Arī tā sauktajos krievu laikos Nītaurē darbojās plastmasas ražotne. Tolaik tapa pagriezienu rādītāju stikliņi padomju vieglajām un kravas automašīnām, traktoriem. 90. gadu vidū, kad ražojošie uzņēmumi daudzviet nešķita vajadzīgi, Nītaurē izveidojās firma “Autoplast” un darbs atsākās. Vienīgi plastmasas stikliņu vietā pieprasījums radās pēc plastmasas stiprinājumiem.
“Kokmateriālu kravas pirms transportēšanas stīpo. Lai, dēļu kravu savelkot, stīpa negriežas kokā, tajā vietā uzliek šo stiprinājumu. Vēl taisām aizsargstūrus, lai rūpīgi izdodas pārvadāt arī citas preces,” stāstīja firmas “Autoplast” direktors Andris Balaško un piebilda, ka pieprasījums radījis piedāvājumu un nītauriešu produkciju izmanto uzņēmēji ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un reizēm Vācijā.
Firmā “Autoplast” strādā trīs sievietes. Darba ir daudz, bet tas ir mehanizēts, tāpēc vieglāks. Plastmasas izstrādājumi Latvijā top daudzās ražotnēs, tā izdevies atjaunot uzņēmuma tehnisko bāzi. Nozare nezinātājam ir ļoti specifiska, tāpēc bija interesanti uzzināt, ka noliktavās vēl var atrast plastmasas kastes, kurās savulaik veikalos tika glabāta tukšā tara. Ieliktņus smalcina, un tie otru mūžu izdzīvo šādos sīkos izstrādājumos. Uzņēmējs spriež, ka tāpēc izejviela nav tik dārga.
“Salīdzinoši ilgi jau strādājam šajā nozarē. Savulaik izdevās izkonkurēt poļu piedāvājumu. Galvenais jau mazajam uzņēmējam ir atrast klientu, lai būtu preču noiets. Līdz šim tas izdevies, bet pēdējā laikā ir konkurenti. Tādi paši ražojumi top Rīgā, mums jāmeklē vēl citas iespējas. Domājam par plastmasas spainīšu ražošanu, ko varētu izmantot zivju pārstrādes uzņēmumos un arī dārzeņu produkcijai,” iecerēs padalījās Andris Balaško, piebilstot, ka viss jāpārdomā, jāizanalizē un jākonkurē.
Komentāri