Vairāku māju pagalmus pašlaik rotā baltas, dzeltenas un krēmīgas eņģeļtauru ziedu kupenas.
“Skaitīju ziedu pēc zieda un tiku līdz 270, tad paguru! Dzen arvien jaunus pumpurus. Re, bet ir taču smuka! Nu, nespēju jums neizstāstīt savu prieku,” tā cēsniece Rita Zaķe. Ja gadās doties vai braukt pa Vaives ielu, tad pie 27. mājas der piebremzēt, jo uz gaišās ēkas un tās zilā jumta fona eņģeļtaure palielā puķpodā atgādina nevis istabas puķi, bet lielu, greznu ziedu pārbagātu krūmu.
“Pie mums tai trešā vasara. Reiz biju pat nelaimīgi nosaldējusi, bet atauga. Ziedēja jau arī pērnajā vasarā, bet šogad jau otrreiz. Siltajā pavasarī, tagad karstumā un, skaties, ka neizdzen ziedus vēl trešo reizi! Es neteiktu, ka puķe traki kaprīza, bet dzērāja gan liela. Četrreiz dienā jālaista! Un kas notiek, kad piemirstas! Tad lapas gar zemi. Skrienu ar ūdeni un vienmēr uzsaku: “Stutējies ātri augšā! Citādi es no meitas dabūšu pa škvarņiku! Viņa ļoti puķi uzpasē. Nu, ir jau vismaz reizi nedēļā jāaplej arī ar puķu pilnmēslojumu. Jā, tāpēc pilnīgi kā koks izaudzis,” tā Rita. Uz aci mērījām, ka bagātā ziedētāja ir gandrīz divarpus metrus augsta. Pašlaik eņģeļtaure sildās vasaras saulē, krāj spēkus ziemai, kad tai ir miera periods. Tā tiek novietota mājās – sākumā priekšnamā, vēlāk koridorā, bet pa ziemu seko, lai temperatūra telpā, kurā eņģeļtaure atpūšas, nebūtu augstāka par pieciem, septiņiem grādiem.
Ar mazliet zemāku un pussimts ziediem rotātu eņģeļtauri lepojas arī raunēniete Emīlija Šumane. Pie viņas mājas Krasta ielā esot pat vairākas jaunākas un ilgāk augušas dekoratīvās puķes.
“Pavasarī Raunas tirgū daudziem pārdevu eņģeļtaures spraudenīšus. Kas bija spēcīgāki, ilgāk auguši, tie noteikti jau šovasar uzziedēja. Man tā puķe ļoti patīk un gribas, lai prieks arī citiem,” tā Emīlija, kuras dārzā pašlaik koši ziedot arī flokši, hortenzijas, asteres un gladiolas.
Komentāri