Divas “Kultūras mantojuma Gada balvas”, kas tiek pasniegtas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LR Kultūras ministrijas atbalstu, atceļos uz Cēsīm. Nominācijā “Pašvaldības atbalsts kultūras mantojuma jomā” par uzvarētāju atzīta Raunas pagasta padome par ilgtermiņa projektu “Raunas pilsdrupu iesaiste mūsdienu kultūras apritē”, Cēsu dome saņēma balvu nominācijā “Nozīmīgākā izstāde vai akcija” par pilsētas 800 gadu jubilejas svinību organizēšanu.
“Druva” jau rakstīja, ka uz šo balvu kopumā bija pieteikti 72 projekti, tostarp vairāki no Cēsīm. Ekspertu komisija deviņu cilvēku sastāvā izvērtēja iesniegtos darbus, nosakot labākos deviņās nominācijās.
Raunas pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Neimanis izteica pateicību tiem, kuri izvirzījuši šo pašvaldības aktivitāti gada balvai: “Tas ir patīkams dopings! Mums piešķirtā balva ir labs signāls tam, ka pašvaldības vēlme saglabāt šīs kultūrvēsturiskās vērtības ir pareiza. Tas dod spēku turpināt darboties šajā jomā.”
Cēsu 800 gades jubileju apbalvošanai bija pieteikusi pašvaldības aģentūra “Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs”. Aģentūras sabiedrisko attiecību un marketinga speciāliste Baiba Vītiņa paskaidroja, ka tie bijuši lieli svētki valsts mērogā, tāpēc arī pelnījuši novērtējumu. Svētku dienās Cēsis apmeklēja daudzi tūkstoši tūristu no citām pilsētām, lielākā daļa teica atzinīgus vārdus par redzēto un iegūto.
“Pēc svētkiem internetā bija atvērta viesu grāmata, kurā ikviens varēja paust savu attieksmi. Saņēmām pozitīvas atsauksmes, cilvēki īpaši uzsvēra to, ka bijusi liela dažādība, ikviens varējis atrast savai gaumei un noskaņojumam atbilstošāko. Tas liecina, ka svētku rīkotāji bija trāpījuši uz pareizās stīgas, un par to pelnījuši atzinību. Prieks uzzināt, ka balva tikusi 800 gades jubilejai,” teica B.Vītiņa.
Par šo balvu patīkami pārsteigts bija Cēsu mērs Gints Šķenders, kurš informāciju ieguvis internetā. Viņš atzina, ka balva apliecina arī mazpilsētu spēju sarīkot patiešām vērienīgus svētkus. Tas ir labs novērtējums ikviena ieguldītajam darbam. G. Šķenders piebilda, ka balvas saņemšana sakrīt ar nozīmīgu brīdi, jo šonedēļ aprit gads, kopš pilsēta atzīmēja savu lielo jubileju.
Saskaņā ar konkursa nolikumu laureāti saņems naudas prēmijas un simbolisku piemiņas suvenīru – marmora ķieģeli.
“Kultūras mantojuma Gada balvu” pasniedz kopš 2003.gada, izvērtējot kultūras mantojuma nozarē paveikto un veicinot tā popularitāti sabiedrībā. Balva iecerēta kā nozīmīgākais apbalvojums kultūras mantojuma nozarē, kuras mērķis ir aizsargāt, saglabāt, izpētīt un popularizēt Latvijas kultūras mantojumu pašu mājās un ārvalstīs.
Komentāri