Cēsu 4. arodvidusskolā noslēdzies grupas iekšējais konkurss par putnu barotavu izgatavošanu.
Kā pastāstīja arodapmācības skolotājs Ivo Grundulis, putnu barotavas izgatavoja 1. kursa namdaru grupas audzēkņi. Skolotājs pastāstīja, ka putnu barotavas tiek gatavotas katru gadu. Arodskolas audzēkņi piedalās arī putnu dienās, kad pavasarī tiek gatavoti būrīši, lai sagaidītu spārnoto dziedoņu atgriešanās no siltajām zemēm. I.Grundmanis pastāstīja, ka pašu izgatavotās barotavas audzēkņi varējuši ņemt līdzi un novietot savu māju dārzos un uz palodzēm. Kokapstrādes pasniedzējs atzina, ka tie zēni, kuriem ir interese kokapstrādē, darbu dara aizrautīgi.
Divi no aizrautīgajiem, ko “Druva” satika, ir 1. kursa namdaru grupas audzēkņi Viesturs Gadzāns un Emīls Gohs: “Sākam ar ēveli un cirvi, lai saprastu, ko no koka var izgatavot. Putnu barotavas izgatavojot, varējām domāt un veidot, kādu katrs gribējām. Protams, piedomājam, lai putniem barotavā būtu vieglāka piekļūšana barībai. Ja barotava domāta zīlītēm un citiem mazajiem putniem, tad to konstrukciju risinājām tā, lai pie barības netiktu lielie putni, piemēram, baloži,” viens otru papildinot, stāsta Viesturs un Emīls. Viņi pastāstīja, ka putnu barotavām tiek izmantoti tie kokmateriāli, kas mēbeļu ražošanai ir nederīgi. Putnu barotavas un būrīši tiek tirgoti arī speciālā veikaliņā, kas atrodas arodskolas telpās Piebalgas ielā. Viesturs Gadzāns uzskata, ka tas tāpēc, lai skola varētu iepirkt jaunus kokmateriālus. Abi atzina, ka mācības un darbs patīk, jo ar koku patīkami strādāt kaut vai tādēļ, ka tas ir dzīvs materiāls. Viesturs gan neslēpa, ka sākumā gribējis mācīties datortehniku, bet sapratis, ka kokapstrāde viņu tomēr interesē vairāk.
Direktora vietniece mācību – audzināšanas darbā Ravita Blaževica pastāstīja, ka mazo formu izgatavošanas konkurss notiek jau gadus trīs. Šī radošā aktivitāte iesaistīta mācību procesā. “Tas ir svarīgi, jo audzēkņiem bieži vien veikuma galarezultāts ir svarīgāks par vērtējumu astoņi vai deviņi atzīmju žurnālā,” uzsvēra R.Blaževica.
Par labākajiem putnu barotavu izgatavotāju konkursā atzīti Jāņa Ģērmaņa, Jāņa Bērziņa, Emīla Goha un Naura Pētersona darbi.
Komentāri