Pēdējā šī gada sēdē Cēsu domes deputāti izskatīja daudzus ar privatizāciju saistītus jautājumus. Visvairāk diskusiju bija par Cēsu tirgus nākotni. Tika pieņemts lēmums par tā kapitāldaļu pārdošanu. Firma “BMS tehnoloģijas” ir privatizācijas ierosinātāja.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs īpaši uzsvēra, ka likums neparedz kapitāldaļu pārdošanas aizliegumu. Pārdodot tiek papildināts pašvaldības budžets. Pret pārdošanu iebilda deputāts Raitis Sijāts, jo darījumā saskata nedrošību par tirgus nākotni un konkursa uzvarētāja – firmas “MarnoJ” stabilu pozīciju nenostiprināšanos, savu plānu neīstenošanu. Raitis Sijāts nosauca piemērus, ka Saldus un Ventspils pašvaldības tomēr atteikušās no kapitāldaļu pārdošanas. Kā tas izdevies? Saldū tirgus dēvēts par dabisko monopolu, savukārt Ventspilī tas ir kultūrvēsturiskais mantojums. Kapitāldaļas vēl jānovērtē, tad varēs runāt par ieguvumu pilsētai. Bet izsoles noteikumos jāiekļauj līgumattiecības ar konkursa uzvarētāju “MarnoJ” par tirgus rekonstrukciju un teritorijas apbūvi Valmieras ielā 2, kas būtu šīs firmas drošāks aizsargs.
Māris Šķēle atzina, ka ir lēns lēmumu pieņemšanā, taču šoreiz uzskata, ka desmit gadu garumā nekāda attīstība nav notikusi. Varbūt beidzot kas mainīsies? Juris Žagars pauda savu pozitīvo nostāju kapitāldaļu pārdošanai. Viņš uzskata, ka nevar apiet likumu, “MarnoJ” ir ieguvējs, jo tas kapitāldaļu pircējam uzliek noteiktas saistības, ko paredzēja rekonstrukcijas un apbūves konkurss. “Domei nav jānodarbojas ar tirdzniecības lobēšanu. Pretestību var sagaidīt no tirgotājiem, kas ir normāla parādība, kad mainās kādi apstākļi,” sacīja J.Žagars.
Andris Mihaļovs uzsvēra, ka beidzot tirgum jāattīstās un baltajām būdām jāpazūd. Lai tirgus pats pastāvētu ,būtu jāņem kredīts, bet nav galvotāja. Arī Jānis Beikmanis bija par privatizāciju. Pret balsoja Raitis Sijāts un Daumants Vasmanis. Gints Šķenders akcentēja lēmuma svarīgumu, visu noteiks izsole, jo tiek iegūti līdzekļi perspektīvai un attīstībai.
Komentāri