Cēsu rajona slimnīcā uzstādīta magnētiskās rezonanses iekārta.
Šajās dienās slimnīcas radiologi un viņu palīgi izzina iekārtas tehnoloģiskās iespējas. Mediķiem diagnostikas risinājumus skaidro firmas “Hitachi” pārstāvis no Vācijas Janošs Esztergaljoss, bet jau skaidrs, ka magnētiskās rezonanses iekārta palīdz izmeklēt ķermeņa mīkstos audus, tā savlaicīgi atklājot smagas saslimšanas – audzējus, izkaisīto sklerozi.
“Liels solis uz priekšu pacientu izmeklēšanā un diagnostikā bija jau tad, kad nopirkām kompjūtertomogrāfu. Tagad šie izmeklējumi ir ne tikai nepieciešami, bet ļoti palīdz, lai operatīvi ārstētu pacientu. Varētu teikt, ka tie slimnīcā ir pat obligāti, lai sniegtu pacientam visu nepieciešamo palīdzību. Domāju, ka arī pēc magnētiskās rezonanses būs liels pieprasījums,” sprieda Cēsu rajona slimnīcas galvenais ārsts Valdis Apinis un piebilda, ka jau izveidota un vēl tiks papildināta speciālistu komanda, lai pacienti regulāri varētu saņemt diagnostikas pakalpojumus- ultrasonogrāfiju, kompjūtertomogrāfiju, veikt magnētisko rezonansi.
“Mēs mācīsimies daudz un dikti. Izmantojot Vācijas kolēģa padomus, apgūstam tehniskas lietas, bet vēl daudz mācīsimies no ārstiem Rīgā. Iesākumā ar magnētiskās rezonanses iekārtu nevarēsim nodrošināt lielu izmeklējumu apjomu, bet palēnām mums viss izdosies,” uzsvēra radioloģijas nodaļas vadītāja Sandra Kiršteine. Slimnīcas vadība neslēpj, ka, lai lokālā slimnīca darbības jomas varētu paplašināt, jāplāno jaunu speciālistu piesaiste.
Radioloģe Sarma Bērziņa iepriekš strādājusi Dobeles rajona slimnīcā, no septembra viņa būs cēsniece.
“Dobelē tehnoloģiju iespējas bija līdzīgas. Magnētiskās rezonanses diagnostikas nianses arī es pētu no jauna. Šie izmeklējumi ir ļoti būtiski kolēģiem mediķiem, arī pacientam, lai viņš būtu drošs par savu veselību,” tā Sarma Bērziņa un piebilda, ka viņa maina ne tikai darba, bet arī dzīvesvietu. Tas nozīmē, ka speciāliste slimnīcā strādās uz pilnu slodzi.
“Darba apjoms pieaug. Esam ļoti apmierināti, ka izdevies radiologu komandai piesaistīt vēl vienu kolēģi,” sacīja radiologs Jegors Meinerts.
Cēsu rajona slimnīca cenšas darbam ārpus Rīgas piesaistīt arī jaunos speciālistus.
“Jaunie vēlas palikt Rīgā vai doties uz ārvalstīm, tāpēc tagad darām citādi. Drīzumā plānojam noslēgt sadarbības līgumu ar kādu Latvijas Universitātes rezidenti, maksāt rezidenta darba algu un apmaksāt studijas, lai pēc rezidentūras mums būtu talantīga, jauna ārste. Es nesaku, ka ir pareizi, ja slimnīcai jāatrod un jāiegulda līdzekļi, lai piesaistītu jaunus darbiniekus, bet tas, cerams, būs viens no risinājumiem,” stāstīja Valdis Apinis, kurš neslēpa, ka medpersonāls noveco, bet tomēr varēja palielīties, ka starp slimnīcā strādājošajiem ārstiem var atrast arī trīsdesmitgadniekus.
Ar magnētisko rezonansi pacientus pamazām sāks izmeklēt jau septembrī. Tāpat kā citām diagnostikas metodēm, arī magnētiskai rezonansei ir konkrēts valsts apmaksāto izmeklējumu skaits, bet plānveida pacienti pakalpojumu var izvēlēties, arī maksājot no savas kabatas. Atkarībā no izmeklējuma sarežģītības, nāksies tērēt, sākot no 70 līdz 200 latiem.
Komentāri