauri Liepas un Priekuļu pagastam, kuri paliek vieni paši. Interesanti, vai ne?

Četri no septiņiem deputātiem bija par pievienošanos Cēsu novadam, jo uzskata, ka sadarbība jau izveidojusies. Pierasts, ka Cēsīs ir izglītības pārvalde, zemes dienests. Trīs deputāti bija par pievienošanos Kauguru pagastam. Tomēr uz Kauguriem nekursē sabiedriskais transports. Kā tad cilvēki nokļūs šurp? Izcīnīt jaunus autobusu maršrutus ir gandrīz neiespējami.

Domāju, ka apkārtējās pašvaldības, kas ir bagātas, paliks pašreizējās robežās, bet tie pagasti, kas ir nabagāki, pievienosies citiem.

Reformā mani baida tas, ka nekur nav noteikts, kādam jābūt novadam. Baida arī pārstāvniecība novada pašvaldībā. No katra pašreizējā pagasta tajā vajadzētu būt vismaz vienam deputātam. Taču likums nosaka, ka lielajās pašvaldībās vēlēšanās var kandidēt tikai partiju saraksti, bet laukos partijām nav piekrišanas, cilvēki negrib tajās iesaistīties.

Ministru kabineta noteikumi, kas pieņemti aprīlī, paredz, ka par apvienošanos rajona robežās būs iespēja saņemt 200 000 latu. Tas ir ļoti maz. Lai izveidotu bērnudārzu ar 40 vietām, vajadzīgi 150 000, tad vēl varētu kādai ēkai mainīt logus. Un viss, ko var saņemt par apvienošanos, jau būtu iztērēts.

A.Saleniece: – Jau agrāk pieņēmām lēmumu, ka Kauguru pagasts paliek viens pats, bet ne aiz spītības. Tā ir reālā situācija, un mūsu nostāja līdz šim nav mainījusies. Neesam iedomīgi un neuzskatām, ka septiņi deputāti esam gudrākie. Veiktas aptaujas, notikušas iedzīvotāju sapulces, lai lemtu, ko darīt.

– Cik pagasta iedzīvotāju piedalījās viedokļa formulēšanā?

A.Saleniece: – Pēdējā tikšanās reizē bija vairāk nekā 40 cilvēki, taču, kad veidojām teritorijas plānojumu, tad atbildes uz aptaujām sniedza apmēram 400.”

I.Vilka: – Iedzīvotāji vēl nesaprot novadu veidošanas ekonomisko pusi. Viņiem ir labi tāpat, jo visus pakalpojumus var saņemt pagastā. Bet nekas jau nemainīsies arī pēc reformas.

– Vai iespējams, ka reformas rezultātā uz pagastu rēķina varētu mainīties Valmieras robežas?

A.Saleniece: -Domāju un ceru, ka ne. Pilsētas vēlme, protams, ir robežas paplašināt līdz apvedceļam, bet domāju, ka tai nav nekāda pamata. Pilsētai jau arī lauku teritoriju nevajag, jo Valmiera gatavojas lielpilsētas statusam.

– Vai nav ienākusi prātā doma, ka varētu atteikties no rajona robežām un veidot novadu, piemēram, kopā ar cēsniekiem?

A.Saleniece: – Tad vajadzēja sākt ar reģionu izveidošanu. Ja sāktu ar reģioniem, būtu skaidras tā funkcijas. Pēc tam būtu jālemj, vai būs rajona līmenis, ko tajā darīs, vai reģioni pārņems visas tā funkcijas. Valdība jau nav tikusi skaidrībā ar to, cik būs reģionu.

Reforma ir aisbergs, un redzama vien maza daļa. Arī pašvaldību kongresā moto bija – stabilitāte pārmaiņās. Nav skaidrības un nav stabilitātes, lai gan visām pārmaiņām jābūt ar stabilitātes garantiju.

– Vai Kauguri novadu nevarētu veidot kopā ar Liepu vai visu Piegauju?

