Tādu skatu, ko pie operas sarīkoja drustēnietis Kaspars Podnieks, rīdzinieki vēl nebija redzējuši. Operas skvērā pastaigājās govs, vārdā Madara, kuru Kaspars fotografēja topošā mākslas darba radošajos meklējumos. Iecerētā lielformāta glezna 15 kvadrātmetru platībā tagad ir tapusi. Tā apskatāma Rīgā, Vērmanes dārzā, un ar fotogrāfisku precizitāti ataino Drustu pastorāli – Madaras paganīšanos pie operas nama.
Madara atgriezusies Podnieku saimniecībā. Drustos tagad zināms, kā modeles ”darbs” – kulturāla pastaiga – ietekmē piena došanu. Rīdzinieki tikmēr vērtē mākslinieku darbu. Kaspars ir viens no desmit uzaicinātajiem piecu valstu māksliniekiem, kuri pilsētnieku un Rīgas viesu acu priekšā parkā gleznoja.
Šo mākslas akciju atbalstījis uzņēmums ”BITE Open Art”, un Latviju tajā pārstāv Andris Vītoliņš, Elita Patmalniece, Kaspars Podnieks, Kristaps Ģelzis un Anna Heinrihsone. Būdams Latvijas Mākslas akadēmijas students un tagad vizuālās komunikācijas studiju maģistrants, Kaspars vairākkārt mākslas darbu radīšanā iedvesmojies Drustu ārēs un no ģimenes saimniecības dzīvajām radībām. Slavens kļuvis un vairākās starptautiskās izstādēs pabijis interaktīvais mākslas darbs ”Piens”. Arī glezna ”Drustu pastorāle” šovasar būs redzama vairākās Latvijas pilsētās, jo brīvdabas izstāde ir ceļojoša.
Ceļojošs ir arī Kaspars, kurš, mācoties Rīgā, nav sarāvis saikni ar Drustiem. Tieši otrādi – pēc paša un drustēniešu vēlmes laukos siets ar stiprām sociālām saitēm. Jaunais mākslinieks ir arī Drustu pagasta padomes deputāts. Mākslā pietiekami aizrautīgs un radikāls, tāds Kaspars sākumā gribējis būt arī padomē – iedzīvotāju vēlēts deputāts. Pēc kāda laika sapratis, ka māksla un politika prasa atšķirīgu pieeju un temperamentu. ”Esmu ar to samierinājies,” stāstot par sevi kā par vietējās nozīmes politiķi, bilst gados jaunais mākslinieks.
Blakus esošo Piebalgas pagastu ļaudis pratuši sevi apliecināt caur mākslu – mūziku, literatūru, Līgo nakts uzvedumiem. Latvieši labi zina tādus kultūras centrus kā Zosēni, Jaunpiebalga un Vecpiebalga. Māksla pazīstamu dara arī Drustu pagastu. Fotografējot pie operas, gleznojot ”Drustu pastorāli” Vērmanes dārzā, rīdzinieki ne reizi iztaujājuši Kasparu, kur tie Drusti ir un kas tajos vēl interesants atrodams.
Komentāri