No 9.janvāra mācības Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) rit citviet. Ierastajā skolas ēkā Leona Paegles ielā notiek vērienīgs remonts. Skolēni un pedagogi kopā ar citu skolas personālu šī mācību gada otro un nākamā mācību gada pirmo semestri aizvadīs pagaidu mītnē Cēsīs, Raunas ielā 13, bijušajā “Lattelecom” ēkā.
“Druva” pirms kāda laika jau rakstīja par ziemas brīvlaikā plānoto pārcelšanos uz jaunajām telpām, un nu tas ir noticis. Par to, kā veicies ar pārcelšanos un kā iesācies mācību process jaunajās telpās, stāsta skolas direktore Ina Gaiķe: “Dažu skolēnu vecāki iesaistījās pārcelšanās procesā jau pirms Ziemassvētkiem. Lielais darbs gan sākās 3.janvārī, kad tika pārvestas mēbeles, tāfeles, ekrāni, citi mācību procesa piederumi. Ar ēkas saimnieka atļauju izmantojam tos skapjus, kas šajās telpās jau bija. Tā kā visu nepaguvām paveikt, turpinājām vēl piektdien, 5.janvārī. Liels paldies arī skolēnu vecākiem, kas bija patiešām liels atbalsts.”
Pēc pirmajām dienām jaunajā vietā skolēni novērtējuši, ka pagaidu telpas viņiem ļoti patīk. Direktore saka: “Telpas ir estētiskas, gaumīgi iekārtotas. Vietām pat liekas, ir bijis pamatīgs remonts, jo kosmētiski dažas telpas bija jāpielāgo mācību procesam. Skolēniem tiešām patīk, lai arī pagaidām vēl nākas pierast pie telpu izvietojuma, lai atrastu vajadzīgo kabinetu,” stāsta I.Gaiķe. “Pirmās stundas pirmdien, 5.janvārī, visiem bija klases stundas, skolotāji veda bērnus ekskursijā pa telpām, iepazīstināja ar kabinetu izvietojumu, kā arī tika pārrunāts ēkas evakuācijas plāns. Tāpat ir iekārtotas vietas, kur skolēni var atpūsties.”
Pagaidām gan nav izdevies iekārtot lasītavu, ko ļoti vēlētos. “Jāsaka, ka arī ģimnāzijas ēkā bibliotēka bija ļoti šaura un lasītava tāpat. Pagaidu telpās gan bibliotēkas mums nav vispār, ir tikai vieta, kur bibliotekāre pieņem grāmatas.”
Šādā ritmā un jaunajā vidē mācību process norisināsies līdz 2023.gada 31.decembrim, kad plānots pabeigt būvdarbus Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkā L.Paegles ielā. Jautāta, kā skolēniem tiek nodrošināta ēdināšana, direktore I.Gaiķe stāsta, ka sākotnēji bijusi iecere slēgt vienošanos par maltītes piegādi uz vietas, sadarbojoties ar uzņēmumu SIA “Žaks – 2”. “Kad sapratām, ka mums pietrūkst mācību kabinetu, lai nodrošinātu ēdināšanu vienas stundas ietvaros, nolēmām apturēt līgumu ar ēdināšanas uzņēmumu. Tagad ģimnāzisti pusdieno Pastariņa sākumskolā, kur to nodrošina šīs mācību iestādes ēdinātājs SIA “Ozolaine”,” stāsta I.Gaiķe.
Runājot par specializētajiem kabinetiem, I.Gaiķe teic, ka kabineti bioloģijas un ķīmijas nodarbībām iekārtoti un mācību process norit bez sarežģījumiem. “Ķīmijas laboratorijas gan šajā namā nav. Eksāmenu plānots kārtot mūsu ģimnāzijas ēkā. Par to vēl jāvienojas ar būvniekiem, lai mums dotu atļauju tajā laikā ēkā atrasties. Pārējais ķīmijas kabinetam vajadzīgais ir iekārtots veiksmīgi, un pamata mācību process norit sekmīgi.”
Kopumā pārcelšanos direktore vērtē ļoti atzinīgi, jo mācību process noris, kā ierasts, piebilstot, ka vēl gan plāno dažu kabinetu maiņu.
Arī CVĢ Vecāku padomes vadītāja, ģimnāzijas 9.klases audzēkņa mamma un Cēsu novada domes deputāte Elīna Stapulone izceļ pozitīvo. “Jānovērtē skolotāju ieguldījums šajā procesā, mobilizējot gan skolēnus, gan skolēnu vecākus, lai visu īstenotu. Ja runājam par pārcelšanās praktisko pusi, jāsaka, ka vecāku atbalsts tajā ir neatsverams, jo tas notika ziemas brīvlaikā, turklāt darba dienā, kad vecākiem jāstrādā. Manam bērnam tas viss šķiet aizraujoši, jo ir kaut kas jauns. Viņa klasei pārcelšanās izdevās ļoti raiti, darbus bijām saplānojuši, tie bija labi koordinēti. Par to ir gandarījums,” saka E.Stapulone, taču atzīst, ka mazliet pārsteidzis telpu nomas iepirkuma process, jo līgums noslēgts tikai 2.janvārī – dienu pirms reālā pārvākšanās procesa. “Tāpat, domāju, būtu gribējies pārcelšanos organizēt mazliet savlaicīgāk. Telpas kopumā ir jaukas. Protams, skolēniem ir jāpierod pie izvietojuma, tāpēc ceru, ka skolotāji un skolas vadība nodrošinās telpas ar norādēm, lai skolēni neapjūk.”
Komentāri