A.Saleniece: – Kartē jau izskatās skaisti, un tas ir viens no modeļiem, ko ministrija sazīmēja. Protams, ministrijas darbinieks, kurš dzīvo Rīgā, apsēžas pie Latvijas kartes un domā – ko tās pašvaldības tur netiek skaidrībā? Iznāk taču smuki rimbulīši! Bet, ja uztaisītu šādu novadu, uz kuru pusi brauksim? Uz Valmieru vai Cēsīm? Kaut kur jau vajag centru ar reģiona iestādēm. Ja būtu skaidrs, cik reģionu, tas visu atrisinātu.

Šobrīd, piemēram, Mores pagasts, kurš atrodas Siguldas novadā, vēl aizvien par telefona sarunām ar Siguldu maksā kā par tālsarunām. Katrā pašvaldībā ir māju, zemes īpašumu nosaukumi, bet pēc apvienošanās novados tie pārklāsies.

Bažas ir arī par to, kas uzturētu, piemēram, šo skaisto pagastmāju. Uzreiz taču neienāks uzņēmēji, kas izbūvēs kabinetus. Un tādas būs vairākas ēkas. Ja tagad ministrija vēlas novadus rajona robežās, tad Valmieras rajonā esam 23 pašvaldības. Kur tad atradīsies centrs?

– Apkārtējie pagasti apvienosies.

Vai nebūs tā, ka Kauguriem vieniem pašiem būs sarežģītāk piesaistīt finanšu resursus?

A.Saleniece: – Tā ir teorija. Šobrīd par to jau esam pārliecinājušies. Bija lielas bažas, ka nevarēsim 2004. – 2006. gadā saņemt Eiropas naudu. Nav tiesa. Finansējumu var dabūt, ja vien nebūtu tik liela birokrātija. Cik lielu atbalstu var saņemt, nav atkarīgs no pagasta lieluma.

I.Vilka: – Pašlaik investīciju sadale valstī ir aizgājusi pašplūsmā, valstiska skatījuma uz to nav. Tie, kuri māk pielabināties kādai partijai, arī dabū naudiņu. Iespējams, ka pastāv ideja – izveidosim novadus un tad tajā visus jautājumus diskutēsim un nolemsim.

– Vai rajona robežas ir novilktas tik stingras kā dzelzs priekškars?

A.Saleniece: – Nē, tā nav. Man tās nekad nav bijis traucēklis. Cēsis man ir mīļa pilsēta.

Piemēram, kultūrai un mākslai nekad nav bijušas robežas. Mums agrāk bija sadarbības apvienība „Gauja”, kurā iesaistījās piecas pašvaldības ap Valmieru, un vienkāršākais sadarbības veids bija kultūras programmas. Tie bija brīnišķīgi pasākumi, un tā mēs satuvinājāmies.

I.Vilka: – Pirms pāris gadiem kopā ar Kauguriem izveidojām Kauguru krājaizdevu sabiedrību. Tajā ir arī Kocēnu, Valmieras un Brenguļu pagasts. Sākotnēji vēlējāmies sadarboties ar Raunu, bet tā atteica. Domāja, ka ar mums būs problēmas, jo visi uzskata, ka esam nabadzīgi. Pašlaik finanšu kooperatīvā no Mārsnēniem ir 50 biedri, un problēmas ir tikai ar vienu cilvēku.

– Vai nevarēja negraut rajonus, bet gan tos stiprināt?

I.Vilka: – Ļoti daudzi nezina, ko tad rajona pašvaldība dara. Bet tai ir daudzas funkcijas, ko ārēji pat neredzam – slimnīcas, poliklīnikas, izglītība, tālākizglītība, represētie. Saprotu, ka novadiem būs jāveic rajona funkcijas – transporta plūsma, veselības aprūpe un citas. Vai Kauguri vieni paši to spēs?

A.Saleniece: – Bet mēs taču arī tagad to darām. Mums pat ir savs policists.

I.Vilka: – Mums nav tik daudz naudas, lai algotu savu policistu. Tur jau ir tā problēma, ka nav naudas, nav arī cilvēku. Jaunieši aizgājuši uz Rīgu, uz Cēsīm, reti kurš paliek Mārsnēnos. Pašvaldībā esam seši darbinieki, taču visas funkcijas, kas jāizdara lielajiem pagastiem, jāspēj arī mums.

– Kādi Mārsnēni varētu būt pēc desmit gadiem?

