Jau trešo gadu Cēsīs notika ielu mākslas festivāls “ TaDaa!”, tiesa, šoreiz nedaudz citādā formātā.
Ja iepriekšējos gados ielu mākslinieki uzstājās pilsētas skvēros, laukumos, šogad viss notika vienuviet – vecās alus darītavas teritorijā. Ieeja uz pasākumu bija organizēta atbilstoši šī brīža prasībām, apmeklētājiem bija jāuzrāda kovida vakcinācijas sertifikāts vai negatīvs testa rezultāts, skatītāju netrūka jau uz sākumu, bet pasākuma laikā saradās arvien vairāk. Nāca gan pa vienam, gan ģimenēm, jo, kā atzina cēsniece Ilze, kura bija ņēmusi līdzi abus bērnus, Cēsīs nemaz tik bieži nav iespējams redzēt šādus priekšnesumus, ko var salīdzināt ar cirka mākslinieku uzstāšanos: “Kopumā jau pasākumu tieši bērnu auditorijai pilsētā nav daudz, bet šādi, kas bērniem ļoti patīk, vispār ir reti, vien reizēm atbrauc cirks. Arī iepriekšējos gados apmeklējām šo festivālu, šogad nolēmām, ka, neraugoties uz solīto lietu, tomēr nāksim, un bija to vērts. Ir, ko redzēt gan lieliem, gan maziem.”
Jāteic, lietus tomēr skatītājus pasaudzēja. Pāris reižu nedaudz pakaitinājis atnākušos, liekot lūkot pēc lietussargiem, lietus vīrs tomēr aizgāja tālāk. Skatītājiem pāris stundu laikā bija iespējams vērot četrus atšķirīgus priekšnesumus, ko sniedza Igaunijas ielu mākslas meistari.
Vispirms “Duo Schokokaboom” izrādīja vizuālu stāstu “Uguns ūdens pasaka”, uguns valodā stāstot par to, kas notiek jūras dziļumā.
Īpaši aizraujoša bija “The Big Wolf Cimpany” akrobātiskā performance “Trīs māsas”, kurā akrobāti izstāstīja stāstu par Ziemeļvalstu sievietēm, viņu maigumu, spēku, pārliecību un bailēm.
Anna Crazy parādīja, kā neierastā veidā var savienot cirku un runāto vārdu, bet “The Flaamos” uguns deja palīdzēja aizdzīt augusta nakti.
Visus šos gadus “TaDaa!” festivālu Cēsīs rīko Mākslas telpa “Mala”. “Malas” pārstāve Kristīne Auniņa stāsta, ka cēsniekiem bija dota unikāla iespēja, jo šī gada festivālā tā bija vienīgā izrāde visā Baltijā: “Festivāls “TaDaa!” pirms septiņiem gadiem radīts Igaunijā, ierasti norises vietas ir dažādās Baltijas valstu pilsētās, taču šogad, ņemot vērā visus ierobežojumus, nolemts, ka būs tikai viena, un tā notika Cēsīs.”
Līdz pēdējam brīdim bija plānots, ka dienas daļa varētu notikt Rožu laukumā, bet rīkotāji sapratuši, ka to būs diezgan neiespējami īstenot, jo nāktos teritoriju ierobežot, tāpēc nolemts rīkot tikai vienu kopīgu izrādi.
Jāatzīmē, ka festivāls vienmēr bijis bez maksas, finansējums tiek piesaistīts caur projektiem, arī K. Auniņa regulāri gatavo projektu pieteikumus, un tie tiek atbalstīti.
“Ielu māksla – tā ir brīva niša, bet arvien augošais skatītāju skaits rāda, ka cilvēkiem tā interesē. Apliecinājums bija arī balsojums par projektiem Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā konkursā, kur mūsu projekts saņēma iedzīvotāju trešo augstāko novērtējumu. Mums pašiem tas bija negaidīti,” saka K. Auniņa.
Jautāta, vai “TaDaa!” festivāls Cēsīs būs arī nākamgad, viņa atbild pozitīvi: “Šis nav bijis viegls gads, pirms festivāla domājām, ka varbūt vairāk nevajag, bet, kad viss aiz muguras, kad saņemti skatītāju aplausi, paldies par šo festivālu, tad ir gandarījums un prieks, kas dod enerģiju nākamajam!”
Komentāri