Par tiem, kuri noilgojušies ieraudzīt ziemas baltumu, izjust puteņa stihiju, izcelt no pūra lādes aukstam laikam adītos dūraiņus, Cēsīs ir padomāts. Izstāžu namā valda ziema. To nodrošina glezniecība un lietišķā māksla.
Mākslinieces Ievas Purgailes personālizstādē ”Augstāk un augstāk” iedzīvināta balta, gaiša un rotaļīga ziema, ko viņa gleznojusi, dzīvojot un apceļojot Ziemeļvalstis. Visās gleznās ir sniegs , bet dažās pat ar raksturu – sniega bumba ”Putenī” un dabas spēks ”Apmaldījies Zviedrijā”. I.Purgailes ota tvērusi arī ziemas radīto mistēriju – ”Kaķim vajag kaķi”. Māksliniece skatītājus pārliecina, ka uz ziemas pasakaino vidi ir jāprot palūkoties – caur melnu skursteni, caur piesnigušu ceļu, uz sniegotām virsotnēm.
Cēsniekiem jau zināmā lietišķās mākslas studija ”Bārbele” šoreiz piedāvā ”Pārvērtības”. Daiļamata meistares radījušas labus piemērus, kā no sen tapušiem, bet savu laiku pārdzīvojušiem tērpiem radīt citus, ieliekot tādu izdomu, lai rokdarbu apģērbs sāktu ne vien jaunu dzīvi, bet tā valkātāja varētu kļūt par Ziemassvētku vai Jaunā gada balles karalieni. Knipelētas mežģīnes un izšuvumi, adījumi un tamborējumi – viss ir modē, ja to prot pasniegt. Tērpu modelēšanā ņemot talkā asprātību, pat vecais mētelītis vai auseklīšu laika džemperītis iederēsies mugurā valkātājai 21. gadsimtā.
”Bārbeles” meistaru, jo īpaši studijas vadītājas Dagmāras Prībergas idejas liek aizdomāties, kā īstu ziemas atmosfēru radīt mājās, ja pašas ziemas aiz loga nav. Tādas iespējas paver tekstilmāksla un tās senie pilsoņi – dūraiņi. Kamēr nav pienācis laiks tos valkāt, no tiem var veidot dzīvu gleznu – ieteic tekstilmākslinieki. Smalki un apbrīnas vērti ir Dagmāras Prībergas darbi mākslinieces jubilejas izstādē, kura liecina par pieredzi, dāvā asociācijas, ļauj vaļu izjūtām, dzejiskām noskaņām. Kulminācija sakoncentrējusies gobelēnu stāstā ”Gadalaiki”.
Ceļojums mākslas pasaulē Izstāžu namā noslēdzas ar tuvplāniem. Tā ir Cēsu fotogrāfa, ”Druvas” žurnālista Māra Buholca fotoizstāde ”Portreti”. Izstādes zemteksts – Māra desmit gadi draugos ar fotoaparātu, jau no ģimnāzista gadiem. Viņa skatījums uz laikabiedriem – sejām un emocijām.
Komentāri