I.Vilka: – Mārsnēni pašlaik ir guļamvagons. Domāju, ka tā arī būs turpmāk. Visi lielākoties strādā Valmierā, Cēsīs, Liepā, Raunā un atbrauc uz mājām tikai pa nakti. Tomēr mums nav nevienas brīvas mājas, notiek remonti, neviena nesabrūk. Mums ir arī izremontēta skola, trūkst tikai bērnudārza, bet to plānojam izveidot. Arī kultūras nams ir atjaunots. Ražotnes neattīstīsies, jo nav asfaltēta ceļa, un desmit gadu laikā tā arī nebūs.

A.Saleniece: – Runājam par ražotņu attīstību, bet par to ir jādomā valstiskā mērogā. Pašvaldība tur neko nevar izdarīt, nav tādu instrumentu, lai piesaistītu uzņēmējus.

I.Vilka: – Uzņēmējdarbība nemainīsies, ja nemainīsies nodokļu politika. Skotijā, piemēram, cilvēki nopērk licenci un var mierīgi strādāt.”

– Vai pagastiem raksturīgas atmirstošās nomales?

A.Saleniece: – Nē, bet tas ir atkarīgs no pagasta ģeogrāfiskā stāvokļa. Mūsu pagastā visa zeme tiek apstrādāta, ir gana daudz zemnieku, būvē jaunas kūtis, paplašina piena lopkopību. Mums jau cilvēki pat sāk bažīties, ka teritorijas plānojumā visi grib tikai būvēt. Kur tad paliks lauksaimniecība?

I.Vilka: – Arī mums tā nav problēma – visas zemes ir apstrādātas. Ar būvēšanu gan ir grūti, jo visas lauksaimniecības zemes ir valsts nozīmes, tās apstrādā piecas, sešas lielas zemnieku saimniecības.

– Vai pagastos ir veco un vientuļo cilvēku problēma?

A.Saleniece: – Protams, ir. Mums ir sociālais dzīvoklis, kurā izmitinām vecos un vientuļos, kuriem nav bērnu un kuri negrib iet uz pansionātu. Ja nav citas iespējas, izmantojam arī Valmieras pansionātu.

I.Vilka: – Arī mums ir sociālais dzīvoklis, kurā gan nedzīvo neviens. Esam viensētu pagasts – visi tajās ir pieraduši dzīvot, un viņi nevēlas tās atstāt.

– Kāda ir pagastu sadarbība?

I.Vilka: – Pirmās ziņas par Mārsnēnu pagastu ir no 1866. gada, bet ar Kauguriem sadarbība patiesībā nav bijusi. Tā kā mums nav bērnudārza, tad pašlaik divi bērni apmeklē Kauguru pagasta bērnudārzu, trīs arī skolu. Vēl Kauguru zemnieks mūsu pagastā nopirka lielu govju kompleksu, un tagad viņa ferma ir pie mums.

A.Saleniece: – Sadarbojušies jaunieši. Zinu, ka braukā uz ballītēm no viena pagasta uz otru.

– Kādas ir tūrisma iespējas?

I.Vilka: – Tā kā nav asfaltēta ceļa, tad arī tūrisma nav, jo neviens ārzemju tūrists negribēs braukt pa grants ceļiem. Mums ir tikai divi viesu nami, „Ieviņas” un „Mežaiņi”. Nav ne ēdnīcu, ne kempingu.

Pagastā ir trīs purvi. Esmu izteikusi priekšlikumu, ko tā arī neviens īsti neatbalsta – arī purvos taču var taisīt dabas takas. Problēmas gan rodas tādēļ, ka lielākoties visas zemes ir privātīpašums, un kamēr īpašnieks to pats negribēs darīt, tikmēr nekas nenotiks.

A.Saleniece: – Esam ļoti pateicīgi vēsturei. Kauguros kopš 20. gadsimta 30. – 40. gadiem bijusi Mūrmuižas tautas universitāte, un šobrīd mums rit jau 19. mācību gads, kopš universitāte atjaunota. Uz nodarbībām brauc daudzi valmierieši, arī no Sēļu, Taurenes pagasta, no Smiltenes. Mācības sākam oktobrī un beidzam maijā, un tās notiek katra mēneša pirmajā sestdienā . Ir bijis gads, kad esam skatījuši juridiskas tēmas, ir bijušas nodarbības, ko vadījuši mediķi, astrologi. Ir bijis pat jaunievēlētais prezidents!

