Cēsu domes sēdē trīs lēmumi bija saistīti ar privatizācijas ierosinājumiem. “Druva” jau rakstīja, ka līdz 31.augustam ikviens varēja iesniegt pieteikumu privatizēt pašvaldībai vai valstij piederošus īpašumus – zemes gabalus, ēkas, kapitālsabiedrības, un pašvaldība saņēma vairākus desmitus privatizācijas pieteikumu. Katrs no tiem jāizskata, un lēmums par atteikumu vai apstiprināšanu jāakceptē domes sēdē.
Šoreiz uzmanības centrā bija trīs objekti – Stacijas laukums, zeme un ēkas Rūpniecības ielā 13 un Cēsu pilsētas sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Vinda”.
SIA “Portuns” bija izteikusi vēlmi privatizēt zemi Stacijas laukumā, uz kuras atrodas tai piederošais nekustamais īpašums. Taču dome nolēma saglabāt zemes gabalu Stacijas laukumā kā nedalītu īpašumu, kas pieder Cēsu pašvaldībai. Lēmums pamatots ar to, ka šis zemes gabals nepieciešams pašvaldības funkciju veikšanai, bez tam, ēku uzturēšanai nav iespējams atdalīt patstāvīgus zemes gabalus, kas atbilstu Cēsu pilsētas apbūves noteikumu prasībām.
Īpašumā Rūpniecības ielā 13 pašvaldībai pieder 8/30 domājamās daļas, kā arī vairākas ēkas un inženierbūves. Par šo nekustamo īpašumu saņemti divi privatizācijas pieteikumi: no Jura Siņelobova, kuram šajā īpašumā jau pieder 15/30 domājamās daļas, un no SIA “Cēsu siltumtīkli”. Izvērtējot šos iesniegumus, Cēsu dome konstatējusi, ka ēkas un inženierbūves Rūpniecības ielā 13 nesaraujami saistītas ar pārējo Cēsu pilsētas centralizēto siltumapgādes sistēmu un no tām atkarīga siltumapgāde pilsētā. “Lai nodrošinātu nepārtrauktu siltumapgādi un nākotnē izvairītos no juridiskām un tehniskām problēmām šajā jomā, nav pieļaujams, ka daļa no centralizētās siltumapgādes sistēmas pieder citai personai,” teikts lēmumā. Pašvaldība arī noraida “Cēsu siltumtīklu” argumentu, ka tā, nododot siltumtīklu saimniecību nomā, atteikusies veikt siltuma piegādes funkcijas. Likumdošana atļauj slēgt darījumus, nezaudējot kontroli par konkrētās funkcijas veikšanu.
“Mainoties nekustamā īpašuma īpašniekam, šāda kontrole un iespējas mainīt siltumtīklu nomnieku zustu, kas varētu radīt ievērojamu kaitējumu sabiedrībai, it īpaši pie nosacījuma, ja nekustamā īpašuma īpašnieks atteiktu izmantot savu nekustamo īpašumu siltumapgādes nodrošināšanai,” norādīts lēmumā. Tādējādi deputāti noraidīja privatizācijas ierosinājumus.
Divi ierosinājumi bija saņemti par Cēsu pilsētas sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Vinda” privatizāciju. Tos bija iesniegušas SIA “BMS Tehnoloģija” un “JS Riska vadības grupa”. Arī šie ierosinājumi tika noraidīti, pamatojoties uz to, ka “Vindas” pamatdarbība ir ūdensapgāde un sadzīves notekūdeņu savākšana, novadīšana un attīrīšana, bet likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka šīs funkcijas nodrošināšana ir pašvaldības pārziņā un tā īstenojama sabiedrības interešu labā. Lēmumā minēti arī citi apsvērumi, uz kuriem pamatojoties, privatizācijas ierosinājumus nolemts noraidīt.
Visus šos lēmumus var pārsūdzēt administratīvajā tiesā viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas.
Komentāri