Šonedēļ Jāņmuižas profesionālajā vidusskolā notiek uzņemšana jaunajam mācību gadam. Pēc pirmajām četrām dienām redzams, ka apdares darbu kvalifikācijas programma gūst vislielāko atsaucību.
Jāņmuižas profesionālās vidusskolas direktore Maira Apsīte “Druvai” atzina, ka sākums ir daudzsološs. Jau pirmajās pāris uzņemšanas dienās audzēkņi pieteikušies kuplā skaitā. Direktore lēš, ka apdares būvdarbu programmā pat varētu veidoties liels konkurss.
“Aprīļa beigās skolas akreditācijā visas mūsu piecas izglītības programmas un skola ir akreditēta uz sešiem gadiem. Esam ļoti apmierināti ar šādu novērtējumu un gatavi cītīgi strādāt. Katru dienu nāk arvien jauni audzēkņi un piesakās dažādām mācību programmām, visvairāk celtniecības novirzienam. Taču ceram, ka arī topošo lauku īpašuma apsaimniekotāju netrūks, jo šo profesiju joprojām ļoti atbalsta Zemkopības ministrija. Atliek vien audzēkņiem paņemt to, ko viņiem piedāvā,” domās dalās direktore un piebilst, ka arī Jauno zemnieku klubs piedāvā dažādas aktivitātes.
“Laukos nav nemaz tik bezcerīgi. To redzam, kad pabraukājam pa lielajām zemnieku saimniecībām. Ja māk paņemt Eiropas subsīdijas un uzdrīkstēties vairāk nekā turēt tikai pāris govis un apsaimniekot dažus hektārus zemes, var izdarīt daudz,” piebilst M.Apsīte. Domājot par topošajiem datorsistēmas speciālistiem, skolā iekārtota jauna datorklase.
“Vienā no klasēm mums bija mācību procesam nelietojami datori. Sazinājāmies ar Saeimas deputātu A. Kāpostu, kurš operatīvi iesaistījās un palīdzēja. Pavisam drīz atnāca ziņa, ka Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienests ir gatavs vajadzīgos līdzekļus piešķirt. Pagājušajā nedēļā A.Kāposts kopā ar izglītības un zinātnes ministres padomnieci Ināru Ostrovsku bija atbraukuši uz skolu, iepazinās ar mācību procesu un aplūkoja arī jauno datorklasi,” par jauko notikumu stāsta M. Apsīte.
“Jebkurš sekmīgs audzēknis saņem 20 latu stipendiju, bet lauku īpašuma apsaimniekotāji, ja vien ir sekmīgi un apmeklē skolu, saņem klāt vēl 35 latus. Vienīgais, no kā audzēkņiem vajadzētu atradināties – no ieraduma nenākt uz skolu. Ja sāk šo kavēšanas netikumu, tad ātri iedzīvojas parādos, ar kuriem grūti tikt galā,” domās dalās M. Apsīte un piebilst, ka jebkurš audzēknis darbu skolas piedāvātajās profesijās var atrast uzreiz. Jautājums varētu būt vien par atalgojumu.
Jaunpiebalgas vidusskolas 9. klases absolvents Mārtiņš Ikšelis, iesniedzot dokumentus, atzina, ka vēlas kļūt par celtnieku.
“Man patīk celtnieka darbs un zinu, ka šobrīd valstī šī ir ļoti labi apmaksāta profesija. Domāju arī par nākotni un to, ka spēšu labi pelnīt. Atzīmes man ir pietiekami labas un domāju, ka šajā skolā iestāšos veiksmīgi,” atzīst topošais Jāņmuižas profesionālās vidusskolas audzēknis.
Komentāri