Mums ir Zentas Mauriņas piemiņas istaba, kurā ir dažādi materiāli, arī personīgās lietas. Esam lepni, ka mūsu pagastā dzimis valodnieks Jānis Endzelīns. Viņa brālis Hermanis bija lauksaimnieks, un viņa mazmeita vēl aizvien dzīvo pie mums , vienmēr ir gatava pieņemt tūristus. Viņai ir saglabājušās vēstules, arī sarakste ar Kārli Ulmani. Mūsu pagastā ir arī dzejnieka Kārļa Eliasa dzimtās mājas, tajās dzīvo viņa dēls. Arī šajās mājās ir piemiņas istaba ar materiāliem, gleznām, labprāt tiek uzņemti viesi.

Esam lepni ar Pekas kalnu, kas ir iespējamā Beverīnas atrašanās vieta. Kad kopā ar Valmieras muzeju atzīmējām Kauguru nemieru 200 gadu jubileju, notika brīnišķīgas konferences, kurās izklāstīti tika arī zinātnieku pētījumi par Beverīnas meklējumiem.

Atpūtas bāzē ”Baiļi” ir gan kafejnīca, gan namiņi, gan telšu vietas. Aktivitātes tur ir gana lielas – ziemā ar ziemas priekiem, vasarā ar laivošanu.

Ir mums arī uzņēmīgs zemnieks, kurš visu brīvo laiku pavada, kopjot īpašumu „Kļavas”. Tur bijis smilts un grants karjers, kas tagad piepildīts ar ūdeni. Izveidota brīnišķīga atpūtas vieta ar telšu un ugunskura vietām, volejbola laukumu.

Netālu no Valmieras ir arī „Kuldīdznieki”, kur uzbūvēts jauns atpūtas komplekss ar konferenču zāli, kafejnīcu, pirtīm, tenisa kortiem.

– Vai pagasts ir saņēmis arī projektu naudas, Eiropas Savienības atbalstu?

I.Vilka: – Ar SAPARD līdzekļiem esam atjaunojuši vienu ceļu. Konkursā par ūdenssaimniecības sakārtošanu nevaram startēt, jo mums ir par maz iedzīvotāju – centrā tikai 130. Ar Eiropas naudu jau arī ir problēmas – jāraksta atskaites, jābūt līdzfinansējuma daļai.

Kredītsaistības mums nav lielas. Lai remontētu skolu, paņēmām aizdevumu, taču pārdevām pašvaldības mežu un aizdevumu atmaksājām.

Nākotnē plānojam rakstīt projektu, lai saņemtu atbalstu tautas nama logu maiņai. Šogad plānojām celt estrādi, jo iedzīvotājiem vasarā ir vēlme sanākt kopā, bet tad mainījās situācija veselības aprūpes sistēmā. Feldšeru algas kopš 1. maija jāmaksā no pašvaldības budžeta, un naudiņa bija jāiegulda veselības aprūpes iestādes izveidošanā.

A.Saleniece: – Mums kredītportfelis ir gana brangs. Sākām ar siltumapgādes sistēmas sakārtošanu, atjaunojām katlu māju un siltumtrasi uz bērnu dārzu. Nākamais bija ūdenssaimniecības projekts Mūrmuižā un Kauguros divu gadu garumā. Tam saņēmām arī ES atbalstu, un tagad gaidām, kad naudiņa lēnām nāks atpakaļ. Birokrātijas ritenis ir briesmīgs. Projekts ir nodots, ir bijušas nez cik pārbaudes.

Pērn paņēmām kredītu, rekultivējām atkritumu izgāztuvi.

Esam iesaistījušies vairākos projektos, par daudziem vēl gaidām atbildi. Uzrakstījām lielu projektu Mūrmuižas centra sakārtošanai, bet finanšu nepietiekamības dēļ to neatbalstīja. Gribējām atjaunot 16. gadsimta nocietinājuma torni Mūrmuižas centrā, tāds Latvijā ir vienīgais. Arī pagastmājai nepieciešama renovācija. Projekta lielākā sastāvdaļa bija veloceliņa izveide līdz Dumbrājiem.

