Ministru kabinets lēmis, ka pēc 2009.gada pašvaldību vēlēšanām tagadējā Cēsu rajonā būs Cēsu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Pārgaujas, Priekuļu un Līgatnes novads. Savukārt Latvijas pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis pauž šaubas, vai Latvijā būs tieši tāds novadu skaits, kā nolēma Ministru kabinets. Tā kā, viņaprāt, nav ņemti vērā daudzu pašvaldību lēmumi un iedzīvotāju viedoklis, LPS esot gatava palīdzēt biedriem iesniegt priekšlikumus attiecīgo MK noteikumu grozījumiem. A.Jaunsleinis paredz, ka dažas pašvaldības tomēr cīnīsies par to, lai saglabātu esošo teritoriju vai veidotu mazākus novadus, nekā tagad paredzēts. Pašvaldības to darīšot arī iedzīvotāju spiediena dēļ. “Katrs ar spēku pieņemts lēmums rada pretspēku. Valsts attīstība no tā, vai būs par 20 – 30 pašvaldībām vairāk, nekā tagad paredzēts, daudz nemainīsies. Daudz svarīgāks ir cilvēku miers,” teicis A.Jaunsleinis, raksta “Latvijas Avīze”.
Raunas pagastam, Ministru kabinetaprāt, jāveido novads kopā ar Priekuļu pagastu. “Mēs savu lēmumu nemainīsim. Gatavojam iesniegumu Ministru kabinetam, kurā izklāstīsim, ka nepiekrītam nolemtajam un prasām, lai ņem vērā mūsu lēmumu – patstāvīgs Raunas novads pagasta teritorijā,” “Druvai” pastāstīja Raunas pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Neimanis un atgādināja, ka arī Ministru kabineta sēdē premjers Aigars Kalvītis uzsvēris – līdz jaunajam gadam tiks uzklausīti priekšlikumi. “Mēs esam pret pēdējo Latvijas kartes variantu,” raunēniešu viedokli pauda A.Neimanis.
Pārgaujas novada pašvaldības – Straupes, Raiskuma, Stalbes – šīmēneša padomes sēdēs lems par apvienošanos, jo patlaban pieņemts vien lēmums par kopīga novada izveides izpētes projekta izstrādi. “Pēc tam sāksim konkrētas, lietišķas sarunas,” tā Straupes pašvaldības vadītājs Imants Kalniņš.
Vecpiebalgas un Inešu pagasts pārtaps Vecpiebalgas novadā.
“Druvai” Inešu pagasta padomes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde sacīja, ka “pagaidām vēl aprodam ar domu, ka būsim kopā. Tā kā par apvienošanos esam jau sprieduši agrāk un abiem pagastiem šāds novads ir labākais variants, problēmu strādāt kopā nebūs” .
Zosēnu un Jaunpiebalgas pagasts veidos Jaunpiebalgas novadu. “Patlaban ir īss pārdomu brīdis. Bet jāsāk strādāt, nav laika gaidīt, jādomā, kādu veidot administratīvo struktūru, kā ieguldīt apvienošanās naudu,” stāstīja Jaunpiebalgas pagasta padomes vadītājs Laimis Šāvējs un piebilda, ka jaunpiebaldzēni labprāt ar zosēniešiem sāktu strādāt kopā jau no nākamā gada. Zosēnieši vēl atbildi nav devuši. Tuvāko nedēļu laikā varētu notikt abu pagastu deputātu tikšanās.
Ne Līgatnes pilsētas, ne pagasta pašvaldība lēmumu par apvienošanos nav pieņēmusi. Izpētes projekts par iespējamo Līgatnes novadu izstrādāts pirms diviem gadiem, tagad jāveic jauns. “Reāli tas izpētes projekts ir naudas tērēšana, jo pārvaldes modelim jātop ikdienas darbā, kad redz, kas ir un kas vajadzīgs,” pauda pagasta padomes priekšsēdētājs Guntars Pīpkalējs un piebilda, ka, visticamāk, nākamgad sāksies abu pašvaldību nopietnas tikšanās.
Komentāri