Ceļojumu pa pasauli caur bērnu zīmējumiem februārī piedāvā Cēsu Izstāžu nams un Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmija. Tā ir pasaules bērnu darbu izstāde ”Varavīksnes tilts”, kura nu sākusi ceļojumu pa Latviju. Par pirmo pieturas vietu mākslinieks Jānis Anmanis, Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas vadītājs un Rīgā jauniešu mākslas galerijas ”Piektais ritenis” veidotājs, izraudzījies Cēsis.
”Cēsis ir tik dzīvs kultūras centrs, te ar cieņu izturas pret bērnu mākslu, ka nebija šaubu – par ”Varavīksnes tiltu” te būs interese,” ceļa vārdus izstādei ar 50 autoru darbiem sacīja Jānis Anmanis. Izstāde veidota no zīmējumu kolekcijas, ko Latvijai uzdāvinājusi Taivānas pārstāvniecība Latvijā. Tajā ir simts mākslas darbi, un to autori pārstāv 70 valstis. Kolekcija veidota no Taivānas tradicionālajiem pasaules bērnu zīmējumu konkursu darbiem. Šajos konkursos ļoti veiksmīgi ir startējuši Latvijas bērni un jaunieši, mājās pārvedot arī augstākā kaluma medaļas. Darbu atlasi veikusi Jāņa Anmaņa nodibinātā mākslinieciskā akadēmija.
Uz izstādes atklāšanu Cēsīs bija ieradies arī Taipejas misijas vadītājs Endijs Čins. Viņš cēsniekiem uzrunu teica latviešu valodā, aicinot rūpēties par savas tautas kultūras saglabāšanu un pastāstot, ka kultūru atšķirības ir viena no Taivānas konkursu raksturojošām iezīmēm. ”Ceru, ka bērnu mākslas darbu izstādes veicinās labāku saprašanos starp tautām un arī sadarbību ar Taivānu,” sacīja E.Čins, aicinot Cēsu mākslas skolu iesniegt bērnu darbus jaunajam konkursam, lai tos varētu sūtīt uz Āziju.
Taivānas vēstniecībai Cēsu vārds jau ir pazīstams, jo viņu valsts pārstāvji ir viesojušies cēsnieku tradicionāli rīkotajos akvareļmākslas plenēros. Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pateicās Taipejas misijas vadītājam E.Činam par atbalstu un sadarbības veicināšanu, par iespēju bērniem izteikties starptautiskā mērogā. ”Zīmēšana arī ir darbs. Tas ir izziņas darbs, fantāzijas attīstīšana. Izstāžu veidošana- tā ir iespēja atrast jaunus draugus,” sacīja pilsētas mērs un nosauca piemēru, ka Cēsu Pastariņa pamatskola un Cēsu mākslas skola bērnu zīmējumu izstāžu apmaiņā sadarbojas ar Taras pilsētas mākslas skolu Krievijā.
Pasaules bērnu zīmējumu izstāde ”Varavīksnes tilts” ir krāsaina un dzīvespriecīga, tai piemīt pasakās mītošais burvju ātrums – vienlaicīgi būt visos pasaules kontinentos. Bērni zīmējumos attēlojuši kā darbdienas, tā svētkus. Fantāzijas ceļojums skatītājus aizvedīs uz Ķīnu vai Kambodžu, kur novāc ražu, uz Krieviju, kur svin ziemas pavadīšanas svētkus Masļeņicu, un citām pasaules daļām.
Komentāri