Sabiedrības integrācijas fonds atbalsta dažādu sabiedrības grupu integrēšanu, iedzīvotāju mācības. Iesaistījāmies arī Leader+ programmā. Sākumā tā bija laba, bet Zemkopības ministrija to izveidoja ļoti sarežģītu. Bija ideja iesaistīt iedzīvotājus, lai viņi varētu rakstīt mazus projektiņus. Tādus var rakstīt arī Valmieras novada fondam. Ir iegūta nauda dabas takas izveides turpināšanai. Vienas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji arī saņēma finansējumu kāpņu telpu izremontēšanai. Fakti: Mārsnēnu pagasts: * Iedzīvotāju skaits: 911. * Platība: 6 918 ha. * Robežojas ar: Blomes, Brenguļu, Kauguru, Liepas un Raunas pagastu. * Reģistrētas 50 zemnieku saimniecības, darbojas astoņas. Kauguru pagasts: * Iedzīvotāju skaits: 1 618. * Platība: 8891 ha. *Robežojas ar: Valmieras pilsētu, Valmieras, Brenguļu, Mārsnēnu, Liepas un Kocēnu pagastu. * Reģistrētas vairāk nekā 100 zemnieku saimniecības, aktīvi darbojas desmit.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Cēsu Mākslas skolas absolventi sevi pierāda ar “Laikabiedra” tēlu

00:00
16.06.2025
5

“Laikabiedrs” – ar darbiem par tādu tēmu Pētera Rozenberga Cēsu pilsētas Mākslas skolu absolvēja22 audzēkņi. No viņiem 18 mācījās 20V programmā, kas paredzēta jaunākiem bērniem, bet četri 30V programmā, kuru apgūst vidusskolas vecuma jaunieši. Pirmajā jūnija nedēļā ar Mākslas skolas beidzēju darbiem varēja iepazīties ikviens cēsnieks un pilsētas viesi. Absolventu veikums bija skatāms Cēsu Izstāžu […]

Par krogiem un mantojuma saglabāšanu

00:00
15.06.2025
16

Tie, kam interesē Piebalgas vēsture, daudz interesanta uzzināja Mazajā kroga konferencē “No vienas Piebalgas līdz otrai”. Tā bija saruna par krogiem Piebalgā un apkārtnē, par to lomu sabiedriskajā dzīvēkādreiz, ziedu laikiem, atstāto mantojumu. Konferenci rīkoja Jaunpie­balgas Muižas jeb Baznīcas kroga saimnieki Silu ģimene. Viņi desmit gadus saimnieko vēsturiskajā ēkā, to pamazām atjauno un iedzīvina sabiedrībā, […]

Par eglīti un rododendriem, kuru nav

00:00
14.06.2025
58

Taurenē nedēļas garumā daudzu sarunās galvenā tēma bija egle. Ap to virmoja neizpratne, arī aizvainojums, neuzticēšanās. “Vienu dienu laukumā pie bibliotēkas  atbrauca traktors un vīri sāka lauzt bruģi. Katrs, kurš gāja garām, prasīja, kas tiek darīts, bet neviens nezināja. Vīri, kuri plēsa bruģi, tikai pateica, ka Vecpiebalga tā liek darīt,” stāsta taurenietis Jānis Vīlips. Turpat […]

Atjauno Stāstu torni jeb brīvdabas grāmatu apmaiņas vietu

00:00
13.06.2025
145

Kad rudenī būs pabeigta Cēsu Stacijas laukuma rekonstrukcija, cēsniekiem pazīstamais Stāstu tornis jeb brīvdabas grāmatu apmaiņas vieta un lasītava atkal kalpos pilsētniekiem. Pirms vairāk nekā desmit gadiem, 2013. gada augustā, Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskajā arhitektūras vasaras skolā kopā ar latviešu un ārzemju studentiem arhitekts Niklāvs Paegle un kolēģi Tomass Rendals-Peidžs, Teodors Mollojs vadīja darba grupu, […]

