Tituls: “Par mērķtiecību nozares attīstībā”. Vārds, uzvārds: Gints Vārtiņš. Nodarbošanās: SIA “VAR C” rīkotājdirektors.
– Nedrīkst ieslīgt rutīnā, tas kavē biznesa attīstību.
Pirms desmit gadiem Gints Vārtiņš kopā ar
domu biedriem Ģirtu Miezi un Jāni Indriksonu nodibināja firmu “VAR C”, un visus šos gadus viņi centušies attīstīt šo nebūt ne vieglo metālapstrādes nozari. Desmit gadu laikā uzņēmums izveidojies par Cēsu mērogiem lielu ražotni, kurā strādā aptuveni 50 cilvēki.
Firmas rīkotājdirektors Gints Vārtiņš atzīst, ka uzņēmuma attīstību izdevies panākt kopīgiem spēkiem: “Desmit gadi paskrējuši ātri. Paveikts daudz, tagad nepieciešams lēciens jaunā kvalitātē, tāpēc nākamā gada pirmajā pusē esam iecerējuši realizēt jaunu projektu. Visu šo gadu esam mērķtiecīgi strādājuši, lai varētu piesaistīt Eiropas finansējumu, jo tikai saviem spēkiem sakārtot ražošanu atbilstoši mūsdienu prasībām ir neiespējami. Metālapstrādē viens darbgalds maksā vairākus desmitus tūkstošus latu, bet ar vienu neko nevar sākt, vajadzīgi vismaz četri vai pieci. Tā kā esam tīrs latviešu uzņēmums, kuram nav ārvalstu partneru piešprices, bez Eiropas atbalsta tik apjomīgu modernizāciju grūti īstenot. Paralēli projekta izstrādei šī gada laikā esam labiekārtojuši ražošanas telpas, nomainījuši logus, atjaunojuši grīdas, apgaismojumu, lai, saņemot finansējumu, modernizāciju varētu sākt nekavējoties.”
“VAR C” darbojas vairākos virzienos. Viens saistīts ar hidraulikas remontiem un tirdzniecību, otrs ietver ražošanu, kurā ietilpst mašīnbūve un jauno sēriju ražošana.
“Metālapstrādei Latvijas tirgus ir pārāk mazs, tāpēc jādomā par iešanu ārpus, pat ārpus Baltijas tirgus. Mūsu nākotne saistās ar vidēji lielu sēriju ražošanu, kur ir arī individuālais piesitiens, kas klientam svarīgs. Iestrādes ir, bet nepieciešamas modernas tehnoloģijas, bez tām Eiropas un Amerikas tirgos nav ko meklēt.
Saglabāsim mašīnbūvi, pamazām atsakoties no lieliem, metālietilpīgiem darbiem, pārejot uz darbiem, kam lielāka pievienotā vērtība. Tikai tā iespējams pastāvēt šajā konkurences laikmetā, kad valstī arvien lielākas problēmas rada darba roku trūkums. Cilvēki grib nopelnīt, un gada laikā algas esam cēluši par aptuveni 50 procentiem. Saprotam, ka tas ir nepietiekami, lai varētu konkurēt ar samaksu Anglijā vai Īrijā, tāpēc mēģinām darbiniekus piesaistīt ar citādu pretimnākšanu,” stāsta G.Vārtiņš.
Lai arī darbā paiet daudzas stundas, G.Vārtiņš atrod laiku mācībām Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Cēsu filiālē. Tas palīdzot neieslīgt rutīnā un paverot arī jaunu skatījumu uz biznesu kopumā. Viņš arī darbojas Cēsu domes uzņēmēju padomē, jo uzskata, ka uzņēmējdarbības attīstība ir valsts uzplaukuma pamatā.
“Diemžēl valsts atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmējiem līdz šim ir tikai runāšanas līmenī bez reāliem darbiem. Ceru, ka situācija uzlabosies, jo Latvijā ir vajadzīga ražošana, tikai tā dod valstij ienākumus. Jebkura tirgošana ir tikai līdzekļu pārdale, kas nerada nekādu produktu,” atzīst G.Vārtiņš. Pārējie aptaujas “Gada cilvēks” laureāti.
Komentāri