Sestdien, 17. aprīlī kūla Latvijā dedzināta lielos apjomos – pērnā zāle degusi 10 hektāru (ha), 30 ha un pat 100 ha platībā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.
Lielos apjomos degusi kūla – Jelgavas novada Svētes pagastā un Priekuļu novada Priekuļu pagastā tā degusi 10 hektāru platībā, Dobeles novada Bikstu pagastā līdz ar kūlu nodedzis šķūnis – barotava 12 kvadrātmetru platībā.
Iecavas novadā līdz ar 30 ha pērnās kūlas nodegusi arī kāda vasaras māja 80 kvadrātmetru platībā.
Krustpils novada Vīpes pagastā dega kūla 30 ha platībā, nodedzis arī kāda šķūņa jumts 20 kvadrātmetru platībā.
Liepājā nodegušas niedres 200 ha platībā.
Kopš 29.marta, kad Latvijā tika reģistrēts pirmais kūlas dedzināšanas gadījums, kopumā reģistrēts jau 991 pērnās zāles dedzināšanas gadījums.
Ugunsdzēsēji atgādina, ka, dedzinot kūlu, tiek apdraudēts gan savs, gan līdzcilvēku īpašums un pat dzīvības.
Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām draud naudas sods no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm.
To paredz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants “Ugunsdrošības prasību pārkāpšana”. Par šajā pantā paredzētajiem pārkāpumiem iedzīvotājus sodīt ir tiesīga gan policija, gan arī ugunsdzēsēji, informēja VUGD preses pārstāve Inga Vetere.
Ministru kabineta 2004.gada 17.februārī izdotie “Ugunsdrošības noteikumi” paredz, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Noteikumu 20.punkts nosaka, ka objekta teritoriju sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām desmit metrus platu joslu jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Cita starpā minētajā normatīvajā aktā noteikts, ka zemes īpašnieks (vadītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana.
LETA
Komentāri