Līgatnieši parāda sevi un priecē citus

00:00
12.06.2025
47

Līgatnieši savus svētkus svin pirmie novadā. Tā ir tradīcija, jūnija pirmajā sestdienā, kad skolas gads tikko beidzies, jauniešu un bērnu kolektīvi var iepriecināt vecākus, kopā pavadīt piepildītu dienu. Līgatnes amatierkolektīvi savukārt parāda aizvadītās sezonas veikumu. Ja vēl svētku norisēs iesaistās citi, tad no agra rīta līdz teju nākamās dienas rītam Līgatnē ir, ko darīt un […]

Vēlēšanu diena Cēsu novadā

00:00
11.06.2025
107
1

Vēlēšanu dienā, 7.jūnijā, Cēsu novadā valdīja rosība un cilvēki izvēlējās, kā pavadīt šo saulaino sestdienu. Raiskumā jau no rīta pie vēlēšanu iecirkņa ik pa laikam veidojās nelielas rindas – daudzi gribēja novēlēt pirms savām ikdienas gaitām. Arī 50 gadu vecā Raiskuma iedzīvotāja Andreta stāsta, ka viņas dienas plānā vēlēšanas bija pirmais darbs: “Par vēlēšanām domāju […]

Tautas balss

Kādam jākontrolē

11:15
15.06.2025
12
Ilze raksta:

“Man garšo zemenes, un tagad ir īstais laiks ar tām mieloties. Esmu no tiem, kuri izvēlas Latvijā audzētās, lai arī dārgākas. Ticu, ka tās ir vitamīniem bagātākas, veselīgākas un, protams, svaigākas. Manu uzmanību piesaistīja Latvijā audzēto ogu lielā cenu starpība. Vai tiešām lielaudzētāji tās tik lēti pārdod uzpircējiem. Vai tirgū kāds nopietni kontrolē, kur ogas […]

Bagāts kļuva Latvijā

09:36
14.06.2025
11
Seniore no Cēsīm raksta:

“Nesaprotu, kā Ainārs Šlesers var sacīt, ka Latvija ir nabadzīgākā zeme, ka viss izpostīts, ja pats ir bagātnieks! Kur tad viņš kļuva par tādu, ja ne Latvijā?! Ja jau valstī ir tāda nabadzība, lai dalās, lai kādu miljonu ziedo Latvijas labā. Man nepatīk cilvēki, kas nonicina Latvijā paveikto, bet jo vairāk tie, kas kļuvuši turīgi, […]

Maza bedrīte var radīt lielu nelaimi

08:36
14.06.2025
12
Lasītāja raksta:

“Cēsīs, bērnu laukumā pie Maija parka, asfaltā ir bedres. Tur mazi bērni brauc ar divriteņiem, skrejriteņiem, tur ātri var gadīties nelaime, kaut bedres nav īpaši dziļas. Tagad, kad pilsētā remontē tik daudzas ielas, vajadzētu padomāt arī par bērnu laukuma celiņiem,” ieteica lasītāja.

Applūst pastaigu takas

19:35
13.06.2025
15
Pastaigu cienītāja I. raksta:

“Pēdējo nedēļu lietavas ne vienā vietā vien appludinājušas pastaigu takas. Tā arī Cīrulīšu takā Gaujmalā applūdis tiltiņš. Varbūt vērts takas sākumā izvietot kādu paziņojumu, lai cilvēki zina, kurp iet. Jācer, ka takas un tiltiņa dēļi ūdenī nesabojāsies,” sacīja pastaigu cienītāja I.

Pasts nevērtē klientu ērtības

19:42
11.06.2025
30
Seniore raksta:

“Redzams, ka Latvijas Pasts par saviem klientiem nedomā un necenšas viņus paturēt. Cēsu pasta nodaļas pārcelšana no centra uz Lauciņiem ir pavisam nepārdomāts solis. Tā ir neizdevīga vieta gan daudziem pilsētniekiem, gan lauciniekiem. Tā kā pagastos pasta nodaļu nav, ne viens vien, kas atbrauc no laukiem, izmantoja pastu, kas bija dzelzceļa stacijas ēkā. Tas bija […]

Sludinājumi